Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megfutamodásért mi jár?

Megfutamodásért mi jár?

Figyelt kérdés

Tételezzük fel, hogy Magyarország háborúba kerül, én meg elmenekülök. Több lehetőség van, írjátok le pls, hogy melyikkel hogy végezném.


1. Megkapom a behívómat, de nem vonulok be és lelépek külföldre, ott kapok menedékjogot, vagy visszaküldenek!

2. Megkapom a behívómat, de nem vonulok be és lelépek, de elkapnak.

3. Elbújok és a háború után előjövök, akkor számon kérik, hogy hol voltam és jár valami bünti?

4. Elbújok, de megtalálnak.

5. Nincs időm sem elbújni, sem elmenekülni, bevisznek a seregbe, Összeszedek pár cimborát, elkötünk egy kocsit, vagy egy helikoptert és átlépjük valamelyik határt, nem nagy ez az ország. Mit csinálna az adott ország, hogy egy harckocsi, vagy helikopter átment, de ahogy kiszállunk feltett kezekkel menedéket kérünk.



2014. okt. 29. 21:43
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

"Legrosszabb esetben szájba vágom a felettesemet, gondolom akkor megyek a börtönbe. Be vagyok zárva, de legalább biztonságban vagyok, de előtte ttuti, hogy megpróbálnlk "


Látod ezért nem csuktak még le soha senkit hadiállapotba.

2014. okt. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Szóval XXI. század ide vagy oda, hadiállapotban tarkón lőnek. Akkor maradna a külföldre szökés!


Amúgy meg szerintem a magyar lakosság 3/4-e nem harcolna, akkor a 3/4-ét kivégzik?

2014. okt. 29. 22:37
 13/19 anonim ***** válasza:

"Legrosszabb esetben szájba vágom a felettesemet, gondolom akkor megyek a börtönbe."


He? Eleve ezt hogy élnéd túl? Ha mégis sikerülne, ki a fene etetne, mikor az ellátmányra a frontkatonáknak van szüksége? Egyébként nem értem az ilyen emberek hol élnek.

Ha ez így működne nem lennének háborúk, és ellenség sem lenne, mert ők is szájba vágnák a felettesük.

2014. okt. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

"Amúgy meg szerintem a magyar lakosság 3/4-e nem harcolna, akkor a 3/4-ét kivégzik?"


Nem. Legyél te affelől egészen nyugodt, hogy ha ezer ember előtt csak egyet végeznek ki, a többi már hirtelen olthatatlan vágyat érez hogy harcolhasson. Lehet neked itt nagy arcod, de ha csak egyet lőnének tarkón előtted rögtön összefosnád magad.

Az ilyen fejlövések sokkal kevésbé szépek mint a filmeken, a bementi nyílás csak 9mm, de a kimenet az tenyérnyi és ott fröcsköl ám az agyvelő.

2014. okt. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

"Szóval XXI. század ide vagy oda, hadiállapotban tarkón lőnek."


Törvényesen akkor se lőhetnek tarkón, csak háború idején kevésbé lehet a törvény betűjét betartatni. Majd háború után a családtagjaid kártérítést kapnak, és az állam bocsánatot kér a méltánytalanságért, ami veled esett. :D

2014. okt. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

"Akkor maradna a külföldre szökés! "


Aham. Teljesen hihető. Az anyaországot ugye támadás éri, a határok meg tárva-nyitva, nincs megerősített határőrizet, sem állandó tűzparancs a túristák meg jönnek-mennek. :D

2014. okt. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

"Törvényesen akkor se lőhetnek tarkón, csak háború idején kevésbé lehet a törvény betűjét betartatni. Majd háború után a családtagjaid kártérítést kapnak, és az állam bocsánatot kér a méltánytalanságért, ami veled esett. :D"


Mi az hogy törvényesen? A hadbíróság által kimondott ítélet az igenis törvényes. Márpedig ott más büntetés nincsen. Nincs olyan, hogy börtön.

2014. okt. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

#17

Hülyeségeket beszélsz. Magyarországon nincs halálbüntetés, hadiállapot bevezetése esetén se lenne. A katonai bíróság se hozhat halálos ítéletet se most, se hadiállapot idején. Túl sok filmet nézel.

2014. okt. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%

"Tételezzük fel, hogy Magyarország háborúba kerül, én meg elmenekülök."


Szép kis "hazafi" vagy...


Nem csak jogaid vannak, hanem kötelezettségeid is az állam felé.


Ha neked ennyire nem jelent semmit a nemzet, akkor add vissza a magyar állampolgárságodat és költözz külföldre.

De gyanítom visszatoloncolnának, mert ilyen alakra sehol sincs szükség, aki nem lojális egyetlen országhoz sem.


A hazaszeretet a legszebb erény, és ezzel bizony együtt jár a hadkötelezettség. Tetszik vagy nem.

2014. okt. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!