Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megfutamodásért mi jár?

Megfutamodásért mi jár?

Figyelt kérdés

Tételezzük fel, hogy Magyarország háborúba kerül, én meg elmenekülök. Több lehetőség van, írjátok le pls, hogy melyikkel hogy végezném.


1. Megkapom a behívómat, de nem vonulok be és lelépek külföldre, ott kapok menedékjogot, vagy visszaküldenek!

2. Megkapom a behívómat, de nem vonulok be és lelépek, de elkapnak.

3. Elbújok és a háború után előjövök, akkor számon kérik, hogy hol voltam és jár valami bünti?

4. Elbújok, de megtalálnak.

5. Nincs időm sem elbújni, sem elmenekülni, bevisznek a seregbe, Összeszedek pár cimborát, elkötünk egy kocsit, vagy egy helikoptert és átlépjük valamelyik határt, nem nagy ez az ország. Mit csinálna az adott ország, hogy egy harckocsi, vagy helikopter átment, de ahogy kiszállunk feltett kezekkel menedéket kérünk.



2014. okt. 29. 21:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Btk. ide vonatkozó paragrafusai:


Bevonulási kötelezettség megszegése


425. § (1) Az a hadköteles, aki katonai bevonulási kötelezettségének nem tesz eleget, bűntett miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) Aki a bűncselekményt gondatlanságból követi el, vétség miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


Kibúvás a katonai szolgálat alól


426. § Az a hadköteles, aki abból a célból, hogy a katonai szolgálat alól kivonja magát,


a) megjelenési vagy bevonulási kötelezettségének nem tesz eleget, illetve


b) testét megcsonkítja, egészségét károsítja, vagy megtévesztő magatartást tanúsít,


bűntett miatt öt évtől tíz évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


Katonai szolgálat megtagadása


427. § Az a hadköteles, aki katonai szolgálatának teljesítését megtagadja, bűntett miatt öt évtől tizenöt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


Hadkötelezettség teljesítésének akadályozása


428. § (1) Aki olyan cselekményt követ el, amelynek célja annak meghiúsítása, hogy a hadköteles a bevonulási kötelezettségét teljesítse, bűntett miatt a 425. §-ban meghatározottak szerint büntetendő.


(2) Aki olyan cselekményt követ el, amelynek célja, hogy hadkötelest a 426. §-ban meghatározott módon a katonai szolgálat alól kivonjon, az ott meghatározottak szerint büntetendő.

2014. okt. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
76%

ezt kifelejtetted


őszi szünetben unatkozó 10/F

2014. okt. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
42%
És akkor ez a gyakorlatban úgy menne hogy helyben tarkón lőnének.
2014. okt. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Első vagyok, még annyi a 3.-as pontodhoz, hogy az elévülési idő az a büntethetőség felső határa, tehát ez esetben 10 év.
2014. okt. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm, amúgy igen unatkozó diák!
2014. okt. 29. 21:59
 6/19 A kérdező kommentje:
De látom fejlődött a világunk, legalább már nem végeznek ki. Én tuti inkább ülnék sitten egy jó pár évet, mint lelövessem magam
2014. okt. 29. 22:00
 7/19 anonim ***** válasza:
Papíron ez a helyzet. Ha tényleg sz.rban lennénk akkor erőszakkal besoroznának, ha másra nem, hát nem fegyveres szolgálatra, ami háborús helyzetben rosszabb lenne mint a fegyveres.
2014. okt. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

"Papíron ez a helyzet. Ha tényleg sz.rban lennénk akkor erőszakkal besoroznának"


Legrosszabb esetben szájba vágom a felettesemet, gondolom akkor megyek a börtönbe. Be vagyok zárva, de legalább biztonságban vagyok, de előtte ttuti, hogy megpróbálnlk


1. Külföldre szökni

2. Elbújni

3. Hülyének teteni magam, hogy ne merjenek fegyvert adni, mert össze vissza lőnék az enyéimre is

4. Eltörni valamimet, hogy alkalmatlan legyek a szolgálatra

2014. okt. 29. 22:09
 9/19 anonim ***** válasza:
Simán csak tarkón lőnek, rendszerint ott ahol megfognak.
2014. okt. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

"De látom fejlődött a világunk, legalább már nem végeznek ki. Én tuti inkább ülnék sitten egy jó pár évet, mint lelövessem magam"


Mármint hol nem végeznek ki? Írnál egy olyan országot? Csak mert a kérdésedben hadiállapot szerepel egy az anyaországot ért támadással. Melyik az az ország ahol ilyen esetben dezertálásért nem végeznek ki? Írnál egyet?

2014. okt. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!