Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti nem utáltok már ebben az...

Ti nem utáltok már ebben az országban élni, ahol mindent megadóztatnak?

Figyelt kérdés

Nem nézem a híreket egy ideje, mert tudom, hogy úgyis csak a mocsok folyik belőle, abból meg a munkahelyemen is van elég. Reggel aztán szinte villámcsapásként ért az internetadó híre. Tudom, hogy volt régen ilyen terv, de azt hittem, ezen már túlléptünk. Itt már minden miatt adózni kell. Épp elég kifizetni a számlákat, amiken így is megszerzi az állam a hasznát. Felháborító, hogy kidolgozza a belét az ember, én is két állásban dolgozom, az összkeresetemből 72 ezer forint megy el adóra, most meg még jön ez a sz@r is. Mi a fenét képzel magáról az a sok majom, akik ezeket a törvényeket hozzák? Az életszínvonal így is a béka segge alatt van az országban, miért húzzák még az embereket ilyen adókkal? Értem én, hogy megtehetik, meg ők csak jól járnak vele, de ez egyszerűen vérlázító most már. Undorító, korrupt, mocskos politikusok! Indulatomban tudnék még hozzáfűzni egy pár gyönyörű mondatot, de akkor biztos bannolnának az oldalról...

Csak azt nem értem, hogy min csodálkozik a fantasztikus parlamenti csapat, ha megnézik a kivándorlási statisztikákat... Röhej ez a "vezetőség".



2014. okt. 22. 10:27
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
0%

"Jó, akkor fogj egy gépágyút és kezdj el lövöldözni mindenre.

Mélymagyar állat..."


Ki akar lődözni mélylibbernyó állat?

(Te valami régi-új liberóbohóc vagy a gyagyakérdin? :D Mindenhol ott díszeleg valami ökörséged. :) )


Elég lenne kezdetnek ha változna a szemlélet és megpróbálna a nép újabb hitelesebb pártokat szavazni meg a mostani "nagyok" helyett. Persze még attól sz.rból nem lehet várat csinálni, és nem is lenne garantált siker, de hát ugyanazokat szavazzátok, váltjátok újra és újra. Aztán meg menekültök hátrahagyva a f.st az itthonmaradóknak.


És ez a libbant bekiabálásod most 30 forintba kerülne nekem! :D (Mondjuk ez annyira nem röhejes.)

2014. okt. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
62%
Itt már sz@rni sem lehet lassan és ezért egyedül csak a társadalom, az emberek a felelősek, nem a hatalom.
2014. okt. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
4%
Hogy beszélhet valaki így a saját hazájáról, hogy "ebben az országban"? Ez a hazád, ha nem tudnád. Azt,hogy különböző adók vannak, el kell viselni, ráadásul nem is te fizeted,hanem a szolgáltató.
2014. okt. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 Shai-Hulud ***** válasza:

"ráadásul nem is te fizeted,hanem a szolgáltató."


Nagyszerű! És szerinted a szolgáltató miből fizeti az adót?

Nem véletlenül abból a pénzből, amit tőlem, tőled, tőlünk szed be?

Szerinted a telekommunikációs adót miből fizetik a telefontársaságok?

Szerinted a bankok honnan veszik a pénzt a bankadóra?


Ezeket a pénzeket mind TŐLÜNK szedi be az állam, csak éppen közbeiktat egy-egy szolgáltatót, mert így az emberek nem a kormányt, hanem a gaz szolgáltatót fogják szidni, mert azok küldik ki a megemelt összegű számlákat.


Csak retorika kérdése az egész. És ebben a Fidesz mindig is nagyon jó volt.


De azért lássunk át a szép jelmondatokon: MINDIG, MINDEN ESETBEN velünk fizettetik meg az adót, akárki is szedi be azt.

2014. okt. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

#17(#19) úgy látom, ellentétes a szemléletünk. A tiéd a veszett fejsze nyele. Ma lehet, hogy fent vagy, de mindent megteszel, hogy senki ne figyeljen rád. Számodra csak önmagad létezel, ha ilyenek közé kerülsz, fogod igazán megtapasztalni, mit is jelent ez. Azt, hogy elsüllyedsz, és a kutya se törődik veled. Elmondom, vérvonal nem létezik nemzetiség nélkül. Amit te annak vélsz, szempillantás alatt enyészik el, anélkül, hogy bárki észrevenné.


Mindent ott adóztatnak meg, ahol ezt hagyják. Kevés olyan ország van a valamennyire is fejlettek között, ahol ezzel ennyire nem törődnek.

2014. okt. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
0%

Olvassátok, én is kaptam:

NEM LESZÜNK MAJDAN..!


Az ukrajnai lázításhoz hasonló eszközöket szándékoztok bevetni, kedves Charles?


Kedves Charles!

Döbbenten hallom s látom, hogy az Amerikai Egyesült Államok az ukrajnai lázításhoz hasonló eszközöket szándékozik bevetni Magyarországon!

Az is mélyen megrendített, hogy az "illiberális" jelzőt és a mögötte rejlő gazdaságpolitikai üzenetet képtelenek vagytok higgadtan, tiszta tudattal feldolgozni. Mellesleg az üzenet nem is nektek szólt. A munka alapú társadalomnak magam is nagy híve, támogatója vagyok. Viszolyogva hallottam, hogy a világ pénzügyi hatalmasságai tűrhetetlennek ítélik ezt a törekvést, a magyar s talán az európai gazdaságpolitika meghatározó megváltoztatásának fontosságát, szükségességét!


Kedves Charles! Nagy Karcsi társaságában találkoztunk több alkalommal is. Szegény már nincs közöttünk! Őmaga is megdöbbenne mindazon, ami körülöttünk velünk és Veletek történik! Könnyen elképzelhető, jobban megértenétek, s ez vonatkozik az államok vezető közgazdászaira is, miszerint a finánctőke túlhatalmát, a londoni City vezető elemzőinek makacsságát le kell törni, a spekulánsok életveszélyes, akár katonai manőverezésének gátat kell szabni. Amikor kivittétek Kínába a termelést, méghozzá nem is akármilyen technológiai háttérrel együtt, meglehetősen heves vitát folytattunk arról, ebből Amerika s nem túlzás, a világ számára is súlyos következményei lesznek. Csökken az amerikai adóbevétel, nő a haszon, a profit, s hatalmassá válik a kínai gazgadság, meghatározó részesedésre tesz szert a világban. A munka alapú társadalom eredményeképpen!

Már akkor jeleztük, ebből baj lesz, Amerika hosszú távon elveszíti meghatározó gazdasági - politikai szerepét. Szóval súlyos témákról vitatkoztunk. Legfőbb érvem az volt, ha kiszervezitek a termelést, eladjátok az adóbevételeket és a jövőtöket! Ha nem is mindenben, de úgy vélem, sok dologban igazam lett. Akkor persze fogalmam se volt arról, hogy egy szövetség köt majd össze bennünket. Nos így már jobban érthető az illiberális felfogás okozta dühroham, az amely Amerika-szerte végigsöpör politológusi, gazdasági tényezők körében.

Olykor azt tapasztaltam, elcsitulnak ezek - a szerintem mesterséges - viták. Ám nem. Amerika folyamatosan üzenget. Ebben nem hanyagolható el a Te szereped sem, mi több nem is megbocsátható.


Magyar a magyar ellen? Mert végtére is magyarnak kell tekiteni Gáti Károly washingtoni egyetemi tanárt...


Segédleteddel szítjátok az indulatokat, a magyarországi, hatalomból kikerült vesztesek - ők a liberális világ kiszolgálói - ránk uszításával. Neveket nem mondok, tudod, nagyon jól tudod, kik járnak liberális pénzpolitikusok kegyéből Washingtonba, kik kapnak egyetemeiteken katedrát, kik rágalmazzák első kézből Orbán Viktort, a magyar miniszterelnököt, aki a nemzet bizalmát és szeretetét élvezi. Bizonyíték erre a többször is megnyilvánult félmilliós tömeg, a Békemenet, amely sztoikus fegyelemmel kiállt a miniszterelnök s a magyar kormány mellett!


S akkor jöttök Ti, előbukkantok magyarországi antiszemitizmussal és illiberalizmussal vádolva azt a kormányt s miniszterelnökét, akit két alkalommal is kétharmados többséggel szavazott hatalmába a magyar nép!


Nem más ez, mint lázítás!


Addig hergelni a sajnos döntően liberális felütésű médiát és segédletével a lakosságot, amíg sikerül polgárháborút kirobbantani Magyarországon. Nos, kedves Charles, ebből nem kérünk és nem tűrjük azt, hogy ily módon beavatkozzatok e békességre vágyó nemzet életébe! Már Bill Clinton nekiment Orbán Viktornak, s most Barack Obama arra a mélypontra süllyedt, hogy beleavatkozott egy önálló nemzet – a Magyar Köztársaság ! - belügyeibe. Ráadásul hamis vádakkal illetett bennünket: Az elnök beszédének a lényege az volt, hogy az új irányvonal szerint az USA nemzetbiztonsági érdeke a civil szervezetek védelme világszerte. Ebben a beszédben hat államot emelt ki, köztük Magyarországot, ahol a civil szervezeteket támadás éri. Hazámat már többször érte hasonló kirohanás, de ehhez hasonló még nem.


A világ - jelenlegi - legnagyobb hatalmának első embere tette ezt a nyilatkozatot.


Amely, ha jól belegondolunk, kedves Charles, kontraproduktív! Arra kétségtelenül megfelelő, hogy a lázítók, a magyar, politikai hatalomból kiesettek új erőre kaphassanak! Obamával a háttérben!


Jól megfontoltátok ezt?! Tudjátok mit tesztek, mit műveltek? Világpolitikai szintre emelve a civil szervezetek panaszáradatát, amelynek bedől az Egyesült Államok elnöke..?! Aligha! - kedves Charles.


A világ élénken emlékszik arra, hogy John Kerry külügyminiszter mily sokszor bukkant fel európai politikusokkal, Angela Merkel társaságában is, Kijevben, a Majdan lázongói körében. Céljuk, Janukovics elnök leváltása volt. Szították az indulatokat, lázítottak a demokratikusan megválasztott ukrán elnök és a kormány ellen. Sikerrel. Ma sem derült ki, kik lőtték le a maláj utasszállító repülőgépet. Háromszáznál is több ember veszett el... Hajlok arra, hogy a fellázított s hatalomra került új erők keze is benne lehetett. Egyszer mindenre fény derül...


Az USA, a világ tőkepiaci túlhatalmasságainak sugallatára lassan-lassan lángba boríthatja a fél világot.


Most itt vagyunk mi. Soron következünk mi. Lázítjátok a hatalmukból kiesett liberálisokat az illiberalizmussal keltve félelmet bennük! A magyar polgári- nemzeti tömegek ezt felismerik, ha így lesz. S nem tűrjük! Nem tűrjük, hogy Kijevből áthelyezzék a feszültséggócot! Hogy lángba borítsátok Magyarországot. Elnöki segédlettel!


Mégis, az ameriaki elnöki beszédírókból, tanácsadókból elveszett a józan ész?! Ezek a startégák, s mint Te, Charles, ne tudnátok, milyen alávaló módon árultátok el 1956-ban, a szent magyar októberi forradalom idején hazánkat? Hogy a "tartsatok ki", a jövünk, segítséget nyújtunk- aztán a szovjet csapatok ismét lerohanták Magyarországot! Tehát a súlyos adósságú Amerika most finom fenyegetésekkel illet bennünket, hátha lángra lobbannak a lázítók lángjai!


Hogy hazánkból majdan - Majdan legyen!


Ezt nem tűrhetjük!


Baráti üdvözlettel, M. Szabó Imre dokumentumfilmes


Budapest, 2014. szeptember 24.

2014. okt. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:

A 23-as válaszolónak:

Igen, "ebben az országban". A lényegen nem változtat az, hogy miként fejezem ki magam. Írhattam volna Magyarországot is, de mivel belföldön vagyunk, szerintem az általad kritizált három szóval is megértetem magam, és mindenki tudni fogja, hogy miről beszélek.

Visszakanyarodva a témához: én tudom, hogy vannak adók, amiket el kell viselni, de ez az új adónem pont nem tartozik ezek közé. Ennek ugyanis azon kívül, hogy az állam ismét csak jól megtömje a zsebét, nincs semmi értelme! És azért ne éljünk már egy olyan álomvilágban, amiben azt mondod, "nem is te fizeted, hanem a szolgáltató". Most komolyan ennyire elvakítható a nép? Ilyen soha nem fog bekövetkezni, hogy ezt az összeget a szolgáltatók csak úgy kiengedjék a kezeik közül. Főleg olyan helyeken, ahol mondjuk egyáltalán nincs verseny a szolgáltatók között. Speciel, ahol én élek, csak kétfajta internetből lehet választani, és egyikük sem a nagy cégek - mint a Telekom és társai - közé tartozik. Ők aztán nem fognak licitálni egymásra. Vagy drasztikusan megemelik a havidíjat, de az is lehet, hogy egyszerűen csak eltűnnek majd a piacról, mi meg internet nélkül maradunk. Az internet pedig muszáj, mert rengeteg dologhoz nélkülözhetetlen mind az oktatás, tanulás, munka, mind más egyéb területeken.

Még ha csak 700 forinttal emelik is meg az árat, már az is hétszázszor több, mint amennyi kellene. Fizetünk azért, ami eddig "ingyen" volt. És ez nem fair. Nem mi sikkasztottuk el azt a hiányzó pénzt, és most megint mi legyünk azok, akik betömik a lyukakat. Na ez az, amiből elegem van. Ha a hazám az ország, ha nem, azért nézzük egy kicsit objektíven a dolgokat.

2014. okt. 27. 10:17
 28/33 anonim ***** válasza:
0%
24-es: Te az egész világot behálózó multikat félted? Miért ne fizethetnének több adót? Ráadásul, ha azt a vidék internetes felzárkóztatására akarják fordítani??? Ha sikerül, és kötelezővé teszik nekik, hogy ne velünk fizettessék meg, hanem az egyébként keletkezett bevételeikből. Jut rá pénz, biztos vagyok benne. Legfeljebb nem 10 milliárd lesz a bevételük évente, hanem csak 9 - mondjuk. Nem kell őket félteni.
2014. okt. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 Shai-Hulud ***** válasza:

"24-es: Te az egész világot behálózó multikat félted?"

Nem, nem féltem őket. Feltehetően azért tudnak terjeszkedni, növekedni, mert a szolgáltatásuk színvonala olyan, hogy egyre több megrendelőjük van.

Ha választanom kell, én is inkább egy jó nevű, már ismert szolgáltatónál fizetek elő, és nem egy unga-bunga társaságnál, amelyik talán holnapra el is tűnik...

Nem, nem féltem a multikat.


"Miért ne fizethetnének több adót?"

Például azért, mert a több adót is velünk fizettetik meg. Hidd el, hogy az internet szolgáltatók (de még a kereskedelmi bankok sem) NEM GYÁRTJÁK a pénzt, hanem ilyen-olyan díjak, költségek fejében tőlem, tőled, tőlünk szedik be.


Vagyis akár tetszik, akár nem, a szolgáltató által befizetett adót is mi fizetjük.


"Ráadásul, ha azt a vidék internetes felzárkóztatására akarják fordítani???"

Azt nem így kellene csinálni....

Például Finnországban nemrégen iktatták törvénybe (július 1.-én), hogy mindenkinek (minden finn állampolgárnak) ALANYI JOGON JÁR az Internet hozzáférés.

VOILÁ.


"Ha sikerül, és kötelezővé teszik nekik, hogy ne velünk fizettessék meg, hanem az egyébként keletkezett bevételeikből."

Mesélj, milyen "egyéb" bevétele van egy szolgáltatónak, azon kívül, amit a szolgáltatásért számláz ki? :-D

Tessék, lehet tételesen sorolni.


"Jut rá pénz, biztos vagyok benne."

Ja, az más. Ha te BIZTOS vagy benne, akkor persze ők a gaz népnyúzók, nem az, aki az adót zsebrevágja...


"Legfeljebb nem 10 milliárd lesz a bevételük évente, hanem csak 9 - mondjuk."

Ugye te is tudod, hogy ez baromság? Nem a bevétel számít, hanem a nyereség. Az internet piacon jelenleg elég nagy a verseny ahhoz, hogy nem túlzottan nyereséges a dolog. Természetesen VAN nyereség, mert a tulajdonos a nyereségért csinálja a dolgot. Ha megadóztatod a nyereségét, két dolgot tud csinálni:

1. Lemond a nyereségéről. Na EZT NEM fogja csinálni, mert ha nem éri meg neki anyagilag a tevékenység, akkor egyszerűen lehúzza a rolót. Főleg az általad annyira utált multiknak nem életszükséglet, hogy Magyarországon is szolgáltassanak....

2. Árat emel. Ezt egészen addig teheti, amíg van, aki megfizeti az emelt árat (például a megrendelő, akire ugye "nem hárítják át" az adót). De megfizeted, mert az ország nagy részén egyszerűen nincs más szolgáltató, nem tudsz átmenni a konkurrenciához, mert nincs konkurrencia. Annyiért veszel netet, amennyiért adják...


Vagyis az első esetben nem lesz interneted, a másodikban lesz, de drágább.

Ennyit arról, hogy a szolgáltató fizeti.


"Nem kell őket félteni."

Nem, ismét mondom, NEM ŐKET féltem. Hanem magunkat. A hasonló baromságokkal magunk alatt vágjuk a fát.


És emlékeztetőül: 2008-ban a szocik akartak egy hasonló internet adót, amely 0,8%-os lett volna. (Ez egy 3000 forintos előfizetés esetén 24 azaz HUSZONNÉGY FORINT) lett volna. Akkor a Fidesz ezt "elhibázott, felesleges, és megszorító" intézkedésnek bélyegezte, és leszavazta.


Szerényen érdeklődöm, hogy akkor most a 700 ill. 5000 forintos adó miért is nem "elhibázott, felesleges, és megszorító" intézkedés?

Csak nem azért, mert ezt a narancssárgák találták ki?

2014. okt. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
29-es: akkor az lenne a megoldás, hogy odamentek tüntetni a multi kirendeltsége elé,és ott veritek szét az épületet.
2014. okt. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!