Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti nem utáltok már ebben az...

Ti nem utáltok már ebben az országban élni, ahol mindent megadóztatnak?

Figyelt kérdés

Nem nézem a híreket egy ideje, mert tudom, hogy úgyis csak a mocsok folyik belőle, abból meg a munkahelyemen is van elég. Reggel aztán szinte villámcsapásként ért az internetadó híre. Tudom, hogy volt régen ilyen terv, de azt hittem, ezen már túlléptünk. Itt már minden miatt adózni kell. Épp elég kifizetni a számlákat, amiken így is megszerzi az állam a hasznát. Felháborító, hogy kidolgozza a belét az ember, én is két állásban dolgozom, az összkeresetemből 72 ezer forint megy el adóra, most meg még jön ez a sz@r is. Mi a fenét képzel magáról az a sok majom, akik ezeket a törvényeket hozzák? Az életszínvonal így is a béka segge alatt van az országban, miért húzzák még az embereket ilyen adókkal? Értem én, hogy megtehetik, meg ők csak jól járnak vele, de ez egyszerűen vérlázító most már. Undorító, korrupt, mocskos politikusok! Indulatomban tudnék még hozzáfűzni egy pár gyönyörű mondatot, de akkor biztos bannolnának az oldalról...

Csak azt nem értem, hogy min csodálkozik a fantasztikus parlamenti csapat, ha megnézik a kivándorlási statisztikákat... Röhej ez a "vezetőség".



2014. okt. 22. 10:27
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:

Én sem az országot utálom, nem is ezt írtam a kérdésemben. :) Csak arra voltam kíváncsi, mit gondolnak mások. Nem utálnak-e egy ilyen korrupt, zsarnok, kizsákmányoló országban élni. Magát Magyarországot szeretem. Tele van rengeteg szép hellyel, természeti kincsekkel, régi várakkal, épületekkel, szóval bőven van olyan, amire büszkék lehetünk. Fáj, hogy az évek során ilyen körülményeket alakítottak ki, hogy azt mondhassam, többé már nem szeretek itt élni. Az egyszerű kisember csak dolgozzon, a fizetése meg elmegy az adókra és a számlákra.

Tudom, mielőtt még valaki a fejemhez vágná, hogy külföldön is adózni kell és számlák is vannak és "nincs kolbászból a sövény", de azért ennyire nem viszik túlzásba a dolgokat, mint idehaza. Már nem is tudom milyen adónem lehet majd a következő lépés. Talán a levegő? Ha már úgyis minden létező dolog után fizetünk, akkor lehet jövőre bevezetik ezt is.

2014. okt. 22. 11:05
 12/33 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, ugyan ezt a végtelen elkeseredést érzem mint te. 24 éves koromig makacsul tartottam magam ahhoz, hogy "Itt élned, halnod kell" de ma már szinte nincs választása az embernek. Remélem ki tudok menni. Nem akarok örökre, de ki akarok.
2014. okt. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
63%

"Csak azt nem értem, hogy min csodálkozik a fantasztikus parlamenti csapat, ha megnézik a kivándorlási statisztikákat..."


Egyáltalán nem csodálkoznak. Ők TUDJÁK, hogy azok az emberek csak kalandvágyból mennek el Magyarországról, mert nagyon mókás dolog pár évet külföldön élni és utána hazajönni.

2014. okt. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:

"Nem. Itt bővizűek a folyók, dúsak a legelők, zsírosak a termőföldek."


A Túró Rudit és a Szívcsakrát teljesen kihagytad.

Ja, meg a 6:3-at. Az is nagyon fontos, hiszen focista nemzet vagyunk focista miniszterelnökkel.

2014. okt. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
69%

Magyarország besorolása:

[link]

2014. okt. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:

Tudod kérdező, az senkinek nem fáj, ha te utálkozol, vagy gyűlölsz valaki(ke)t. Az fáj, ha nem tűröd el a megaláztatást és igazságtalanságot.

Volt már rá pár példa.

Nálunk manapság már csak odáig képes a többség gondolkodni, hogy 1. gyűlölködik, 2. meghúzza magát, 3. siránkozik, 4. lelép. A magától értetődő, hogy nem hagyja magát, már nem jut eszébe senkinek. Itt tartunk. Ma nem lehetne egy 1848-at, pláne 1956-ot eljátszani. De még egy 1458-at se.

2014. okt. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
94%
Aki lelép az pont az, aki nem hagyja magát. Ezzel nem csak rövid időre biztosítja be magát, hanem egy élhető országot biztosít az utódai számára is. 1-2 generáció és már úgysem lesznek idegenek, akárhová mennek Nyugat-Európában.
2014. okt. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:

Nem. Csak a hülyék, libberek.

Az sem igazi megoldás, hogy menekülni mint a patkányok a süllyedő hajóról. Olyan mint ha direkt így is akarnák.


Inkább azokat akik ilyenné teszik, meg akik 20-on év óta a sz.rt meg a f.st váltogatják.

2014. okt. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
87%
Valljuk be, Magyarország már kisebb megszakításokkal 500 éve a szopott fäsz rosszabbik végén van. Én nem hiszek benne, hogy ez bármikor tartósan változna. Nekem a vérvonalam többet ér, mint a nemzetiségem és egy ország, ami elvesz mindent, ami érték (és itt főleg nem a pénzről beszélek).
2014. okt. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:

"Nem. Csak a hülyék, libberek.

Az sem igazi megoldás, hogy menekülni mint a patkányok a süllyedő hajóról."


Jó, akkor fogj egy gépágyút és kezdj el lövöldözni mindenre.

Mélymagyar állat...

2014. okt. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!