Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit éreztek amikor arra...

Mit éreztek amikor arra gondoltok, hogy magyarok vagytok?

Figyelt kérdés

Tudtok azonosulni a magyarsággal? Büszkén vállaljátok, hogy magyarok vagytok? Nekem két dolog miatt van rossz érzésem mikor erre gondolok.


Egyik akik kimennek külföldre dolgozni, azok szarnak bele h mi van itt, cserben hagyják az országot.


A másik nagycsoport meg elég puhány itt hogy kiálljon,és harcoljon az érdekeiért.Jönnek a kifogások h nem is lehet.

Úgy látom most főleg ez a két tendencia van jelen.

Egyikkel se tudok azonosulni.


De teljesen leírni se tudom az országot, ha a sok verérünkre, hősökre gondolok, akik idevezették a Kárpát- medencébe a népünket, rengeteget harcoltak h fennmaradjunk, meg ott a sok művészeti, kultúrális értékek, tudomány...


Ezeket nem lehet csak úgy a kukába kidobni.

A mi ereinkben is ugyanaz a vér folyik, mint a nagy vezérekében folyt!


2010. jan. 13. 21:42
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
93%
Sztem van különbség azok között, kik kimennek pl. Angliába dolgozni egy bizonyos ideig, aztán hazajönnek, és közzött, akik véglegesen kimennek., utóbbiak (saját tapasztalat szerint) valóban átveszik a külföldi stílust, szokásokat identitást.Pl. nemrég beszéltem vkivel, aki egy jó ideje Németországban él, és azt mondta, "Én Német vagyok"...erre később kiderült, h állítólag Vajdasági Magyar, de akkor hogy mondhatja már vki, h Német?!Nem tudom, de én nem bírom nagyon az ilyen"nyugati Magyarokat" mert elfelejtik honnan jöttek, azt hiszik, h attól jobbak , h kint élnek és már nem Magyarok...az ilyenek árulók, rühellem az ilyeneket, főleg ,amikor úgy csinálnak , mintha elfelejtettek vna Magyarul , akcentussal beszélnek és külföldi szavakat építenek be, csak azért , mert ez szerintük menő, vagy mi....
2010. jan. 14. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
33%
Magyarnak lenni Magyarországon szörnyű dolog. Én büszke vagyok, hogy magyarnak születtem. De nem lehetnék magyar máshol?
2010. jan. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
59%

Édesapám német, anyukám magyar, én Magyarországon élek:


Én a családomnak vagyok hálás azért a sok jóért, amit kaptam. Ők neveltek, gondoztak, dolgoztak, hogy enni tudjak, legyen mit felvennem. Az ország nem tett értem (se) semmit. Nem tett tetőt a fejünk fölé, nem ápolt, ha beteg voltam, nem adott semmit. A szüleimnek, a páromnak lehetek hálás mindenért, ők álltak mindig mellettem (nem az "ország" - fura is lenne, ha 10 M ember jönne gondozgatni, ha megbetegszem. :)). Szép az ország kultúrája, értékesek a hagyományok, de nem kell érzelgősködésbe átmenni. Már akkor is tettél valamit, hogy ápolod a hagyományokat, tovább adod a gyerekeidnek, ismerőseidnek!

Az pedig igen csak megkérdőjelezhető, hogy ugyanaz a vér folyik ereidben, mint anno a nagy vezérek ereiben.

Ma már szinte mindenki rendelkezik külföldi rokonokkal, legfeljebb azok a kis bácsik és nénik nem, akik az Alföldön élnek, egy pici faluban.


Az, hogy valaki kiköltözik külföldre, szuverén joga. Élni valamiből kell, a tehetséget M.o.-n nem értékelik, a szorgalmat nem becsülik. Egyes országokban azonban kellő tehetséggel, tudással és szorgalommal az ember eljuthat valahova. Én itt nem az égből potyogó pénzkötegekre gondolok, hanem egy olyan egzisztenciára, amikor az ember 30-40 évesen rendelkezik egy saját házzal vagy lakással és egy autóval, illetve kényelmesen, átlag körülmények között meg tud élni. M.o.-n erre nincs lehetőség, hacsak nincs hatalmas nagy szerencséd vagy jó összeköttetésed. Nem egy-két embert tudnék felhozni példának, akinek több diplomája van, szorgalmas és 30 évesen nem tudja, hogy hogyan fogja kifizetni a lakáshitelt. Saját autóról még nem is beszéltünk. A komoly probléma abban rejlik, hogy M.o.-n napról-napra, évről-évre nehezebb elérni, hogy a létminimumot megtartsd. Sokan a megélhetés reménye miatt mennek külföldre, az pedig, hogy élni akar, úgy vélem nem "magyarhoz méltatlan".


Én köszönöm a hagyományokat és a szép kultúrát, a lehetőségeket, de úgy érzem, M.o.-n nem tudnám anyagi biztonságban a gyermekeim, emiatt költöznék "másik haza".

2010. jan. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

Jó megértem ezeket. De miért az a megoldás, hogy elmegyünk egy jobb helyre, miért nem az hogy itthon teremtjük meg a jót? Harc nélkül semmit nem kapsz a szádba! És amikor hősökről írok akkor nem szentimentalistáskodni akarok hanem haragszok a helyzetre.


Szerintem az a legnagyobb tragédia h a privatizálcival kettészakadt az ország gazdagokra, és szegényekre, de ami ennél is nagyobb tragédia az a magyar mentalitás, h szarok bele h mi lesz a közös dolgokkal, csak nekem legyen jó, ez az önzőség. Egy igazságosabb rendszert senki nem fog helyettünk hiharcolni, az a baj h mindenkinek csak minden készen kéne, amikor harcolni kéne a saját dolgainkért az már kényelmetlen, pedig magától nem fog alakulni!!! Ezért szenvedett egy jobb Hazáért annnyi magyar vagy halt meg hősi halált, hogy így vigyázzunk az értékekre. Mindenki csak a gazdaságon nyavajog, a helyett hogy az agyakban kéne rendet teremteni. A gazdaságot is az emberek irányítják. Ha háború lenne hülyén érezném magam, mert az ilyen nemtörődöm önző emberekért nem szivesen vinném a bőrőm a vásárra. Elhiszem h mindenkinek elege van az itteni dolgokkal, de nekünk kéne megoldani.

2010. jan. 14. 19:23
 25/30 A kérdező kommentje:
Ja, és még valami, aki csak "kis időre" megy ki dolgozni, az nem fog hazajönni, mert először csak házat akar, utána meg kocsit, majd üzletet, vállalkozást nyitni , mert kint átvesz egy életstílust, mindig lesz ok kint maradni, és kint jobbak a szabályok is könnyebb céget alapítani, meg az adók, könnyebben kapsz hitelt is,könnyebb felfuttatni egy vállalkozást. Szóval hagyjuk ezt a majd én visszajövök dumát. Az ingyenes oktatás, meg szociális javak bezzek jók voltak. Kihasználjátok a Hazánkat! Nem azért fizetem az adómat, hogy az azon megszerzett szaktudást kivigyétek!!!Tanuljatok külföldön saját zsebblől gagyi oktatást!
2010. jan. 14. 19:30
 26/30 anonim ***** válasza:
0%
Szar ország szar fizetés megyek máshova.
2010. jan. 15. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 BeerHunter ***** válasza:
Menjél is. Veled is csak többen vagyunk fas°fej. Jó lenne, ha az ilyeneket ki tudnám cserélni mondjuk a keresztszüleimre, akiknek napról napra nehezebb magyarnak maradni a Garam partján...
2010. jan. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

A magyar átlagember tényleg csak annyit tud tenni, hogy becsüli, megtartja a hagyományokat, továbbadja a szokásokat, becsben tartja a történelmi jelentőségű emlékhelyeket és képzi magát, tanul. A döntő lépést a munkáltatóknak kell megtenni. Azok, akik kiköltöznek, a jobb anyagi körülmények reményében mennek el. A magyarországi munkáltatók ha becsben tartanák a magyar munkaerőt, finanszíroznák az alkalmazottak képzését, lenne értéke a MAGYAR munkásnak (nem a külföldi vendégmunkásnak), akkor már kevesebben keresgélnének külföldön boldogulást. Ha az orvosok és a jobbnál jobb, értékesnél értékesebb tudással rendelkező emberkéket a munkáltatók megfizetnék, eszükbe sem jutna külföldre menni. Itt a lehetőségeken és az anyagi megbecsülésen áll vagy bukik az, hogy valaki Magyarországon marad vagy költözik. Ezen pedig a munkáltatók tudnak változtatni: a kisvállalkozók, nagyobb vállalatok, multik és mindenki, aki foglalkoztat valakit/valakiket.


A tegnapi német/magyar

2010. jan. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:
Szerintem az is baj, h aki szeretne változtatni a helyzeten az nem tud, hatalom, és pénz hiányában, aki meg tudna az nem akar.
2010. jan. 15. 17:24
 30/30 anonim válasza:
Semmit nem érzek. A nemzetiségre soha nem szabad büszkének lenni hisz az nem egy érdem, ez egy veled született dolog, mint a szemed színe. Sajnos az a baj hogy sokan csak erre tudnak büszkének leni és ezeket az embereket nevezzük Nacionalistáknak.
2018. jan. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!