Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit éreztek amikor arra...

Mit éreztek amikor arra gondoltok, hogy magyarok vagytok?

Figyelt kérdés

Tudtok azonosulni a magyarsággal? Büszkén vállaljátok, hogy magyarok vagytok? Nekem két dolog miatt van rossz érzésem mikor erre gondolok.


Egyik akik kimennek külföldre dolgozni, azok szarnak bele h mi van itt, cserben hagyják az országot.


A másik nagycsoport meg elég puhány itt hogy kiálljon,és harcoljon az érdekeiért.Jönnek a kifogások h nem is lehet.

Úgy látom most főleg ez a két tendencia van jelen.

Egyikkel se tudok azonosulni.


De teljesen leírni se tudom az országot, ha a sok verérünkre, hősökre gondolok, akik idevezették a Kárpát- medencébe a népünket, rengeteget harcoltak h fennmaradjunk, meg ott a sok művészeti, kultúrális értékek, tudomány...


Ezeket nem lehet csak úgy a kukába kidobni.

A mi ereinkben is ugyanaz a vér folyik, mint a nagy vezérekében folyt!


2010. jan. 13. 21:42
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
39%
Akik kimennek külföldre dolgozni azok talán nem akarnak éhenpusztulni ebben a pöcegödörben.
2010. jan. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
70%

szép beszéd... de én sem vetnék követ arra aki külföldön akar boldogulni... amugy meg mit akarsz harcolni?


jah a kérdésedrea válasz: büszke vagyok arra hogy magyarnak születtem!

2010. jan. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
17%
Miutan most is ehes vagyok,eletem tragediajanak tartom,hogy magyar vagyok!
2010. jan. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
82%
Büszke vagyok, hogy magyar lehetek. Függetlenül attól, mi folyik manapság az országban (bár arról is meg vagyok győződve, hogy ez sem /teljesen/ a mi hibánk). Büszke vagyok azokra a magyarokra, akik letettek valamit az asztalra. Büszke vagyok vezéreinkre, az őseimre, és minden jó lelkű magyarra.
2010. jan. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
59%

Arra nem gondoltál, hogy akkor, amikor úgyis munkanélküliség van (az elmúlt 20 év során mindig fennállt a helyzet), egy fiatal, aki külföldre megy dolgozni, maga után hagy egy lehetőséget egy másik honfitársa számára? Arra a pozícióra, amit ő töltene be, jelentkezhet egy másik, aki itthon maradt. Tehát egy munkanélkülivel kevesebb. Ha ez a fiatal, aki külföldön keres pénzt, befekteti Magyarországon, és akár kamatadó, akár forgalmi adó formájában, de támogatja az államot. Az egészségügyet a külföldön fizetett biztosításai terhére veszi igénybe, és nyugdíjat is részben külföldről fog kapni. A kint szerzett tapasztalatait pedig később, Magyarországon kamatoztathatja, az ország javára.


Ha én, mint mérnök kimegyek külföldre, azon kívül, hogy nem itt fizetek elsődleges jövedelemadót (de annál több kamat-, illetve nyereségadót) és nem kell kerülgetned sem a csúcsforgalomban, sem a tömött villamoson, sem a boltban a sorban, sem az orvosi rendelőben, hol hagylak cserben téged?

2010. jan. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 BeerHunter ***** válasza:
63%

Aki itt hagyja az országot, csak csinálja. Motoszkáljon élete végéig az a fejében, hogy valamit, ami felnevelte, óvta stb. cserben hagyott.

Ha tőlem kérdezik, hogy mér nem megyek ki, (simán megtehetném, pikk-pakk el lenne intézve) csak annyit mondok, hogy épp elég tennivaló van itthon is.

Lehet lehülyézni, meg lepontozni.

20/f

2010. jan. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
5%

"Tudtok azonosulni a magyarsággal?"


Nem. A magyarok több mint 10M ember. Ezzel mind azonosulni? Magammal szoktam azonosulni, még ez is sok.


"Büszkén vállaljátok, hogy magyarok vagytok?"


Nem érdem, hanem adottság. Ezért logikátlan lenne büszkének lenni rá.


"akik kimennek külföldre dolgozni, azok szarnak bele h mi van itt, cserben hagyják az országot."


Na és? Hadd menjenek. Most ez a divat: mosogatás Londonban, narancsszedés Murciában. Még mindig jobb, mintha a késelés lenne divat, nem? :)))


"A másik nagycsoport meg elég puhány itt hogy kiálljon,és harcoljon az érdekeiért."


Most ezt mondod. Másnap meg szidod a sztrájkoló vasutasokat, mert elkésel. pedig ők épp kiálltak az érdekeikért. Ilyen az ember.


"Egyikkel se tudok azonosulni."


Senkivel sem kell azonosulnod, ez tévedés. Te te vagy.


"De teljesen leírni se tudom az országot"


Leírni? Eszednél vagy? A világon kb. 200 ország van. Ebből kb. 150-ben egyértelműen rosszabb lakni, mint itt. Le kéne szokni erről az elkényeztetett sznob stílusról, hogy Magyarország nem olyan, mint Svájc, és akkor már "le is írhatjuk".


"ha a sok verérünkre, hősökre gondolok..."


Na, ez meg a másik fajta tökfejség... sebaj, kinövöd.

2010. jan. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 BeerHunter ***** válasza:
0%
Ja, mert olyan sokan vannak, akik visszajönnek ugye? Meg ide fektetnek be. Az okos kimegy, helyére marad a hülye. Jó szar egy felfogás ez a csak nektek csinálok helyet szerintem legalább is. Ha nem ba$zták volna el a munkahelyeket, lenne többeknek. Ja és általában nem a gyári munkás megy külföldre.
2010. jan. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
18%

21:46

Pöcegödörlakó, mikor indulsz Londonba?

2010. jan. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
Mást itthon, mást külföldön!
2010. jan. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!