Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit éreztek amikor arra...

Mit éreztek amikor arra gondoltok, hogy magyarok vagytok?

Figyelt kérdés

Tudtok azonosulni a magyarsággal? Büszkén vállaljátok, hogy magyarok vagytok? Nekem két dolog miatt van rossz érzésem mikor erre gondolok.


Egyik akik kimennek külföldre dolgozni, azok szarnak bele h mi van itt, cserben hagyják az országot.


A másik nagycsoport meg elég puhány itt hogy kiálljon,és harcoljon az érdekeiért.Jönnek a kifogások h nem is lehet.

Úgy látom most főleg ez a két tendencia van jelen.

Egyikkel se tudok azonosulni.


De teljesen leírni se tudom az országot, ha a sok verérünkre, hősökre gondolok, akik idevezették a Kárpát- medencébe a népünket, rengeteget harcoltak h fennmaradjunk, meg ott a sok művészeti, kultúrális értékek, tudomány...


Ezeket nem lehet csak úgy a kukába kidobni.

A mi ereinkben is ugyanaz a vér folyik, mint a nagy vezérekében folyt!


2010. jan. 13. 21:42
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

21:58 Ha kimész,megszokod a jó anyagi környezetet sose fogsz utána hazajönni, aki kimegy teljesen átalakul, felveszi a kinti stilust, és még többet szidja az országot. Én a harcot úgy gondoltam h civil szervezetek fórumok, közös érdekekért összefogás!


Mert ha tegyük fel a fél ország harcol hogy itt jobb legyen a másik fele meg nem erölteti meg magát, hanem azt hiszi h mindent készen kap, akkor ezek az emberek nem érdemlik meg hogy az itteni jó dolgokból részesüljenek.


De 2 szóval úgy lehetne jellemezni az országot, h kivándorlók, meg balekek?

2010. jan. 13. 22:08
 12/30 anonim ***** válasza:
ha lesz pénzem kimenni, csak itthon munkanélküliként nem tudok sokat gyűjteni. Ja engem nem apuci-anyuci tart ám el!
2010. jan. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

De az itteni helyzetre az a megoldás h kimész dolgozni máshová? Nem az lenne inkább h megoldjuk a problémát?


Annyi sok jót kaptunk már ettől az országtól, gondoljátok végig gyerekkorotoktól: mennyi pénz ment el a tanítatásosokra, egészségügyi ellátásotokra,(nem a mostaniról beszélek) a sok közös ünnep, a termőföldünk, a jó éghajlatunk...Annyi mindent kaptatok már ettől a földtől, most nem nekünk kéne harcolni érte a Hazánkért?

Nincs bűntudatotok mikor kimentek dolgozni, h cserbben hagyjátok? Bezzeg mikor itt voltatok élveztétek a javakat, kihasznáétátok, most meg leléptek, cserben hagyjátok. Nem érdemli meg ez a föld h tegyünk érte?

2010. jan. 13. 22:19
 14/30 anonim ***** válasza:

A baj hogy itthon már munka se nagyon van, értelmes és kifizetődő meg még annyi sem!

Ha valaki tényleg kezdeni akar valami magával, annak nem is kérdés hogy kimegy.

Az idén nyáron, már biztos lesz valami mozgás külföldön, és ha kezd helyreállni a gazdaság akkor kapkodni fognak a munkavállalók után, főleg a jól képzett manuális munkaerő után!

2010. jan. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
0%

22:08


Gyűjtögess szorgalmasan, remélem, már nem soká rontod itt a levegőt. De Londonban gyorsan felejts el magyarul, ne járkálj vissza magyar fórumokra ékezet nélkül vagányokodni :)))

2010. jan. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
53%

"De az itteni helyzetre az a megoldás h kimész dolgozni máshová? Nem az lenne inkább h megoldjuk a problémát?"


Hiába vitatkozol a divatokkal. A divat jön és megy, de nem tudsz ellene tenni semmit. jelenleg divatos a picsogás, az "én úgyis kivándorlok", az "én túl jó vagyok ehhez az országhoz, én csak külföldön tudok kibontakozni" és az "utálom ezt az országot, és ezt azért mondogatom, mert így már félig Előkelő Külföldinek érzem magam és ez segít kompenzálni az önértékelési zavaraimat" pózok. Legtöbbjük persze csak dumál, egy kis részük tényleg elmegy mosogatni Londonba, ők lesznek azok, akik telerakják az iwiw-profiljukat londonos fotókkal, és évekig arról beszélnek majd, hogy ők világlátott emberek, mert londonígylondonúgy. Ez egy ártatlan hobby persze.


"Annyi sok jót kaptunk már ettől az országtól"


Na ez meg a fordított irányú szentimentalizmus, amitől a legtöbb embernek forog a gyomra.


"Nem érdemli meg ez a föld h tegyünk érte?"


Földeknek nincsenek érdemeik. Embereknek vannak.


A legtöbb ember viszont - bízom benne, hogy Magyarországon is - egészséges, kiegyensúlyozott, nem világfájdalmas, nem pozőr, nem panaszgép.

2010. jan. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

[link]

Érdemes megnézni ezt, ez alapján M.o. benne van a világ 5

2010. jan. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
53%

22:41 folytatása

Szóval benne van az 50 legfejlettebb országában és nem az 50. Persze tudom, hogy ezek csak számok, de talán többek közt ez is segít elgondolkodni azon, hogy nem a világ legszerencsétlenebb dolga ide születni. Valószínűleg milliárdokban mérhető azoknak az embereknek a száma, akik bármikor cserélnének egy átlag magyarral...

2010. jan. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
43%

"Mit éreztek amikor arra gondoltok, hogy magyarok vagytok?"

Orgazmust, olyan jó.

2010. jan. 14. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
22:45 hát, nem tudom elnézve ezt a térképet, szerintem a mi oktatásunk jobb mint az angoloké, külföldön elég gagyi, az egészségügyi rendszerünk is jobb mint az USA-é, szolidárisabb, persze tudom h ott a gazdagok jobb technológiában részesülnek. :) A egészségügyet fel lehetne hozni, és akkor e szerint a térkép szerint megelőzhetnénk az Ausztrálokat. Sok érték van az országban felszinre kéne hozni.
2010. jan. 14. 03:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!