Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A dohányzással már ott tartana...

A dohányzással már ott tartanak, hogy boszorkány üldözésnek is beillik. Ehhez mit szóltok? A pezsgő közpénzből tesz boldoggá

Figyelt kérdés
Állami kampány népszerűsíti a pezsgőt a fiatal felnőttek körében: a boldogság buborékaira 50 milliót szánt a Magyar Turizmus Zrt. agrármarketing részlege, mobil applikációval, kóstoltatással tennék vonzóvá a magyar márkákat. Az üzenet egyértelmű, a pezsgő boldoggá tesz. Kérdés, hogy jó ötlet-e közpénzből fiatalokat ivásra csábítani a 800 ezer alkoholista országában.
2014. aug. 11. 06:31
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

Az alkoholisták NEM pezsgöt isznak, illetve a legtöbb pezsgözö valaki NEM alkoholista.

A KULTÚRÁLT alkoholfogyasztás éppen az alkoholizmus ELLEN hat(na), mert aki odafigyelve, az íze miatt iszik, az nem lesz alkoholista.


Ugyanis azoknak a pezsgö túl drága és túl kevés hatóanyag van benne.


Ök rövidet, olcsó bort, sört isznak, mert azt meg tudják venni.

2014. aug. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Azt nagyobb viccnek tartom, hogy ezentúl lehet részegen kerékpározni, nekem már majdnem volt ebből balesetem, hogy a kocsi elé kiesett a részeg biciklis csak nagy ívben el tudtam kerülni szerencsére...
2014. aug. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
35%

Véleményem szerint a magyar államnak nem feladata közpénzből sem a pezsgőfogyasztás, sem a magyar pezsgő népszerűsítése.

Főleg nem akkor, amikor a magyar pezsgőgyártás (ha látszólag több cég is), lényegében azonos tulajdonosi kör kezében van.


Engedtessék meg még egy megjegyzés, mert a gyakorikérdések válaszadóiinak intioleranciája hihetetlen mélységeket ér el, az iménti válaszadó rendkívü szálmas véleményt fejtett ki a a kerékpározás és az alkohol fogyasztás kapcsolatában. Szeretném ezt visszautasítani, mivel épp jó irány az, hogy felnőttnek tartják az állampolgárt ahhoz, hogy eldöntse, felelősséggel képes-e az adott alkohol elfogyasztása után kerékpározni.

Rohadtul utálom, mikor intoleráns szerencsétlenek meg akarják mondani a másiiknak, hogy az ő saját értékrendje alapján éljek.

2014. aug. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%
Ez itt Abszurdisztán, nem kell meglepődni ezen. A dohányosok ki vannak tiltva gyakorlatilag az összes kocsmából, étteremből, szórakozóhelyről, holott amióta feltalálták a cigit, azóta vannak külön, nekik elkülönített, a többi helységgel nem érintkező termek, szobák, amiknek az ajtajára 72 pontos betűmérettel van kiírva, hogy ide bizony bagósok járnak, aki meg olyan ostoba, hogy még ennek ellenére is odamegy csak azért, hogy panaszkodjon. Egy nívósabb hely ajtaján vagy ablakain fel volt tüntetve, hogy szabad-e bent dohányozni. Ez az egész lejárató kampány azért indult, hogy kialakuljon egy általános utálat dohányosokkal szemben, de nem azért, mert olyan egészségtelen és káros szokás a cigizés, nem. Azért, hogy utána ne okozzon nagyobb visszhangot a dohányárusítás monopolizálása. Eleve nem értem, hogy a buszmegállókból miért vannak kitiltva. Oké, a kocsma zárt tér, de a buszmegállóban jár a levegő, meg amilyen mocskosak azok a helyek szerintem 1-2 csikk nem látszódik ott nagyon. Ez nem más, mint kőkemény, habitus alapján történő diszkrimináció. Az igényesebbje nem áll neki pöfékelni féltucat másik ember orra alá, általában elvonul valahova, ahol jár a levegő és van hamuzó. Mindezek ellenére én nem dohányzom, csak undorítónak találom, hogy elterjesztették róluk, hogy mindegyik egy suttyó paraszt, aki nincs tekintettel a társadalom azon részére, akik nem hódolnak eme szenvedélynek.
2014. aug. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%

#3 ebben nagyjából igazad van, csak az a baj, hogy mivel ahhoz, hogy BÁRHOL (tehát nemcsak kerékpárúton, hanem országúton, forgalmas főúton, stb.) kerékpározz, nem kell számot adnod SEMMILYEN forgalmi ismeretről vagy KRESZ-tudásról.


Ez a kerékpárosok nagy részén látszik, igazából fogalmuk sincs róla, hogy milyen szabályok vonatkoznak rájuk, csak mennek, tekernek, "úgyis elférek majd" alapon. Ha pedig pórul járnak, rendszeresen az autós van elővéve - ha nem is a törvény, de a közvélemény által biztosan -, mivel "az a nagyobb, neki kéne figyelni" és "könnyű neki, sosem ő húzza a rövidebbet".


A kérdezőnek:

Nagyjából az #1 válaszolóval értek egyet. A pezsgőfogyasztás szerintem a kulturált alkoholfogyasztás egyik jelképe, a részegségért, alkoholos mámorért ivók kezében még sosem láttam pezsgősüveget.


Az, hogy a népszerűsítés szükséges-e, nem tudom - ismertségi körömben 10-ből 7 ember utálja a pezsgőt. Hogy ez eleve veszett ügy-e, vagy pont emiatt kell a reklám, azt sem tudom. Rám nem lenne hatással, én az íze miatt nem szeretem. Az az 50 millió forint pedig manapság nem az a pénzösszeg, ami miatt a leginkább aggódok, ha az állami költekezésről esik szó. Talán bunkóság azt mondani, hogy aprópénz, de sajnos tényleg az.

2014. aug. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Aki alkoholista, az nem pezsgőzik. Az megveszi a leggányabb piákat, ami olcsó, csak üssön. A pezsgő a minőségi italozás része, nem a full alkeszeké.
2014. aug. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként de, vannak módos alkoholisták is, nem csak a hajléktalan földön fetrengő részeg lehet alkoholista. Bár lehet, az elit alkoholisták inkább minőségi whiskyt, és nagy pincészetek borait isszák, és nem pezsgőt.

Értem a kérdés lényegét, nem a pezsgőn van a hangsúly, hanem azon, hogy alkoholt lehet reklámozni, sokkal elfogadottabb az alkoholfogyasztás, mint ha valaki rágyújt egy szivarra, vagy cigarettára.

Válasz pedig valóban abban lehet, amit már előttem azért megfogalmaztak, a társadalmi megítélés szerint beszélhetünk kulturált alkoholfogyasztásról, és egy egy pohár jó minőségű bor nem okoz egészségkárosodást, ellenben a cigarettával, ami ugye a körülöttünk levők egészségét is károsíthatja.

Ettől függetlenül én is azt gondolom, már nem dohányosként, hogy a cigaretta ellenesség túl van lihegve, de nem gondolom azt, hogy egy reklám miatt lesz valaki alkoholista. Az pedig, hogy ez a marketing beválik e, és megtérül e a ráfordítás, nem tisztem eldönteni, hiszen nem látok bele a cég forgalmába, a pezsgőpiac jelen helyzetébe, stb. Semmi köze a kettőnek egymáshoz.

2014. aug. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja, és egyébként tévhit, továbbra sem lehet részegen kerékpározni, de a szabályozás rossz, mivel pontosan tudjuk ezer, meg ezer vizsgálatból, hogy a kevés alkohol fogyasztásától is már romlik az ember ítélőképessége, ergo azt sem tudja objektíven eldönteni, képes e biztonságosan kerékpározni, nemhogy egy forgalmi helyzetben felelősségteljesen döntsön. Tehát hibás az az elmélet, hogy felnőttként kezelik a kerékpárosokat, egyszerűen rossz, az új szabályozás, semmi több, mint populista, szakmaiatlan megközelítésből hozott rossz döntés.
2014. aug. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Bocs, elírtam,az a tévhit, hogy részegen lehet kerékpározni, mert továbbra sem lehet
2014. aug. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ha nekem annyi ezresem lenne , ahány sokat kereső ember van alkoholisták körökben, akkor nem lenne gondom anyagilag. Nekik közpénzen?
2014. aug. 11. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!