Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Wass Albert A funtineli...

Wass Albert A funtineli boszorkány című trilógiájának mi a mondanivalója igazából?

Figyelt kérdés
Egyrészt politikai, másrészt morális mondanivalójára lennék kíváncsi...
2013. ápr. 28. 20:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne. Elkezdtem kétszer is olvasni, egyszer eljutottam az első könyv feléig, második alkalommal pedig a második könyv elejéig. Nem nagyon fogott meg.
2013. ápr. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nekem tetszett, csak szerintem nem értettem meg...
2013. ápr. 28. 20:42
 3/5 anonim ***** válasza:

Én nem kedvelem Wass Albertet, de a moly.hu-n mindig találhatsz rokon lelkű olvasókat:


[link]

2013. ápr. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt nem lehet pár szóban megfogalmazni. És nem szabad ezzel kezdeni Wass Albert megismerését. Nem tudom, Neked ez volt-e az első mű, amit olvastál az írótól.

A mondanivaló megértése függ az olvasó befogadó-képességétől is, attól, kiben hogy csapódnak le az olvasottak. Mennyire természetszerető az olvasó és mennyire érzékeny a társadalmi, emberi problémák iránt. Sokat ír ebben a műben (is)az otthon jelentéséről, a társadalmi viszonyokról, kapcsolatokról, megbélyegzésről, emberi szenvedésről, politikai történésekről... Szerintem, ez is egy olyan remek könyv, amit ha elolvas valaki, más ember lesz tőle, új gondolatokat ébreszt bennünk.

2014. jan. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szia!

Nem, nem ez az első (és nem is utolsó:) ) Wass Albert könyvem.

Viszont máskor a gondolatait, a tanulságot szinte szájbarágja, elmagyarázza... Aztán sokszor ugyanazok a szörnyű jelenetek amik ugye a világháborúkhoz köthetőek...

Ez a mű pedig mintha nem is ugyanaz az író írta volna...

2014. jan. 10. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!