Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ellenzik ezt sokan?

Miért ellenzik ezt sokan?

Figyelt kérdés

Én azt szeretném, ha nem kéne tb-t fizetni, se nyugdíjat, stb. Miért? Mert nyugdíjjam amúgy se lesz, az eü színvonala gyatra és még sorolhatnám. Helyette mindenki gondoskodjon magáról, magánbiztosítás, nyugdíjas éveodre magadnak teszel félre, stb.


Pl. Minek fizessek tb-t? Az elmúlt 10 évben 1 szer volt komolyabb bajom, de akkor inkább kimentem egy oszták magánklínikára és 1 nap alatt megvolt minden vizsgálat, mert itthon ez kb 1hónapos herce hurca.


Amikor felvetődik ez a kérdés, az öngondoskodás, mindig sokan lehurrogják, de miért? Mert a szegény emberrel mi lesz? Hát az életmentő műtétek biztosítva lennének de ennyi, és nem az én adómból tartanánk el sok munkanélkülit. Hozzá kellene szokni, hogy farkastörvények vannak a mai világba. Mindenkinek ott az esély, hogy jó élete legyen. Én tanultam, nem büfészakra mentem és a munkámat teljes elhivatottsággal csinálom. Ma

jól élek, 29 éveévesen van saját autóm, házam, spórolt pénzem és járok többször nyaralni. Nem nyomták a szülők ezeket a seggem alá. Ez a kemény munka eredménye, szóval senki ne mondja, hogy nem lehet ebben az országban megélni. Ja és nincsenek kapcsolataink sem.


2014. aug. 7. 17:30
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Látod leírom neked amit nem értesz és újra elmondod ugyanazt. Értsd már meg, hogy a nyugdíj eddig is a te pénzedből volt. Az állam nem a levegőből teremti elő, hanem a munkád járulékából! Ha nem érted a világot, ami körül vesz, akkor minek okoskodsz ide?
2014. aug. 11. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

"" Értsd már meg, hogy a nyugdíj eddig is a te pénzedből volt. Az állam nem a levegőből teremti elő, hanem a munkád járulékából!""


Miért beszélsz mellé?


Nem erről volt szó hanem a saját magánszámláról.

2014. aug. 11. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Figy! 12 évesen nem ide kéne járni akadékoskodni! Menj legózni!


"Aki 70 ezerből él és ebből még a rezsit is fizeti hogyan tesz félre magán számlán öregkorára annyit, hogy abból a nyugdíjas éveiben meg tudjon élni??? "

Ezt te írtad. Erre ment mind a két válasz. Azon a 70 ezren felül a dolgozó nyugdíjjárulékot fizetett (csak azt nem kapta kézhez, hanem a munkáltató befizette). Teljesen mindegy, hogy a munkáltató fizeti be a nyugdíjat, vagy kézhez kapod és te teszed félre magánszámlán UGYANANNYI PÉNZED MARAD! Kapish?

2014. aug. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
más dolog hogy kinek felel meg egész életére a minimálbér...
2014. aug. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

""Teljesen mindegy, hogy a munkáltató fizeti be a nyugdíjat, vagy kézhez kapod és te teszed félre magánszámlán UGYANANNYI PÉNZED MARAD! Kapish?""


Miért vagy ennyire értetlen??????


Aki életében nem dolgozott húsz évnél többet és azt is minimálbéren ha állami nyugdíj nem lenne csak a magánszámla öreg korábban éhen halna


Minimálbérből a nyugdíjárulék 10-12 ezer forint ez húsz év alatt (ha egyáltalán ennyit dolgozik) kétmillió négyszázezer. Ha még legalább tíz évet eltölt nyugdíjasként akkor ebből meg fog élni ugye? És még az inflációt nem is számoltuk. Az ilyen ember jóval kevesebbet fizet a nyugdíjkasszába mint arra amire nyugdíjas éveiben szüksége van.

2014. aug. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!