Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ellenzik ezt sokan?

Miért ellenzik ezt sokan?

Figyelt kérdés

Én azt szeretném, ha nem kéne tb-t fizetni, se nyugdíjat, stb. Miért? Mert nyugdíjjam amúgy se lesz, az eü színvonala gyatra és még sorolhatnám. Helyette mindenki gondoskodjon magáról, magánbiztosítás, nyugdíjas éveodre magadnak teszel félre, stb.


Pl. Minek fizessek tb-t? Az elmúlt 10 évben 1 szer volt komolyabb bajom, de akkor inkább kimentem egy oszták magánklínikára és 1 nap alatt megvolt minden vizsgálat, mert itthon ez kb 1hónapos herce hurca.


Amikor felvetődik ez a kérdés, az öngondoskodás, mindig sokan lehurrogják, de miért? Mert a szegény emberrel mi lesz? Hát az életmentő műtétek biztosítva lennének de ennyi, és nem az én adómból tartanánk el sok munkanélkülit. Hozzá kellene szokni, hogy farkastörvények vannak a mai világba. Mindenkinek ott az esély, hogy jó élete legyen. Én tanultam, nem büfészakra mentem és a munkámat teljes elhivatottsággal csinálom. Ma

jól élek, 29 éveévesen van saját autóm, házam, spórolt pénzem és járok többször nyaralni. Nem nyomták a szülők ezeket a seggem alá. Ez a kemény munka eredménye, szóval senki ne mondja, hogy nem lehet ebben az országban megélni. Ja és nincsenek kapcsolataink sem.


2014. aug. 7. 17:30
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
70%
Hegesztőként megkeresel 69 ezer nettót... kösz nem.
2014. aug. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

# 9:

Hahó, fizikai lehetetlenség akkor, amikor minden nap 10+ órát kell az embernek rajzolnia és mellette még tanulni kell a zh-kra. Bár gondolom a vegyészmérnökök borzasztó sok műszaki rajzot készítenek...


Rajtam kívül pedig senki, ismétlem SENKI nem dolgozott a szakon, az egyetem mellett, mert aki mégis, az nagyon hamar abba is hagyta az egészet. De meggyőzni úgy sem tudlak, mert szűk látókörű vagy.

2014. aug. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem neked nem hogy diplomád, érettségid sincs.

Egyébként leírhatnád, mit, hol csináltál...

Másrészt lehet okoskodni a diplomával, de ugye nem lehet mindenki diplomás.

Közalkalmazotti, szakmunkás bérből ezt meg nem lehet finanszírozni.

De nyugodtan reménykedj benne, majd ha bevezetik és ellopják az autód, kirabolnak, meglopnak( mert nyilván a bűnözés rögtön megugrana) akkor rájössz, h ez itt nem működne.

2014. aug. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"mondhaggyátok" - melyik egyetem is ez?


Egyébként kérdező ez a hozzáállásod csak addig fog tartani, amíg nem jön egy olyan betegség, ami miatt a munkádat nem tudod ellátni, viszont évekig (akár életed végéig) tartó kezelésekre-ellátásra szorulsz. Na majd akkor, rokkantsági ellátásból lehet integetni, hogy te magad akarod a gyógykezelésedet finanszírozni.

2014. aug. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Ha a kérdező angolul írna és ki kéne találnom, hogy milyen nemzetiségű, akkor a stílusából egyből rájönnék, hogy csak is egy magyarról lehet szó.
2014. aug. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

A tb-vel nem értek egyet. Mármint amit te gondolsz róla. Mert az oké, hogy neked könnyebb ha elmész egy drága osztrák klinikára, de sokan ezt nem engedhetik meg. És nem lehet azért okolni mást, hogy nem azt tanult amit te és nem volt szerencséje az életben.

Amit te a tb-be fizetsz azt, ahogy le is írtad, nem csak magadnak fizeted. De ez a lényege. Te így járulsz hozzá a társadalomhoz. Ezzel segítesz másokat.


A nyugdíjjal egyet értek. Sokkal biztonságosabb egy magán számlán gyűjteni a spórolt pénzt az öreg korodra, mint hogy közös állami kasszában tartva lehet, hogy meg se kapod a pénzed mire kellene.

2014. aug. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

""A nyugdíjjal egyet értek. Sokkal biztonságosabb egy magán számlán gyűjteni a spórolt pénzt az öreg korodra,""


Igen!


Azt áruljátok mát el, hogy aki 70 ezret keres és a rezsijét is alig tudja fizetni (a nagy többség ilyen) az miből tegyen félre nyugdíjas korára, hogy abból majd esetleg évekig eltartsa magát?


Elég volt már a gyerekes gondolkozásból és butaságból!!!!!!!!!

2014. aug. 8. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Utolsónak: Szerinted most miből van a nyugdíj? Most is te fizeted te szerencsétlen! Kérdező első mondata: "Én azt szeretném, ha nem kéne tb-t fizetni, se nyugdíjat, stb." ... tehát arról van szó, hogy kézhez kapnád, amit a munkáltató fizet utánad adót és te gazdálkodnál belőle. Ha akarod félre rakod külföldi magánynyugdíjpénztárnál, ha akarod elköltöd. Tanulj már meg olvasni!
2014. aug. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

:) Biztos?


Te megteremtetted önmagad egyedül..a..

mit is?

az összes iskolát, ahová járhattál? (épülettel, tananyaggal, eszközökkel, emberekkel, szervezettel)

a házad? (kiástad, alapoztad, felhúztad..stb)

az autód? (feltaláltad, építetted, fejlesztetted, biztonságossá, megbízhatóvá faragtad, utakat is építettél..az üzemanyagot is te bányászod..)

Biztos? Nem csak éltél a lehetőséggel, hogy egyáltalán áruként találtál ezekre?

1-szer voltál beteg?

Talán nem azért van ez, mert pl. járványokat, és egyéb egészségre ártalmas veszélyeket meg lehetett állítani, mielőtt elértek volna hozzád?

(ha beteg lett volna mindenki más,aki eléd helyezte, áruvá tette volna mindazt, amit te csak ultra kényelmesen megvásárolsz? .. és nem gyógyították volna meg..? Hol lenne a TE fene nagy eredményed?)


Farkastörvények embernek??? Eleve olyan ideált állítani, amivel csak alulmúlhatja magát az ember?


"Senki ne mondja?" Senki ne segítsen belátni, hogy hol tévedsz?

Inkább a nyafogásod, az jobb?

Biztos? :)

2014. aug. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

18-as Te értettlen!!!


""A nyugdíjjal egyet értek. Sokkal biztonságosabb egy magán számlán gyűjteni a spórolt pénzt az öreg korodra,""


Erre válaszoltam nem az első válaszoló írására!


Aki 70 ezerből él és ebből még a rezsit is fizeti hogyan tesz félre magán számlán öregkorára annyit, hogy abból a nyugdíjas éveiben meg tudjon élni???


Ezért jó az állami nyugdíj.

2014. aug. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!