Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az a Liszaboni szerződés?...

Mi az a Liszaboni szerződés? Mit képvisel? Miért ellenzik sokan? És miért támogatják egyesek annyira?

Figyelt kérdés
2009. okt. 30. 12:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Sajnos a teljes szöveget, mármint illesztve az alap Eu s szerződéshez, még sehol nem találtam, ami lehet hogy nem is véletlen. Csak úgy tudod értelmezni ha ugrálsz a mostani szabályok és az újak között és keresed az utalásokat. Nem egyszerű: De ahogy rakom össze a dolgokat, nagyon meglesznek nyesegetve a nemzeti érdekek. Egységesíteni akarnak egy sor dolgot, és lesz@rják hogy milyen társadalmi feszültségeket okoznak vele. Pld Egységes redisztribúció, a nemzetállamok esetén. Egységes oktatás, egészségügy. Persze ne légy naiv hogy a mi „ gondoskodó államunk” kedvezményrendszereit akarják, hanem mindent a versenyképességnek alárendelni. Csak gondolj bele hogy ha itt megnyesegetnek mindent és semmin nem hagynak támogatást, akkor mi lesz itt ezzel az öngondoskodás feltételeit (anyagi értelemben) nélkülöző társadalommal, és ezzel a tőkeszegény mezőgazdasággal és gazdasággal. Mi marad a mienk? Milyen árakon fog működni az ellátó rendszerünk?

Mitől fognak emelkedni a bérek ? Halál. Csak még sokan nem tudják.

2009. okt. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%

Jaj, nem kell beszarni.

Hivatalból volt alkalmam elolvasni a szerződést, és sokakkal ellentétben értettem is a benne foglaltakat.

Lényegében semmi nem fog változni a status quoból, illetve elindul egy nagyon lassú folyamat, aminek a végső célja az egységes Európa. De ezt nem úgy kell elképzelni, hogy hopp, akkor holnaptól nem lesz támogatás, mert a franciák se kapnak. A fenéket. Ahogy zárkózunk fel a Nyugathoz, úgy fog változni, alakulni a szociális hálónk is, ami nem értem, miért lenne baj.

Egyébként a Lisszaboni szerződés közvetlen hatása annyi lesz, hogy könnyít az EU működésén, átláthatóbbá teszi, lesz egy elnök, illetve hatékonyabb külképviselet.

De higgyétek el, senki nem fog kevesebb pénzt kapni, és senki nem fog többet fizetni sem.

2009. okt. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

"Ahogy zárkózunk fel a Nyugathoz, úgy fog változni, alakulni a szociális hálónk is"


És előbb-utóbb olyan szoc.hálónk lesz mint Németországnak?


Nekem ez nagyon irreálisnak,utópisztikusnak hangzik.

Magyarországnak nem sok jövőt jósolok gazdasági téren.

Értsd meg ez már egy halott ország ahonnan menekülni kell mielőtt késő lenne!


Ugyanis van egy hatalmas adóságállományunk és egy elöregedő társadalmunk,amihez még hozzájárul a folyamatosan elvándorló munkaerőnk(jelenleg a tanulók kb 50%-a külföldön akar letelepedni).Tehát egyre kevesebb "aktív" ember tart el egyre több "inaktívat".Közben még törleszteni is kell a rendkívül hatalmas államadósságot.(Az aktívak számának csökkenésével csökkenni fog az állam bevétele,míg az inaktívak számának növekedésével növekedni fognak az állam kiadásai)

Ez miatt még a jelenlegi sokat bírált szoc.háló is fenntarthatatlan lesz,nemhogy olyan szoc.háló mint ami nyugaton van.


A jövő az lesz hogy a mostani szoc.hálót fenntarthatatlansága végett leépítik.A csökkenő aktívak(dolgozók)reálbérei csökkenni fognak,növekedni fognak az adóik és egyéb terheik,míg a növekvő inaktívaknak(nyugdíjasok,segélyezettek..)csökkenni fog a nyugdíjuk,segélyeik egyéb jövedelmeik...és mindeközben növekedni fognak az árak,adók maga a megélhetés is nehezebb lesz és mindez magával hozza majd az életszínvonal folyamatos drasztikusan gyorsuló zuhanását.

2009. okt. 30. 13:59
 4/11 anonim ***** válasza:
60%

Elég pesszimista vagy. :)

De azért azt jó, ha tudod, hogy a magyar szociális rendszer az egyik legbőkezűbb az EU-ban, szóval mikor azt írtam, hogy változni fog, arra gondoltam, hogy "szűkmarkúbb lesz. (Természetes reálértékben számolva)

2009. okt. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ja,bocs félreértettem:)


De amúgy nem vagyok pesszimista csak realista.Bár lehet kicsit túlzok de már igencsak kellene Mo.-nak egy olyan kormány amely ezekre a nagyobb horderejű problémákra készít egy tervet hogy kellene megoldani.


Visszatérve a Lisszaboni szerződéshez,szerintem Mo.-n úgy lett volna fair dolog mint Írországban,népszavazásra bocsátani a dolgot,nem pedig úgy hogy a parlamentben egy délután alkalmával döntenek a sorsunkról.Fogadni mernék hogy sok parlamenti képviselő sem tudta hogy mit foglal magában a szerződés,csak megszavazták a pártfegyelem miatt.

Fel kellett volna világosítani a magyar embereket hogy mit is foglal magában a szerződés és utána népszavazásra bocsátani a dolgot.

De ha jól tudom,még arra sem voltak képesek hogy magyarra lefordítsák a szerződést.

2009. okt. 30. 14:51
 6/11 anonim ***** válasza:

Abban igazad van, hogy ez a parlamenti pártok felelőssége, hogy az emberek semmit nem tudnak a szerződésről, ami pedig végül is a hosszútávú kilátásaikat határozza meg.

De én nem lettem volna híve egy népszavazásnak. Az csak egy pártpolitikai csatározás lett volna, úgy, mint az európai parlamenti választások.

2009. okt. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hivatalból volt alkalmam elolvasni a szerződést, és sokakkal ellentétben értettem is a benne foglaltakat.


Szóval te érted?

Hol olvastál cél, vagy relatív dátumot, a bevezetésekre vonatkozóan.

Én az egészet végigolvastam, méghozzá a hivatkozásokkal együtt, de valahogy ezt a fokokozatosság elvét nem olvastam csak a 2014 et. De még cifrázom is, pld az is benne van hogy ki sem szállhatsz ha te vagy a nép úgy akarja, csak ha az Eu többi tagállama megszavazza „ engedélyt ad szuverénnek lenni” !

És mi az hogy ha az Eu-n kívül akarok kereskedni azt csak az Eu jóváhagyásával tehetem?

Tiszta fasiszta banda, tisztán látszik hogy csak lehúzni akarnak. Külön bekezdés foglalkozik azzal hogy a földrajzi elhelyezkedésnek nem szabad befolyásolni a szabad kereskedelmet! „ ez aztán a zöld felfogás „

Lassú folyamat? Az elmúlt 5 év igaz hogy nem sok de sikerült leszakadni a duplájával.

Miből gondolod hogy nekünk fog kedvezni, mert nem ez a tapasztalat!

Miért baj? Az nem baj ha a szochálonk gyengül, feltéve az öngondoskodás minden szinten arányosan javul, de erre semmi esélyünk ebben a rendszerben és ezzel az adósság állománnyal.


De azért azt jó, ha tudod, hogy a magyar szociális rendszer az egyik legbőkezűbb az EU-ban

Csak tudod ha a reálértékeket összeadod és úgy vonsz egyenleget az már nem lesz ennyire fényes.

Nálunk annyira alacsonyak az átlagbérek, hogy ennek az arányában magasak a szockiadások.

Ha viszont azt nézzük hogy mekkorák a minimál kiadások vagy a GDP hez viszonyított % os arány az meg egyenesen siralmas. Az egész baj az inaktívok arányával kezdődik, „ köszi Horn és Bokros.

2009. okt. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

"köszi Horn és Bokros."


Lehet tájékozatlan vagyok de hogyan kerül ide Horn és Bokros?Mi közük a nagyszámú inaktívak arányához?

2009. okt. 31. 00:26
 9/11 anonim ***** válasza:

Lehet tájékozatlan vagyok de hogyan kerül ide Horn és Bokros?Mi közük a nagyszámú inaktívak arányához?


Ők választották a könnyű megoldást.

Aki akar, az menjen nyugdíjba, rokkantsági, előrehozott.

Csináljunk egy jó kis megszorítást, ami még jobban termeli a munkanélküliséget, hisz a növekedéssel relaiivizált adósság csökkenés nem is létezik, és a csúszó leértékelés ami 40% kamatokat hozott és a mai torz banki szférát így lehetetlenítette el a magyar érdekeltségű vállalkozásokat.

2009. okt. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!Most már értem..
2009. okt. 31. 13:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!