Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ellenzik sokan a marihuá...

Miért ellenzik sokan a marihuána legalizálását?

Figyelt kérdés
Mitől lesz nektek jobb ettől?
2013. máj. 3. 14:34
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
17%
attól, hogy kevesebb betépett füves köt belénk az utcán?
2013. máj. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
58%
Mert korlátolt gondolkodásúak.
2013. máj. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
35%

Ember, gondolkodsz te? Társadalmi KÁOSZ lenne! Érted, KÁOSZ!

A gazdaságot csak-csak felserkentené, mondjuk idejönnének a szomszédos országokból egy kis legálisat szívni, viszont belegondolsz te a társadalmi botrányokba?


Cigi legális? Minden 4. fiatal cigizik már, és a fiatal manapság 10 ÉVES KORTÓL ÉRTENDŐ! Nem érdekel, hogy te nem tennéd meg annyi évesen, DE MEGTENNÉD! Mert az iskolákba a csordaszellem a leghatalmasabb úr, szóval vagy megteszed azt, amit a többi, vagy elmehetsz magadba a sunyiba, és örülhetsz, ha nem kötekednek veled.

Épp emiatt tele lenne az utca 10 évesekkel akik úgy gondolják, elszívnak egy kis jointot, mert miért ne?


Felnőttekről nem is beszélve.

Belegondoltál már abba, hogy léteznek dohányzó szülők?

Akik leszarják, hogy milyen káros a gyerekükre a füst?

Kinyomtak, adtak rád pár vackot, fedelet, kaját, onnantól kezdve neked kuss a neved, és addig szívod a szart, amíg el nem költözől.

Na ez van a cigivel ma. Milyen jó lenne, ha már drogot is belélegeznének egyben a füsttel a kölykök, mi?


Te ezekbe ugye bele se gondoltál, igaz? Csak jó lenne ha rendőrbácsi nem basztatna téged, meg csak leugranál a sarki drogériába pár grammért.


Hosszútávon kivitelezhetetlen, vagyis kivitelezhető, de megváltoztatná a társadalmi értékeket, kb fél év alatt. Vagy hamarabb, ha belegondolsz, elég nagykariberű dolog ez.

2013. máj. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
60%
Mert ez itt a balkán legbalkánibb része.
2013. máj. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem nem veszélyesebb, mnit az italozás, mondom ezt úgy, hogy alapvetően ellenzem a drogok, alkoholos italok nagy mennyiségű fogyasztását. Mértékkel jótékony hatása is lehet, gyógyászatban is használható lenne - de ez igaz a legtöbb tiszta drogra is. Én azt mondom, hogy szigorúan legyen szabályozva, de ne legyen teljesen tiltva. De amíg az emberek nem képesek mértéket tartani semmiben, vagy amíg nem hozzák létre az erre vonatkozó élhető, de szigorúan betartatott szabályozást, addig én sem támogatom a legalizálást.


Viszont elgondolkodtató, hogy aki akar, az úgyis hozzájut, és ezzel csak a feketegazdaságokat, drogdílereket gazdagítják, az államnak (hivatalosan) semmi haszna belőle.

2013. máj. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
55%

#3


Manapság lassan minden fiatal aki dohányzik fogyaszt rendszeresen marihuánát. Ha legális lenne legalább lehetne kontrollálni hogy milyen cucc kerüljön piacra plusz az ebből beszedett adóforintok eléggé jól jönnének. Ja és hogy csak tisztán lássunk. Az alkohol pl kemény drognak számít és legális. A fű könnyű drog. Tehát simán lehetne legalizálni. Ahogy azt teszik egyre több helyen.

2013. máj. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%
Ötös vagyok. Kedves hármas, igazad van részben, én viszont úgy gondolom, hogy a gyerek semmibe vétele, lesz*rása, lelki terrorban tartása és elhanyagolása súlyosabb baj, mint a cigifüst. Mindkettőn változtatni kéne.
2013. máj. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
54%

Értem én, hogy van ahol legális de itt nem.


Ez van, n+1 nagyobb probléma van itthon mint az, hogy több drogosunk legyen. Jelenleg az a tendencia, hogy a drogokról próbálják leszoktatni az embereket (alkoholvásárlási tilalom bizonyos időszakokban, dohányosok kitiltása zárt helyekről stb), ebbe a koncepcióba pedig nem illik bele egy új drog legalizálása.

2013. máj. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
#3 Milyen káoszról beszélsz? Aki szív az ma is tud, holott az EU-ban itt veszik a legkomolyabban a dolgot. Annyi lenne a különbség, hogy egy csomó pénzt meg lehetne spórolni csak abból, hogy nem kezelhetnék bűnözőként azokat akik elszívtak egy vicces cigit. Nem lenne miután nyomozni.
2013. máj. 3. 14:58
 10/37 anonim ***** válasza:
58%

" Aki szív az ma is tud"


De nem mindegy, hogy bemegyek a boltba és veszek, vagy kereshetek így dílert. Az első hirtelen felindulásból történhet, míg a második több utánajárást igényel. Magyarán: többen használnák.

2013. máj. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!