Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolják sokan, hogy...

Miért gondolják sokan, hogy EU nélkül életképtelen az ország?

Figyelt kérdés

Nem lenne az ,viszont valakik szándékosan eladták a biztos jövedelmet hozó befektetéseket , a MOL-t.Na vajon kik?


Schengen, illetve EFTA tagság untig elég lett volna nekünk.


Túl korán léptünk be.

A magyar vállalatok nem voltak felkészülve rá.


Meg jöttek ilyen cukor kvóta meg hasonlók, és be kellett zárni a magyar cukorgyárakat , hogy a külföldit idehozzák.

Nem volt semmilyen szabályozás ,hogy a hazai vállalatok meglegyenek védve.



2013. máj. 1. 10:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%

sátélj körbe a lakóhelyeden, és nézd meg, mi épül-szépül eu-pénzből. Na, erre nem futná. Pont nullára esne vissza a fejlesztés sok területen.

Én rehabilitációban dolgozom, csak eu-s pénzekből van finanszírozva, az állam egy fillért nem tesz hozzá.

Ha megszűnnének az unióból érkező támogatások, emelkedne a munkanélküliség, gondolj csak a megszűnő építkezéskre...

2013. máj. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 rémuralom ***** válasza:
83%

A Schengen- és EFTA-tagság untig elég Svájcnak és Norvégiának. Nekik nincs szükségük az EU-ból érkező támogatásokra, nagyon jól megvannak azok nélkül is. Mi meg nem vagyunk sem Svájc, sem Norvégia.


A MOL-privatizációnak meg fogalmam sincs, mi köze az EU-hoz. Hacsak nem a "na vajon kik" alatt az EU-t érted, de akkor meg végképp zöldségeket beszélsz, mert nem az EU adta el.

2013. máj. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
72%

"Schengen, illetve EFTA tagság untig elég lett volna nekünk. "


Miből gondolod, hogy ez így működik? Ahhoz, hogy a feltételeket mi szabjuk, elég kicsi ország vagyunk.

2013. máj. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
50%

1 A lehívható összeg 100% utáni 25% ot befizetjük az Eu s kasszába mint tagok. Az az ha csak 50% ot hívunk le, akkor felébe csak a sajátunkat kapjuk vissza.


2 A szabályrendszer úgy van kitalálva hogy véletlen se a versenyképes kkv k támogatása legyen a cél, hanem az olyan beruházások (utak terek stb) ami lehet hogy szép, de hasznot nem hoz de fenn kell tartani.


3 Az Eu s feltételek kivétel nélkül a nagy tőkeerős cégeknek kedveznek és elnyomják a jellemzően magyar cégeket. Nem hogy munkahelyek jönnének létre, de arányaiban többet zárunk be.


4 Mivel szabadpiac szabad préda érvényesül (szabadpiac nem létezik) és a nyugati cégek fel és kivásárolnak, így nincs magyar tőkejövedelem ami a kapitalizmusban elég érdekes!


5 5× Több még ennek ellenére is amit jövedelmet kivisznek az Eu s országok és főleg a centrum, mint amit ÖSSZESSÉGÉBEN mindenestől kapunk mint támogatás.


Nem jobb lenne ha nem terekre stb költenénk hanem versenyképes vállalkozásokra és piacok befektetések stb az az munkahely és magyar profit inováció stb stb megteremtésére ?


Hová vezet ez az út?

Se tőke, se magas hozzáadott érték, se inováció, csak összeszerelés meg kermultik.

2013. máj. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 ConnectCare ***** válasza:
52%

Természetesen, ahogyan az EU előtt volt élet, úgy lenne az EU után is. A kérdés csak az, hogy Magyarország hogy járna jobban, az EU-n belül vagy kívül. Ha valaki úgy is gondolja, hogy a csatlakozásunk semmilyen előnyökkel nem járt (ami szerintem nem így van), azt talán akkor is egyszerű elfogadni, hogy a kilépés viszont hátrányokkal járna. A fő piacaink EU tagországok, amik nem vennék meg a termékeinket, mert azokat vám terhelné az Unióba való importálásukkor és emiatt drágábbak lennének. Nagyobb megrendeléseknél az is hátrány lenne, hogy elvesznének olyan jogi garanciák, amiknek a hiánya bizalmatlanabbá tenné az üzletfeleinket. Ettől a gazdaságunk lelassulna, visszaesne.


A magyar vállalatok tulajdonképpen versenyezhetnének a többi tagállam vállalataival, sőt, itt még az olcsó munkaerő is segítené őket, de valahogy nálunk a nemzetközi versenybe szállásnak még nincs meg a kultúrája. Az uniós tagállammal közös határtól 5 percnyire lévő címre bejegyzett vállalkozásnak sem nagyon jut eszébe, hogy ne csak magyar, hanem külföldi piaccal is számoljon. Ehhez kell egy olyan szemléletmód, hogy "a cégem nem csak magyar, hanem uniós és én ezért Brüsszeltől Budapestig fogok csokit eladni". Plusz kellene a vállalkozást ösztönző hazai jogrendszer és politika.


A cukorgyárak esetében annyiban értek egyet, hogy az uniós agrárpolitika szerintem sem a legjobb és azzal teljesen én sem vagyok kibékülve, de ha nem az agrárszektort és annak feldolgozóiparát, hanem más ágazatokat vizsgálsz, akkor azért ilyen kötelező bezárások, kvóták nincsenek...sőt, az Unió egyik lényege pont az, hogy ezek megszűnjenek.


Az Unió alapból nem rossz ötlet. Egy széttagolt kontinens lakóit viszi közelebb egymáshoz, szolidaritást épít ki köztük, segíti a kereskedelmüket, a kultúrájuk áramlását egymáshoz, segíti a tudás áramlását, az innovációt és azt az érzést adja, hogy ne csak azt mondhassam, hogy az én hazám Magyarország, hanem azt, hogy Európában vagyok otthon. Bár Amszterdamban sosem leszek annyira otthon, mint Budapesten, de mégis kicsit jobban az én otthonom is lesz, mint mondjuk New York. És szerintem ez, hogy Európa kicsit "közös" lesz, jó dolog.

2013. máj. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
45%
Kérdező: EU nélkül sem lenne életképtelen az ország. Albániában és Ukrajnában is van élet. A nagy többség viszont nem szeretne hozzájuk hasonló életet.
2013. máj. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
9%
10:48 teljesen egyetértek!
2013. máj. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
50%

"""ConnectCare válasza:


Jó sok agy mosott paternalista szöveget írtál teljesen megalapozatlan és átgondolatlan.


"""Természetesen, ahogyan az EU előtt volt élet, úgy lenne az EU után is. A kérdés csak az, hogy Magyarország hogy járna jobban, az EU-n belül vagy kívül. Ha valaki úgy is gondolja, hogy a csatlakozásunk semmilyen előnyökkel nem járt (ami szerintem nem így van),



Ok.

Mivel is jártunk jól?

Ne onnan számold 2004, hiszen már5 jóval előtte a feltételeket meg kellett teremteni. Szóval mit nyertünk?

És igen az érem összes oldala a lényeg és nem a verbális lehetőség (lehet Bécsben ....) hanem a tapasztalat a realitás!


"""azt talán akkor is egyszerű elfogadni, hogy a kilépés viszont hátrányokkal járna. A fő piacaink EU tagországok, amik nem vennék meg a termékeinket,


Miért is?

Mert akkor mi sem az övéket?

Visszatérne a nagyon is kellemes és kiegyensúlyozott kvóta rendszer ahol akár 0% os vám is lehetséges.

De nem kötelező beengedni a német tőkéből Kínába gyártott szarokat amivel soha """SOHA""" nem lehetünk pariba.


""mert azokat vám terhelné az Unióba való importálásukkor és emiatt drágábbak lennének. Nagyobb megrendeléseknél az is hátrány lenne, hogy elvesznének olyan jogi garanciák, amiknek a hiánya bizalmatlanabbá tenné az üzletfeleinket. Ettől a gazdaságunk lelassulna, visszaesne.



Ez is csak hatalmas blab balab balab.



"A magyar vállalatok tulajdonképpen versenyezhetnének a többi tagállam vállalataival, sőt, itt még az olcsó munkaerő is segítené őket, de valahogy nálunk a nemzetközi versenybe szállásnak még nincs meg a kultúrája.



A versenyképesség nem itt dől el.

Tőke, üzemméret, hitel, multilaterális összefonódás stb stb Ezekben akkora a hátrányunk hogy nem is csoda hogy nem vagyunk versenyképesek.


"Az uniós tagállammal közös határtól 5 percnyire lévő címre bejegyzett vállalkozásnak sem nagyon jut eszébe, hogy ne csak magyar, hanem külföldi piaccal is számoljon. Ehhez kell egy olyan szemléletmód, hogy "a cégem nem csak magyar, hanem uniós és én ezért Brüsszeltől Budapestig fogok csokit eladni". Plusz kellene a vállalkozást ösztönző hazai jogrendszer és politika.


A szemlélet magában az éhenhaláshoz elég.


""A cukorgyárak esetében annyiban értek egyet, hogy az uniós agrárpolitika szerintem sem a legjobb és azzal teljesen én sem vagyok kibékülve, de ha nem az agrárszektort és annak feldolgozóiparát, hanem más ágazatokat vizsgálsz, akkor azért ilyen kötelező bezárások, kvóták nincsenek...sőt, az Unió egyik lényege pont az, hogy ezek megszűnjenek.



Ez egyszerűen nem igaz.

A nyugati országok pontosan tudják hogy a déli vagy keletiekkel szemben esélytelenek lennének az alacsony hozzáadott termékek előállításával. Ezért van ez a fajta kvóta rendszer. Azzal magyarázzák hogy a D amerikai stb országokkal így lehetünk pariba. Ez nem igaz. Miért nincs általános chek kvóta és hajrá had menjen a verseny.

Jahh hogy akkor Hans meg Zsakk térdre esne?

A cukor is csak egy nagy manipuláció.

Meg kellett volna az EWu ban versenyeztetni hogy kinek kell a legkevesebb "értékbeli" kvóta 1tonna cukor előállítására és a versenyképtelenek had húlljanak.

Persze akkor megint csak a szegény nyugat!!

És milyen érdekes hogy akik az Eu s bezárásokat intézték, most azok kezébe van a cukor import Brazilliából.


""Az Unió alapból nem rossz ötlet.


Nem!!

A közös piac nem volt egy rossz ötlet ahol kb azonos potenciájú nemzetek versenyeztek.


"Egy széttagolt kontinens lakóit viszi közelebb egymáshoz, szolidaritást épít ki köztük,



Soha nem tapasztaltam a szolidalitást.


"segíti a kereskedelmüket,


Igen a centrumét mindenképpen.


"a kultúrájuk áramlását egymáshoz, segíti a tudás áramlását, az innovációt



A német inonvációból csak gazdasági kárunk van, hasznunk nem nagyon.


"és azt az érzést adja, hogy ne csak azt mondhassam, hogy az én hazám Magyarország, hanem azt, hogy Európában vagyok otthon.



Elég elborult vagy nagyon bejött annak valami aki ezt őszintén így gondolja. kb 10000/1 vagy még rosszabb az arány.


"Bár Amszterdamban sosem leszek annyira otthon, mint Budapesten, de mégis kicsit jobban az én otthonom is lesz, mint mondjuk New York. És szerintem ez, hogy Európa kicsit "közös" lesz, jó dolog.


Érzésekkel nem lehet jóllakni sajnos.

2013. máj. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
29%

11:21 fuu én tudok jobbat:

csak az elvakult idióták hiszik azt, hogy aki nem tapsikol ujjongva az EU-nak az elvakult idióta!

2013. máj. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
48%

"Kérdező: EU nélkül sem lenne életképtelen az ország. Albániában és Ukrajnában is van élet. A nagy többség viszont nem szeretne hozzájuk hasonló életet.



Teljesen kilátástalan hogy felfogd!


Nem az Eu maga ami ellehetetlenít, hanem azok a feltételek amik szükségesek a tagsághoz, amivel hatalmasat buktunk.


Az Eu csak konzerválja azt az állapotot amiben egyre kiszolgáltatottabban élhetünk a csőd és a + 2 között.

Az Eu s feltételek mellett soha az életben nem lesz lehetőségünk egy elviselhető szint elérésére, és persze soha nem is hagynak becsődölni.

2013. máj. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!