Mit akarnak sokan Bokrostól? Nem volt elég hogy egyszer már felélte az ország jövőjét?
Nem hiszem, hogy sokan lennének, akik akarnak tőle valamit. De NEM élte fel az ország jövőjét! Ha végigvitte volna a programját, most nem itt tartana az ország.
De ami akkor jó volt, vagy lett volna, az ma már nem alkalmazható, mert más a gazdasági helyzet.
"De NEM élte fel az ország jövőjét! Ha végigvitte volna a programját, most nem itt tartana az ország.
Mit vitt volna végig?
Az nem volt jövő felélés hogy őrült módon privatizált miközben a magyar vállalkozók csak 35-40% kamatra vehettek volna fel hiteleket a csúszóleértékelés miatt?
Gyakorlatilag inflálta a FT-t miközben piacra dobta a magyar vagyont.
Ilyen feltételek mellett spontán privatizálni = a magyar termelés külföldi kézbe adásával sőt a magyar konkurencia felszámolásával.
Ma meg hol is tartunk?
Pontosan ennek a következményénél.
Alig van magyar tőkejövedelem már már prekapiatalista a magyar oldala a gazdaságunk, alig van hozzáadott értékünk, a cserearányunk katasztrofális ami miatt a bérek nem nőhetnek a gazdaságunk érdemben nem növekedhet, stb stb
Ha nem Bokros ebben a ludas akkor ki?
megcsapta a fülem a prekapitalista szó :))
Te vagy az aki szerint a magyar rendszer duális és ki akarja belőle szedni a nyugatit hogy így prekapitalistát kapjon?? :)))
Ja és akkor már kifejtenéd hogy mit tettél volna Bokros helyett abban a helyzetben??
"Te vagy az aki szerint a magyar rendszer duális és ki akarja belőle szedni a nyugatit hogy így prekapitalistát kapjon?? :)))
Ezek szerint te vagy az aki dualista gazdaságról beszélt!((((((
"Ja és akkor már kifejtenéd hogy mit tettél volna Bokros helyett abban a helyzetben??
A vámtarifával semmi baj nem volt, sőt én sokkal magasabbra helyeztem volna. De ha nincs ellenőrzés a vámnál akkor semmit nem ér. Az az, hozott egy jogszabályt, miközben szinergikusan azokat tényezőket nem alkotta meg amiket meg kellet volna hogy működjön.
A csúszóleértékeléssel sem lett volna probléma, csak túl sokáig tartott. Így aztán ráült sok spekuláció, hiszen biztosan tudták hogy mikor mennyivel csökken a valuta érték. Lehet hogy sokk szerű lett volna de 1 év alatt lezavartam volna. Ugyanis nem voltunk akkor még import függőek, és ha nem jött volna be ezerszám a gorenje meg a video vadasba a határon akkor a valuta kitettségünk sem lett volna akkora.
A privatizációt fékeztem volna erősen, hogy ne ilyen lehetetlen feltételek mellett keljen elkótyavetyélni minden piacképes lehetőséget a nemzetgazdaságtól.
Hiszen legelsőnek a legpiacképesebb és legjobb profitokat realizáló cégeinket vállalatainkat vették meg, konkurenciával együtt. Arról nem is beszélve hogy a vállalataink minimum fele, de egyes becslések szerint a 60-70% nem kizárólag a technológiai fejlettség különbség miatt volt versenyképtelen, hiszen azt az olcsó munkaerő nagyrészt kompenzálta, hanem a kgst felbomlásával kialakult piaci űr miatt, ami 1-2 év alatt elkezdett összeforrni. (csak már nem nekünk termelt profitot)
Bokros a nemzetközi és az adósság át tárgyalásán (mert nem újratárgyalás volt sajnos) gyakorlatilag csak bólogatott mindenre. Ne feledjük hogy akkor mi voltunk a németek kis kedvencei és olyan feltételeket is kikönyöröghettünk volna amiről ma nem is álmodhatunk.
Ha semmi mást nem csinált volna Bokros, ma már nem itt tartanánk, messze nem itt.
Bokros nagy ívben és szépen lassan beszél, és ha csak a neoliberális gazdaság filozófiát nézzük akkor igaza is van. De ha az a felületességet megkaparjuk, és mélyebbre ásunk a gazdasági hatásokban, és a társadalmi torzulásokban, akkor jól kirajzolódik hogy Bokros nagyrészt csak csúsztat és a valódi mechanizmusoknak a közelében sincs.
Semmit nem akarnak tőle, csak már nincs senki, akit lehetne mutogatni és ezzel Bokros lett a bolsi-liberális . Neki biztos nagyon tetszik, hogy benne van a tv - ben, csak azt felejti el, hogy nem 1996 van, amikor leszóltak Horn titkárságáról, hogy ünnepeljétek, és az egész sajtó örömmámorban fürdött a sikerek láttán.
Szerintem, ha még egyszer ezt a társaság hatalomra kerülne, akkor is elfelejtenék Bokrost, mert vállalhatatlan és nem nagyon lennének vevők az emberek arra, hogy most 2 évig nagyon rossz lesz, de utána majd piaci alapú Kánaán köszönt be. Ez már 12 éve sem jött be nekik.
Nézzétek. A helyzet egész egyszerűen az, hogy itt, Magyarországon, bárki is lesz a főnök vagy vezető vagy akármi, akkor is bolondul lesz megvalósítva minden, mert a magyar emberek annyira korruptak, annyira csak magukra gondolnak, hogy képtelenek megszervezni egy olyan országot, ahol összedolgoznak és minden magyar embernek jó lesz.
Ha nem Bokros csinálta volna meg ezt az egészet, akkor megtette volna más. Csak éppen ő volt kéznél, őt rakták a kirakatba, mintha ő csinálta volna. Az a szenilis, vén pojáca meg még el is vállalta. De lényegtelen, mert mint mondtam, ha nem ő, akkor megtette volna más.
"Jól van te szinergikus, prekapitalista, vámtarifista szupercsillagharcos. Nyugodj meg.
Jól van barátom, én teljesen nyugodt vagyok.
Viszont neked semmi közöd a gazdasághoz ez tisztán látszik.
Itt van a válaszod egy másik topikból.
És most meg foglak alázni!
"""1. Vagy politikai vagy gazdasági fogalomként beszélj szerkezetről. DÖNTSD EL!! Ha gazdasági szerkezet akkor van kapitalista, tervgazdasági stb... De nincsen "nyugati!! Mint ahogy nem gazdasági szakfogalom hogy cseh gazdasági szerkezet vagy dél-afrikai gazdasági szerkezet!! Ezek politikailag jók lehetnek ha így akarod használni mert akkor lehet kínai- vagy német gazdasági "szerkezetről" beszélni de ilyenkor meg a prekapilasta nem illik a sorba. Ha nem érted a különbséget nem tudok mit csinálni...
2. A duális szó kétség kívül "hivatalosabb2 de értelmében nincs különbség. Ennyi!
3. A dualista és duálissal van bajod? Mert akkor írd azt!! Életveszélyt meg nem értem! Valaki meghal a családodban ha együtt használom a két szót vagy mi???
Na szóval.
"
Elvesztegetett évek - elemzés a magyar gazdaság állapotáról
A magyar gazdaság mélyrepülése az elmúlt években önmagában is igen szembetűnő, de még nyilvánvalóbban jelenik meg, ha nemzetközi összehasonlításban vizsgáljuk eredményeinket - áll a Századvég Gazdaságkutató Zrt. elemzésében.
Hozzászólok! Hozzászólok!
Delmagyar.hu - 2010.05.14. 16:14
Cikk megosztása
Nyomtatom E-mailt írok a szerkesztőnek Később elolvasom
Teljesen egyértelmű, hogy a magyar válság nem a világgazdasági válság következményeként keletkezett, hanem attól függetlenül, azt megelőzve bontakozott ki. Az időközben kitört világgazdasági válság csak „jótékony" módon elfedte a válságunkat, s ezzel késleltette a szembenézést a valósággal.
A lemaradásunk szinte minden területen jól kitapintható és statisztikai adatokkal dokumentálható. A legfájóbb talán a visegrádi társországoktól való lemaradásunk. Míg 2001-ben a davosi Világgazdasági Fórum (WEF) versenyképességi rangsora szerint a visegrádi régió legversenyképesebb állama Magyarország volt a maga 26. helyével, addig 2007-re valamennyi térségbeli állam megelőzte hazánkat, s mi visszacsúsztunk a 62. helyre. Ha a magyar gazdaság is a visegrádi országok növekedési ütemével tudta volna bővíteni a GDP-jét 2005 és 2009 között, akkor ma a GDP-nk 20 százalékkal volna magasabb. Ez az egyötödnyi bruttó nemzeti termék azonban egyszer és mindenkorra elveszett.
Az elhibázott modernizáció és gazdaságpolitika következtében hazánkban egy duális gazdasági szerkezet alakult ki: a tőkeerős, viszonylag modern és versenyképes külföldi tulajdontöbbségű vállalkozások és a tőkeszegény, alacsony versenyképességű hazai tulajdontöbbségű vállalkozások egymás mellett élésével. A külföldi vállalkozások állítják elő a GDP több mint egynegyedét, a GDP növekményének felét, és az export háromnegyedét, miközben a foglalkoztatottaknak alig 15 százalékát alkalmazzák. Ennek megfelelően egyre szélesebbre nyílott az olló a GDP (a megtermelt) és a GNI (a felhasználható jövedelem) között. 2007-ben a rés már 7,1 százalék volt, kumuláltan az 1995–2007-es időszakra pedig 65 százalék, vagyis mintegy kétharmadnyi éves (átlagos) GDP-nk veszett el a belföldi felhasználás számára.
Ha csak haloványan értenél a közgázhoz akkor talán értenéd hogy miért illettem a duális gazdaságunk magyar résztvevőit prekapitalistának. Ugyanis valójában sokkal inkább prekapitalista mint kapitalisa jegyeket mutat.
Azért mégis meg kellene fontolni az első választ. Rövid, tömör, ezért persze bármi belemagyarázható, de nem szükséges rögtön rosszindulatúnak lenni.
Bokrosnak nem a szakértelmével van a baj, hanem a céljaival. Ebben az országban, ebben a közegben, azzal a magatartással, ahogy ő csinálja, nem jön ki semmi jó. De kijöhetne más közegben, és ez néhányaknak tetszene. Olyanoknak is, akiknek hasznuk lenne belőle, meg olyanoknak is, akik semmit nem értenek belőle.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!