Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit akarnak sokan Bokrostól?...

Mit akarnak sokan Bokrostól? Nem volt elég hogy egyszer már felélte az ország jövőjét?

Figyelt kérdés

2012. nov. 20. 07:14
1 2 3 4
 21/32 Diarmand ***** válasza:
23%

Nincs más dolgod, mint beírni a googlbe, hogy Bokros-csomag és elolvasni a tudnivalókat. Megjegyzem, OKTATJÁK a lépést külföldi egyetemeken. Még mindig sz@rnak tartod?


Amúgy meg nehogy nekünk kelljen már Neked bebizonyítani hogy hülyeséget beszélsz úgy, hogy még védeni is próbálod azt. Járj magad utána s talán kiérsz a fényre.


De lásd kivel van dolgod.

[link]

2012. nov. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
5%

Gratulálok adtál egy google linket baromi okos vagy ....

[link]

Nézegesd az árfolyamot mit jelentet a Bokros csomag valójában! Ezt a a radikális pénzt rontást még az infláció se tudta követni ... arról nem beszélve hogy a 20-27% kamat a magyar vállalatok csődjét eredményezte. Addig a németnek olcsó piacot és olcsó munkaerőt és olcsó működő képes vállalatokat jelentet .. A külföldi multinak se feltétlen volt pénze csak kedvezőbb feltételekkel kapott hitelt, mert anyacég 3-4% kapott hitelt pl németben, addig a magyar vállalat 20-25%... Erre jön még rá a multik becsalogatására szolgáló adókedvezmények, támogatások .... stb stb

2012. nov. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
5%
Lehet, hogy Bokros jó közgazdász, és a csomagjai javították az ország mikro meg makrogazdasági adatait, csak az a baj, hogy Bokrost nem érdekli, hogy az országban emberek is élnek és ha éhen halnak a csomagjai miatt, azt leszarja.
2012. nov. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
87%

"Itt van a válaszod egy másik topikból.

És most meg foglak alázni! "


Na innentől komolytalan amit írsz!


Aki szakmai vitát akar folytatni az nem ALÁZNI akar hanem vitatkozni, esetleg leírni hogy a másik mit gondol rosszul!


Láthatólag te igazából ALÁZÁSOKBAN probálsz gondolkodni és probálsz szakszavakat használni majd leírod hogy Bokrosnak bár jó volt hogy elindította a csúszóleértékelést csak "túl későn állította le"!


Te komolyan, érzed hogy mit kérsz számon?

Ha értesz a közgazdaságjoz akkor tudnod kell hogy az infláció nem olyan amit beindítasz aztán leállítasz amikor akarod!

Az Orbán kormány is alkalmazta hogy erodálja a hiteleket és utána az mszp is. Mert látták hogy Bokrosnak bejött! De mint minden lépésnek, így ennek is van előnye és hátránya.


Sajnálatos hogy neked az egész gazdasági kérdés csak egy ok a veszekedésre és ALÁZÁSRA...


Én ilyen ALÁZÁSOS beszélgetésben nem veszek részt!

Majd ha értelmesen és kulturáltan hajlandó vagy vitatkozni akkor szólj...

2012. nov. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
0%

De hülyék vagytok! Nem látjátok, hogy csak etetitek a trollt? Itt csak egyetlen egy igazság érvényesülhet. Egyébként a kérdező, másik topic saját bevallása szerint sem közgazdász. Engem nem érdekel (már), de eléggé izzadság szagú ez az erőlködés annak érdekben, hogy meggyőzze a GYK. laikus olvasóközönségét...


Ui. ez nem Bokros védőbeszéde akart lenni!

2012. nov. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
87%
Ha Bokros egyszer felélte az ország jövőjét, akkor Matolcsy már háromszor....
2012. nov. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 Komplikato ***** válasza:
17%

"Lehet, hogy Bokros jó közgazdász, és a csomagjai javították az ország mikro meg makrogazdasági adatait, csak az a baj, hogy Bokrost nem érdekli, hogy az országban emberek is élnek és ha éhen halnak a csomagjai miatt, azt leszarja."


Igen. A Bokros egy embertelen személy, aki még a közgazdasághoz is hülye, nyilván brahiból hívják meg a nagy egyetemek oktatni.

Még jó, hogy itt van nekünk Matolcsy, aki figyel az emberekre, és annyira ért a közgazdasághoz, hogy nem röhögik ki heti rendszerességgel nemzetközileg és idehaza egyaránt.


Lol. Ez valóban érdemi vita tényekkel. :D


Kedves kérdező és még te másolsz másokat a tények figyelmen kívül hagyásával és személyeskedéssel.

2012. nov. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
5%

Érdemi vita az lenne, ha tényekkel próbálnátok meg érvelni ...

Inkább belemélyedtek oylan dolgokba, ami a témához legkevésbé sincs köze....

Azért mert valamit tanítanak egyetemen még nem biztos hogy pozitív példa, pl a válság mechanizmusát is tanítják ... mire kell figyelni, milyen előjelei vannak, mikor kell bevásárolni, ez meg az ilyen eredményeket hozhat ...

2012. nov. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:

Olvastam mit tanítanak.

Kb annyit hogy Bokros pillanatnyilag az államháztartás hiányát képes volt egyensúlyba helyezni.


Kb ennyi a lényege.


Ezzel nincs is probléma, ezt én is elismertem.


A baj az ami a kérdésben is szerepel, hogy a gazdasági szerkezetünket tette vele tönkre.



Az az, ha fáj a fejed húzasd ki, és nem lesz több problémád.

2012. nov. 20. 13:13
 30/32 A kérdező kommentje:

"Aki szakmai vitát akar folytatni az nem ALÁZNI akar hanem vitatkozni, esetleg leírni hogy a másik mit gondol rosszul!


Nem én kezdtem.

Én csak válaszoltam a személyeskedésedre, a többszöri személyeskedésedre!


""Láthatólag te igazából ALÁZÁSOKBAN probálsz gondolkodni és probálsz szakszavakat használni majd leírod hogy Bokrosnak bár jó volt hogy elindította a csúszóleértékelést csak "túl későn állította le"!


A szakszavak rövidítik a megfogalmazást, aki nem érti azzal nincs miről vitatkozni.

A csúszó leértékelés kellett, ez nem vitás.

De nem lerövidíteni kellett volna, hanem már eleve 1 év alatt lezavarni hogy a magas kamatok és a növekvő infláció ne üljön rá a gazdaságra.


T""e komolyan, érzed hogy mit kérsz számon?


Igen.

Azt hogy ha valaki az ország élére akar állni az legyen felkészült és a tudása megfelelő.


"Ha értesz a közgazdaságjoz akkor tudnod kell hogy az infláció nem olyan amit beindítasz aztán leállítasz amikor akarod!


Ha te értenél akkor tudnod kellene hogy a csúszó leértékelés pontosan azért csúszó, hogy kiszámítható legyen az infláció a pénzromlás a cserearány értéke.


"Az Orbán kormány is alkalmazta hogy erodálja a hiteleket és utána az mszp is. Mert látták hogy Bokrosnak bejött! De mint minden lépésnek, így ennek is van előnye és hátránya.


A francokat.

Ezek már csak kényszerből infláltak ahogy ma is.

Mert a cserearányunk gyengül amit javítani gyorsan a cserearány értékének a csökkentésével lehet.

Ez maga a húzd meg ereszd meg.



"Sajnálatos hogy neked az egész gazdasági kérdés csak egy ok a veszekedésre és ALÁZÁSRA...


Én nem veszekszem hanem érvelek, akik veszekednek érvelés nélkül azok ti vagytok. Ezt teljesen tisztán látja aki a kommenteket olvassa.


Érdemi hozzászólás a Bokros fanok oldaláról = 0

Csak személyeskedés és csúsztatása a szavaimnak.



"Én ilyen ALÁZÁSOS beszélgetésben nem veszek részt!

Majd ha értelmesen és kulturáltan hajlandó vagy vitatkozni akkor szólj...


Én eddig is értelmesen vitáztam, érveltem linkeltem, stb

Mit vársz még?

2012. nov. 20. 13:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!