Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolják sokan, hogy...

Miért gondolják sokan, hogy EU nélkül életképtelen az ország?

Figyelt kérdés

Nem lenne az ,viszont valakik szándékosan eladták a biztos jövedelmet hozó befektetéseket , a MOL-t.Na vajon kik?


Schengen, illetve EFTA tagság untig elég lett volna nekünk.


Túl korán léptünk be.

A magyar vállalatok nem voltak felkészülve rá.


Meg jöttek ilyen cukor kvóta meg hasonlók, és be kellett zárni a magyar cukorgyárakat , hogy a külföldit idehozzák.

Nem volt semmilyen szabályozás ,hogy a hazai vállalatok meglegyenek védve.



2013. máj. 1. 10:16
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Ukrajnában jelenleg a GDP növekedés több , mint 5 százalékos.És olyan gépeket csinálnak már ,ami a nyugaton is megállja a helyét.


Ukrajna le fogja hagyni Szlovákiát és Magyarországot

2013. máj. 1. 11:53
 12/21 anonim ***** válasza:
32%

Azért érezhető, hogy akik az eu hátrányairól, és esetleges kilépésiről írnak képesek oldalakat összeszedni, amik értelmes tények, illetve a tapasztaláson is alapulnak.

Erre a másik fél azzal jön, hogy de nehéz, és milyen sok a lehetőség, meg milyen jó is lehetne nekünk, de valahogy azon kívül nem sok minden marad.

2013. máj. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
63%

"Ukrajnában jelenleg a GDP növekedés több , mint 5 százalékos.És olyan gépeket csinálnak már ,ami a nyugaton is megállja a helyét. "


Kínában meg 8%, és szintén high-tech iparuk van.


És???


Te szeretnél abban az országban élni, ahol az emberi életnek nincsen értéke, a munkának becsülete, és amellett, hogy nem fizetik őket agyon, megtiporják a méltóságukat is?

2013. máj. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

"Természetesen, ahogyan az EU előtt volt élet, úgy lenne az EU után is."


Ez attól is függ, hogy hogy válunk el egymástól. Az EU-ba lépésünk előtt ott volt a Szovjetunió, mint nagytesó, illetve a KGST, meg a tervgazdálkodás. Utána pedig egy nyitás volt az EU és a nyugat felé, tehát egy közeledés, egy baráti viszony. Ha nem szeretnénk EU-tag lenni, azt SZERINTEM súlyosan büntetnék. Ha ugye igaz, amit állítanak itt sokan, hogy az EU kihasznál minket (és a többi hasonló kis országot), akkor ha kilépnénk, egyszerűen nem hagyhatják, hogy jól/jobban éljünk. Ez színtiszta logika: ha kilépünk, és jobban élünk nélkülük, az példa lehet a többi - szintén kihasznált országnak, hogy lépjenek ki. Így hamar borulna az egész EU. Ezt hagynák a magukat az EU vezetőinek gondoló németek? A gazdasági hatalmuk nekik is megvan, hogy tönkretegyék a kilépő (vagy éppen a belépést elutasító kiszemelt) országokat. Ez hatványozottan jelentkezne, ha egy erősen EU-ellenes kormány alakulna meg...


Gazdaságilag igaz, hogy elvileg megoldható az élet az EU nélkül, ezt nem vitatom. Csakhogy nem csak a saját gazdaságunk, és a saját érdekeink léteznek a világban. Főleg úgy nem, hogy a pénz messze nem a mi zsebünkben van, ott szinte sosem volt. Nem olyan egyszerű a képlet, hogy van a magyar gazdaság, és az működik ahogy működik. A világ -ha tetszik, ha nem- egyre inkább globalizálódik. Ez alól egy kis ország sem képes kibújni, főleg ha az földrajzilag úgymond a világ közepén van. Ahhoz túl jó helyet választottak Árpád apánkék.


Tehát nem a magyarok, nem a magyar gazdaság lenne életképtelen önmagában, hanem ez egyszerűen az erősebb kutyák ezt nem hagyhatják. És ahhoz túl kicsik vagyunk, hogy szembe tudjunk szállni velük. Még az esetleges szövetségesekkel is.

2013. máj. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 dickharta ***** válasza:
45%

ki kell lépni! nem is vagyunk oda valók! pökhendi nyugati országok. lenéznek minket.

biztos egy ideig rosszabb lenne,de talpra tudnánk állni!

és amúgy is mi ez az állandó 'fejlődés' duma? miért,és milyen szintre kell 'fejlődnünk' nekünk? sosem leszünk nagyhatalom. mi a fejlődés? amikor már a melós is merciben ül? ez a fejlődési kényszer hozta a bankokat,és a deviza hiteleket! a rendszerváltás előtt is eltartotta magát az ország,és mindenki egyenlő volt. nem voltak ekkora különbségek. én sokkal boldogabb voltam,de a környezetem is! és biztos ti is! aki fiatalabb,annak meg a szülei.

szerintem nincs szükség fejlődésre. hanem önellátásra! ebben az országban minden adott ehhez,csak a gyárakat kellene újraindítani,amit az eu-ba lépés előtt direkt leamortizált az eu. pl. ikarus,amit azért vett meg a francia,hogy felvásárolja a konkurenciát. aztán bezárta. én eu ellenes vagyok! és nemrég készített egy közgazdász egy tanulmányt,amiben azt említi,hogy az utolsó 2 évünkben többet fizettünk befelé,mint amit visszakaptunk volna! nem láttam,csak olvastam róla,. ha valaki tudja ki írta... engem is érdekelne.

2013. máj. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

én erről nem hallottam, hogy kevesebb pénzt kapunk mint amennyit beteszünk, és valószínűsítem, hogy ez így nem teljesen igaz. Annak már viszont sokkal nagyobb az esélye, ha a hír is igaz(valami nekem is rémlik), hogy mivel arra használhatjuk fel amire elő van írva, így nem tudtuk lehívni annyi pénzt mint amennyit betettünk.

Lényegen mondjuk nem sokat változtat azon, hogy buktunk rajta, illetve az adósszolga helyzetünkön az eu-n belül.

2013. máj. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

"Te szeretnél abban az országban élni, ahol az emberi életnek nincsen értéke, a munkának becsülete, és amellett, hogy nem fizetik őket agyon, megtiporják a méltóságukat is?"


Nem, hogy mintha most is ez lenne, úgy idézőjelben?

2013. máj. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
67%

Mert mindent az EU fizetett!! Ameddig ezt nem a Magyar állam teszi,kuss van mindenkinek.


Magyar vállalatok semmire sincsenek felkészülve, mert komplex megoldások helyett rögtön leépítenek.

Bankok ugyanígy, van olyan bankfiók ami 1 évet sem üzemelt és bezárták. De azért kb. 60 millióba benne volt a kialakítása.


Az igaz hogy Magyarország sok pénzt befizet az EU-ba, de annak sokszorosát le is hívja. Egy csatornafedelet nem vettek ebben az országban úgy hogy legalább 70%-ban ne az EU támogatta volna. Na ez abszolút szomorú.

2013. máj. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 rémuralom ***** válasza:
100%

"Ukrajnában jelenleg a GDP növekedés több , mint 5 százalékos.És olyan gépeket csinálnak már ,ami a nyugaton is megállja a helyét."


Van honnan fejlődniük. Az egy főre jutó GDP a magyarnak mintegy harmada.

2013. máj. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%

"Nem, hogy mintha most is ez lenne, úgy idézőjelben?"


Ne sok országban élhettél idáig. Igen, Magyarországnál van sokkal, de sokkal rosszabb állapotban levő ország is.

2013. máj. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!