Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ellenzik ezt sokan?

Miért ellenzik ezt sokan?

Figyelt kérdés

Én azt szeretném, ha nem kéne tb-t fizetni, se nyugdíjat, stb. Miért? Mert nyugdíjjam amúgy se lesz, az eü színvonala gyatra és még sorolhatnám. Helyette mindenki gondoskodjon magáról, magánbiztosítás, nyugdíjas éveodre magadnak teszel félre, stb.


Pl. Minek fizessek tb-t? Az elmúlt 10 évben 1 szer volt komolyabb bajom, de akkor inkább kimentem egy oszták magánklínikára és 1 nap alatt megvolt minden vizsgálat, mert itthon ez kb 1hónapos herce hurca.


Amikor felvetődik ez a kérdés, az öngondoskodás, mindig sokan lehurrogják, de miért? Mert a szegény emberrel mi lesz? Hát az életmentő műtétek biztosítva lennének de ennyi, és nem az én adómból tartanánk el sok munkanélkülit. Hozzá kellene szokni, hogy farkastörvények vannak a mai világba. Mindenkinek ott az esély, hogy jó élete legyen. Én tanultam, nem büfészakra mentem és a munkámat teljes elhivatottsággal csinálom. Ma

jól élek, 29 éveévesen van saját autóm, házam, spórolt pénzem és járok többször nyaralni. Nem nyomták a szülők ezeket a seggem alá. Ez a kemény munka eredménye, szóval senki ne mondja, hogy nem lehet ebben az országban megélni. Ja és nincsenek kapcsolataink sem.


2014. aug. 7. 17:30
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem öngondoskodás, hanem szolidaritás.

Rengeteg ember van, aki többszörösét betegeskedi le, mint amit a távoli rokonsága befizet.

2014. aug. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
87%

A magánnyugdíjpénztárral még egyet is értek. Sőt, én úgy tervezem, hogy fizetem magamnak majd rendszeresen magánpénztárba és ha tehetném beintenék a közösnek.


Viszont a TB-t én ugyanígy hagynám. Az a baj, hogy lenne arra pénz, hogy osztrák szinten működjön itt minden, csak nem erre költik, hanem megy a zsebbe és baromságokra. Szóval inkább a lopást és herdálást kéne megállítani. Nem akarom, hogy az legyen, mint az USÁban, hogy sokaknak nincs biztosításuk és még egy törött kar is problémát jelent.


Az pedig, hogy neked összejött az élet... Hát, gratulálok. Nem mindenki ilyen szerencsés, a magyar lakosság több mint 25%-a legalább egyszer éhezett az elmúlt hónap során.

2014. aug. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Te szerencsés vagy, de nem mindenkinek van lehetősége tanulni, vagy jó állást szerezni. Főleg, ha már nem pályakezdő fiatal.

A farkastörvények már érvényesülnek ebben az országban elég keményen.

2014. aug. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 hollófernyiges ***** válasza:
52%
Biztos hogy jó neked, az autódnak meg házadnak az, hogy az utcák tele lesznek olyan koldusokkal, akiknek nincs semmi jövedelmük és nincs mit veszíteniük?
2014. aug. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Hát én nem mondanám ezt szerencsének. Inkább a szorgalomnak + a jó döntéseknek az eredménye a mai sorsom.


Őszintén megmondom, pl aki jogásznak vagy bölcsésznek megy és utána munkanélküli, azt nem sajnálom. Mielött választ az ember, meg kellene nézni, mi az amire van kereslet és mure nincs. Mindenki kereshetne hól, ha nem az lenne, hogy egy szakmából dunát lehet rekeszteni, másikból meg úgy vadásznak embereket.


Amúgy meg aki azzal jön, hogy nem mindenki tud egyetemre menni, annak közlöm, hogy lehet dolgozni is mellette, sőt én is dolgoztam, pedig mi megengedhettük magunknak, de már 18 évesen önellátó akartam lenni. Azt is mondhaggyátok hogy valaki nem olyan okos, hogy egyetemen tanuljon. Több ilyen barátom is volt, de elvégeztek egy hiányszakmát (okj, de nem a 50 ezredik felesleges menedzsert) és ők is jól élnek. Van aki jobban keres nálam. Szóval nem szerencse kell, hanem kitartás.

2014. aug. 7. 18:09
 6/25 anonim ***** válasza:

"Bocsássátok meg, Hegyek, a völgyek gyöngeségét,

de hogy ily nagyra nőjetek, kell köztetek a mélység."

2014. aug. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

És szerinted mely szakmákkal lehet azonnal állást találni?

Csak mert nekem érettségivel is volt, meg mérnöki diplomával is...

2014. aug. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

# 2 vagyok:


Ez annyira unalmas már, hogy dolgozzon az embere egyetem mellett, komolyan. Építészmérnöknek tanultam és képzeld el, hogy időm se lett volna dolgozni egyetem mellett, mert heti szinten ilyen konzultáció, olyan konzultáció... Egy átlag félévben több tervdokumentációt is le kellett adni, ami nem A4-es lapokból állt.


Mellette pedig ott vannak az egyáltalán nem könnyű zh-k, aztán vizsgák... Jó ha volt egy kis szabadidőm, amikor pihenhettem. Utolsó évben pedig végig dolgoztam állandó éjszakás műszakban, 12 órában. Eredménye csak annyi lett, hogy a maradék pár tárgyamat is alig bírtam megcsinálni és mellette szakdogára már időm sem volt. Így most patt helyzetben vagyok, mert már végeztem a tárgyakkal, de még nincs diplomám és állást sem kereshetek így, pedig van technikusi végzettségem is és beszélek két idegen nyelvet.


Tény, hogy szar helyen lakom és nincs lehetőség, de szerintem ehhez szerencse is kell, hogy a szülők ne szar helyre költözzenek/én ne szar helyre szülessek.


Ez a tök jól élnek meg nevetséges. Maximum akkor tudom elképzelni, ha külföldön dolgoznak. Mert akkor valóban tök jól élnek.

2014. aug. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

7-es, rentgeteg reál szakkal mert humán szakokból túlképzés van. Illetve kétkezi szakmákkal, pl heggesztő.


8-as, nem kell bejátszani a nagyhalált, hogy milyen nehéz az épitészmérnöki. Én vegyészmérnök vagyok és az se könnyebb és tudtam mellette dolgozni. Nehéz volt? Igen! Spk szabadidőm volt? Nem!

De egy kérdés? Nem megéri szenvedni 3,5 évet (3,5 az én képzési időm), de utána jól élni a hátralévő életet, mint elviccelni ezt az időt és utána egy életen át szívni? Amúgy a szakmunkás ismerőseim, akik Mo.-n vannak, vállalkozók. A többi külföldre ment, ebben igazad volt.

2014. aug. 7. 19:06
 10/25 anonim ***** válasza:
48%

Egyetértek. Mindenki gondoskodjon magáról. A szociális rendszert meg helyezzük kapitalista alapokra!


... viszont ehhez jobb bérek is kellenének!

2014. aug. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!