Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok a holokausztról?

Mit gondoltok a holokausztról?

Figyelt kérdés
Én inkább holokamunak nevezném.
2010. jan. 10. 11:50
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
68%

Száztízmillió áldozat? WOW. Na ezt már én sem hinném el.

Szerintem azért van holokauszt-tagadás, mert sokan úgy vélik, a holokausztot jobban emlegetik, mint a többi népirtást. Hirosimát meg Nagaszakit egyébként tényleg durván elhallgatják.

Igazából azonban a helyzet nem olyan rossz, mert a történelemkönyvek igenis ugyanolyan súllyal emlékeznek meg a sztálini terrorról, mint a holokausztról. Legalábbis amiből én tanultam, és az egyetemen is így van. Inkább az lehet a baj, hogy pl. a szórakoztatóipar (hollywoodi filmek) kapták fel nagyon az egész második világháborút, azon belül pedig a holokausztot különösen. És ez különben tényleg baj, mert az emberekhez ez jut el. De ennek olyan okai vannak, hogy a holokauszt ezerszer könnyebben dramatizálható, kis helyen játszódik, látványos körülmények között, stb. Az, hogy a sztálini korszakban ugyanannyi, sőt, több ember éhenhal, nem olyan látványos.

Sajnos az is adja a lovat a holokauszttagadás alá, hogy a zsidók valóban mindig is tudták magukat reprezentálni és pénzt keresni, és valóban sok kamu holokauszt könyv van, amit idióták írtak nyereségvágyból. Ezek ellen valóban küzdeni kell. Mondjuk Anna Frank nem tartozik ide.

Szerintem akik szerint a holokauszt túl van lihegve, inkább többet emlegessék a vörös terrort, és ne hagyják, hogy az emberek elfelejtsék, és ne a holokausztot kisebbsítsék értelmetlenül.

2010. jan. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
12.57:Akkor most intézkedsz,hogy a Parlamentben jövő héten Trianon-emlékezést tarthassak?Köszike.
2010. jan. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
én tettem fel kérést itt nemrég hirosimával meg nagaszakival kapcs. Hát elég érdekes válaszokat kaptam. Sokan már azzal elintézték, hogy katonai célpont volt és ennyi.
2010. jan. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:

12:20-as

a kérdés a holokausztról szólt

2010. jan. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:

13:00

A megemlékezéseket nem a parlament rendezi, hanem szervezetek, akiket támogathat a parlament vagy résztvehet rajtuk stb.

2010. jan. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
Az a vicces ebben, hogyha az ember jobban megfigyeli, akkor tulajdonképpen pont a holokauszttagadók miatt van állandóan erről szó, ha ezen az oldalon jobban megfigyeljük, a holokauszttal kapcsolatos kérdések legalább 80%-át ők írják ki, maradék 10%-ot meg miattuk írnak ki jóérzésű emberek. Tehát fel vannak háborodva, hogy állandóan erről van szó, csak azt nem veszik észre, hogy állandóan ők hozzák fel ezt a témát. Olyan emberek viszont nincsenek(vagy elenyésző számban vannak a holokauszttagadókhoz képest), akik kétségbe vonnák azt, hogy Sztálin idejében voltak munkatáborok, ahol embertelen körülmények között tartották az embereket, ezért nem kerül ez állandóan szóba. A holokausztról sem kellene folyton beszélni, ha a sok holokamuzó szerencsétlen nem ezen rágódna egész nap.
2010. jan. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim válasza:
Nem értem azt, hogy a zsidókról mért kéne megemlékeznünk, hogyha már van holokauszt emléknap, akkor trianon emléknap mért nincs?
2010. jan. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:
Egyébként szerintem is lehetne Trianon-emléknap. Végülis senkit nem bántana.
2010. jan. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:

A győztes hatalmak egyik eszköze ez a hazugsághadjárat, amivel izrael világhatalom lett, egyszerűen a náci eszmét próbálják vele kiirtani az emberekből, féltik a hatalmukat a cionisták. Hülye aki elhiszi.


Ami tény: voltak munkatáborok, mint sok helyen a világban, a német katonák harcoltak ,így a zsidókat összeterelték, hisz komoly termelés kell egy világháborúba, a náciknak nem is volt érdekük hogy itt meghalljanak, hisz akkor nincs aki termel. Logikus.


"Kamukauszt, Holokacsa: a számításba csúszott egy hiba,

Kamukauszt, Holokami: pénzért hazudik az összes tanu!"

2010. jan. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:

13.12:

Én nem azt akarom,hogy a parlament rendezze,majd én megrendezem.Én a Parlament kulcsát szeretném,mert ott tartom megfelelőnek a helyszínt.

Tudod nagymagyarország pólóban szeretném ha felszólalnának sokan,meg ilyenek.

2010. jan. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!