Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok ahhoz, hogy...

Mit szóltok ahhoz, hogy Horthy antiszemita volt? Miért és milyen alapon bagatellizálják el a hívei ezt a tényt?!

Figyelt kérdés

Akik megkérdőjeleznék a tényeket, íme két idézet:


"Az egyik szemrehányás arra vonatkozott, hogy Magyarországon állítólag túl enyhén kezelik a zsidókat. Ebben a kérdésben minden elbizakodottság nélkül hivatkozom arra, hogy annak idején én voltam az első, aki szót emeltem a zsidók destruktív magatartása ellen, és azóta megfelelő intézkedéseket tettem befolyásuk visszaszorítására."

Horthy Miklós azokra a vádakra válaszolva, miszerint Magyarország nem lép fel elég erőteljesen a zsidók ellen

Szinai Miklós – Szűcs László: Horthy Miklós titkos iratai.Kossuth, Budapest, 1962, 392


"Ami a zsidókérdést illeti, én egész életemben antiszemita voltam, zsidókkal sohasem érintkeztem. Tűrhetetlennek tartottam, hogy itt Magyarországon minden-minden gyár, bank, vagyon, üzlet, színház, újság, kereskedelem stb. zsidókezekben legyen, és hogy a magyar tükörképe – kivált külföldön – a zsidó. Azonban, minthogy a kormányzat egyik legfontosabb feladatának az életstandard emelését tartom, tehát gazdagodnunk kell, lehetetlen a zsidókat, kiknek minden a kezükben volt, egy-két év leforgása alatt kikapcsolni, és hozzá nem értő, leginkább értéktelen, nagyszájú elemekkel helyettesíteni, mert tönkre megyünk. Ehhez legalább egy emberöltő kell. Én hirdettem talán először hangosan az antiszemitizmust, azonban nem nézhetek nyugodtan embertelenségeket, szadista, oktalan megaláztatásokat, mikor még szükségünk van rájuk."


Horthy Miklós levele gróf Teleki Pálhoz 1940. október 14-én


(forrás a Wikipédián túl a Magyar Nemzetből is: [link] )



2014. júl. 15. 17:30
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
0%

Mit szólok hozzá? Leszarom én is.


Ne essetek légyszíves egymás torkának. Kit érdekel, ha antiszemita volt? Ti zsidók vagytok, hogy ennyire zavar titeket? Egyébként pedig rengeteg híres, nagy magyar szintén "antiszemita" volt, mégsem érdekel senkit. Ez az egész is csak a hangulatkeltésre jó...


Az pedig miért nem zavar senkit, hogy pont a hatalomra kerülése előtt történt a vörös terror, amit köztudottan zsidók vezényeltek le?

2014. júl. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
47%

Erre felé tart az ország sajnos. Kimossák a sz***ból, hogy megint el lehessen azokat követni amiket akkor.

Akárhányszor kérdezitek ezt meg, véditek jobbra-balra. A tényeken semmi sem változtat.

Büdös náci volt, semmi más, egy fokkal sem különb hitlernél. Simán fel kellett volna lógatni.

2014. júl. 16. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
87%

# 22 tegnap 23:04 !


1) # 11 tegnap 18:26 -ben azt állítottad, hogy "A Magyar Nemzetes forrásod meg (apróbetűsen) megjelölte a wikipediát forrásként"


Ez NEM IGAZ.


Ráadásul most megismételted a VALÓTLAN ÁLLÍTÁST.


Mindkettõ a "felhasználói szabályza" 3. / (j) pontjába ütközik:


"Tilos szándékosan félrevezetni a többi Felhasználót vagy azokat, akik segítséget vagy kérdésükre választ várnak bármely témakörben;"


2) "anyádat fogok vele szórakozni"


Ez a "felhasználói szabályza" 3. / (a) illetve 3. / (b) pontjába ütközik:


"Tilos ... sértő szavakat, másokban megbotránkozást, ... keltő kifejezéseket használni;"


"Tilos a személyeskedni, azaz olyan megjegyzést tenni amely másokra nézve sértő lehet"


Ezért mindkét válaszodhoz meg kell nyomnom a behajtani tilost ( Válasz a moderátor figyelmébe ).

2014. júl. 16. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
80%

Forrás:


A kérdezõ pontosan megjelölte mindkét idézetnek a forrását.

Az elsõnek szerzõ, cím, kiadó, kiadás éve, oldalszám.


Ezt most kiegészítem a levél eredeti példányának fénymasolatával. A szöveg: [link]

Az eredeti fénymásolata ( gépelt + kézirat ): [link]


A másodikhoz megadott egy kinket egy mno -n közölt interjúhoz.

A Magyar Nemzetbeli interjúban Turbucz Dávid történész doktorandusz ( [link] ) idézi a lavélrészletet. Az interjú dátuma 2012. május 27., Turbucz Dávid: Horthy Miklós c. könyve ( Horthy Miklós életrajz (254 oldal + 16 oldal képmelléklet) ) 2011. december 2-án jelent meg.

Vagyis megbízható forrásnak tekinthetõ.

De, ha egy forrás nem elegendõ, Randolph L. Braham: A népirtás politikája : a holocaust Magyarországon - 2. bőv. és átd. kiad. - Budapest : Belvárosi Kvk., 1997. egy jóval hosszabb részletet idéz, amibõl kiderül, azaz nem derül ki, hgy a nyálasokat utálta jobban, vagy a zsidókat?


"Ami a zsidókérdést illeti, én egész életemben antiszemita voltam, zsidókkal sohasem érintkeztem. Tűrhetetlennek tartottam, hogy itt Magyarországon minden-minden gyár, bank, vagyon, üzlet, színház, újság, kereskedelem stb. zsidó kezekben legyen, és hogy a magyar tükörképe - kivált külföldön - a zsidó. Azonban, minthogy a kormányzat egyik legfon tosabb feladatának az életstandard emelését tartom, tehát gazdagodnunk kell, lehetetlen a zsidókat, kiknek mindén a kezükben volt, egy-két év leforgása alatt kikapcsolni, és hozzá nem értő, leginkább értéktelen, nagyszájú elemekkel helyettesíteni, mert tönkremegyünk. Ehhez legalább egy emberöltő kell. Én hirdettem talán először hangosan az antiszemitizmust, azonban néni nézhetek nyugodtan em-bertelenségeket, szadista, oktalan megaláztatásokat, mikor még szükségünk van rájuk. Azonkívül messze veszélyesebbnek és értéktelenebbnek tartom hazámra nézve példának okáért a nyilasokat, mint a zsidót. Az utóbbi ide van érdekből is kötve, és adoptív hazájához hűségesebb, mint a nyilas, kik- mint a Vasgárda - országunkat megzavart elméjükkel német kézre akarják játszani." - 173. oldal - [link]


Mind a papíralapú, mind a mek-ben a pdf -ben van hvatozásszám a forrásának megjelöléséhez.


Noha a töritankönyvet nem én hoztam szóba, azért amennyire tudok, segítek: iskolai tankönyvekbõl kinõttem, kiöregedtem, viszont a

Sulinetben: Tudásbázis - Társadalomtudományok - Történelem - Az I. világháborútól a kétpólusú világ felbomlásáig - Magyarország útkeresése a harmincas években - 'A zsidókérdés Magyarországon a két világháború közötti időszakban' úton elérhetõ.

2014. júl. 16. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
8%

A hungaristák meg azért utálták őt, mert nem volt antiszemita, hiszen a magyarországi zsidó tőkésekkel járt össze mindig kártyapartizni és vadászgatni.

Na puff neki!

2014. júl. 16. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
Van egyáltalán olyan európai ország ahol sohasem volt és van antiszemitizmus? Na és ha az volt, akkor most mihez kezdjünk vele ennyi év távlatából? Egyesek elfelejtik, hogy nem csak antiszemitákból áll az ország és a történelem, hanem magyargyűlölőkből is, de ez senkit sem foglalkoztat. Nem érdekes? Valaki azt bagatellizálja el, hogy antiszemita volt, egyesek meg azt, ha valaki magyargyűlölő. Sok eltérés nincs.
2014. júl. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:

Tessék. Adolf Hitler és Horthy Miklós találkozása:


http://www.youtube.com/watch?v=FJ0sg1j04Ss


Valószínű csak tetteti hogy náci, igaz? Csak az én élénk képzelőerőm képzeli oda horty-t egy rakat náci vezető mellé.


A sok hazaáruló megtéveszti az igazi magyarokat, azt hiszik akkor lesznek magyarok ha ilyen büdös gyilkosokat istenítenek. A vörös terror után mindenki náci volt a magyar politikában, ismétlem MINDENKI!!! Az, aki egy kicsit is kiszolgálta a németeket, náci. Mert gyilkosokat nem szolgálok ki, akkor sem, ha később halok meg ha a kezükbe adom a kést.

2014. júl. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 A kérdező kommentje:

#2 "és ki nem sz@rja le?"

- A magadfajták, akik ezzel magukról állítanak ki egy igen lesújtó szegénységi bizonyítványt.


#3 "Horthynak nem voltak a kedvencei a zsidók, ez tény.

Viszont nem támogatta a megöletésüket.

De, akkoriban mindenütt természetes dolog volt, hogy antiszemiták az emberek."

- Mint kormányzó MINDEN magyar állampolgárért felelős volt, akár zsidó, akár nem az illető. Tény, hogy finoman szólva nem tett meg értük mindent, amit tehetett volna, cserben hagyta, valamennyire üldözte is őket. Ha én elütök valakit az autómmal, kötelességem azonnal megállni, kiszállni és segítséget nyújtani, kérni, függetlenül attól, hogy szimpatikus-e az illető külseje, vagy sem. Ha Horthy ezt nem így látta, akkor nem volt méltó a tisztségére.


#7 "Horthy időszakában MO-n nem voltak deportálások, nem volt háború. Magyarországon Szálasival kezdődött a terror, akkor Horthy pedig már nem volt kormányzó."

- 1944. május 15. és július 9. között ( hat hét alatt ) közel 440 ezer zsidót szállítottak ki Auschwitzba. Szálasi csak okt. 16-án vette át a hatalmat.


"A két idézetet vitatom, a wikipedia nem jó forrás, ha Horthy egyenesen kimondta volna valaha is h ő bizony "antiszemita", akk a holokauszt után már rég szétcincálták volna."

A kifejtésben ott van, hogy nem a Wikipédiából van az idézet, ill. hogy a Wiki szerzői nem csupán kitalálták azt. A Magyar Nemzet (ami azért erősen jobboldali) foglalkozik ezzel, és elismerik ezt a tényt - mármint az idézet hitelességét.


#10, 11, 13, 28 "Wikipediás idézet, ZÉRÓ forrásmegjelöléssel."

- Szinai Miklós – Szűcs László: Horthy Miklós titkos iratai. Kossuth, Budapest, 1962, 392; másiknál Horthy Miklós levele gróf Teleki Pálhoz 1940. október 14-én

Ezek szerinted "zéró" forrásmegjelölések? Ja, gondolom, szerinted zéró zsidót és egyéb embereket is deportáltak, öltek meg annak idején a nácik és a híveik, asszisztálóik.


#21 Te is szépen kiállítottad magadról a szegénységi bizonyítványt. Tudod, a történelem azért jó, hogy tanuljon belőle az ember, hogy a régi tragédiák ne ismétlődjenek meg, a régi hibákat ne kövessék el többször. Persze senki sem mondta, hogy csak Hitler, és Horthy volt antiszemita, sokan voltak azok, és sokan voltak, akik megfélemlítés által lettek "közömbösek". Sok híresség volt régen is, és most is az, ez is tény. Egy antiszemita színész viszont valahogy mégis más mint egy felelős döntéshozó politikus. Ez persze nem jelenti azt, hogy jobb emberek, csak azt, hogy közvetlenül kevesebbet tudtak ártani. Bár mostanában egyre divatosabb az erre szakosodott "művészek" "tematikus zenéket" produkáló együttesek.


#22 A stílusoddal magadat tükrözöd, nem a válaszolódat, vagy engem, édesanyánkat sérted. (Bár a tiéd lehet, hogy szégyellné magát a nevelési kudarcáért, ha olvasná ahogy írsz, de ez nem érdekel engem.)

Lehet, hogy én is vak vagyok, mert én sem látok semmiféle utalást arra, hogy Turbucz Dávid történész doktorandusz Wikipédiát használt volna alapul forrásnak, pláne, hogy kizárólag azt. Kicsit életszerűtlen is lenne, mint ahogy az is, hogy a jobboldali Magyar Nemzet csak úgy egy ilyen -ezek szerint felszínes és értéktelen stb. riportot csak úgy publikáljon. Ha mégis azt tenné, akkor az a lap annyit is ér. (Mondjuk szerintem tényleg nem ér sokat, de ez más kérdés.)


#24 nneddudgi

Bár teljesen igazad van az illető többszörös és következetes szabályszegését illetően és azzal is, hogy ezt jelentetted, azért egy kicsit sajnálom. Szerintem ezeket mutatni kellene, nem eltüntetni: lássa ország-világ, hogy is viselkednek, gondolkodnak és cselekednek az ilyen "értékes" emberek, akik ennyire magasztalják a "nagy Őt".

Az utóbbi hozzászólásodért, ami a pontos és részletes forrásmegjelöléseket illeti, le a kalappal. Nagyon is hasznos volt, bár az elvakult, igazságot valójában nem is kereső hazugok véleményén ez mit sem változtat, de akiket érdekel, annak hasznos. Ment is a zöld kéz!


#27 "Van egyáltalán olyan európai ország ahol sohasem volt és van antiszemitizmus? Na és ha az volt, akkor most mihez kezdjünk vele ennyi év távlatából?"

Emiatt semmiképp nem kellene felosztani az országot, hogy Dunántúlra a Horthy-pártiak költözzenek, Duna-Tisza közére a semlegesek, közömbösek, Tiszántúlra meg a Horthy ellenesek, de az szerintem a minimum, hogy nem feledjük a nézeteit, a közömbösségét, a gerinctelenségét, és ha megoszlanak is erről a vélemények akkor legalább nem nevezünk el róla utcákat, nem emelünk szobrot neki, és sorolhatnám.

A magyargyűlölő szót elég gyakran hallom, újabban nagyon divatos lett, bár szerintem gyakran a használata minden alapot nélkülöz.


#29 11:07 igenis a kérdéssel kapcsolatosan tett fontos hozzászólást, más kérdés, hogy ez neked nem tetszik, hiszen ott vannak az azok által hiányolt források, akik megkérdőjelezték az én forrásaim hitelességét, és ezzel az ürüggyel tértek ki cáfolták Horthy antiszemita létét.

2014. júl. 16. 16:27
 29/52 Proletár kommunista válasza:

29:


Ne idegeskedj. Én már"levezettem"a kérdést...íme:


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__588..


-konkrétan pedig az ötös válaszban(ma 13:24).


Nem is kérdés hogy Horthy mi volt.


És aki isteníti az azért teszi mert..."LEVEZETTEM"hogy miért!


De idegeskedni és pláne veszekedni a bárógyerekekkel nem érdemes.


Majd csak eljön az idő amikor lógni fognak...


És különben is!


A kommunista mozgalom soha nem volt olyan erős mint őfőméltósága idején. A föld alatt úgy megizmosodott hogy...ma is a föld alatt izmosodunk csak szólok bárógyerekek.

2014. júl. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 Proletár kommunista válasza:

Mert azt még véletlenül se gondolja senki hogy az a baloldal akik a tévében páváskodnak mint baloldaliak...


Még azok is baloldaliabbak tőlük akik jobboldaliak!


Az igazi baloldal a föld alatt izmosodik.


Kik közül merít?


[link]


A Kádárikisembertől lefelé...


Ez a 6-7 millió ember nincs a médiában. Ez a 6-7 millió ember csak úgy elvan aztán...aztán majd csak lesz valahogy igaz-e bárógyerekek?


A mai magyar társadalom olyan mint a cári oroszország volt az első világháború előtt.


Az a 2-3 millió fesztiválozik...nyaral...szórja a pénzt míg az a 6-7 millió...na de majd csak lesz valahogy.

2014. júl. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!