Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok ahhoz, hogy...

Mit szóltok ahhoz, hogy Horthy antiszemita volt? Miért és milyen alapon bagatellizálják el a hívei ezt a tényt?!

Figyelt kérdés

Akik megkérdőjeleznék a tényeket, íme két idézet:


"Az egyik szemrehányás arra vonatkozott, hogy Magyarországon állítólag túl enyhén kezelik a zsidókat. Ebben a kérdésben minden elbizakodottság nélkül hivatkozom arra, hogy annak idején én voltam az első, aki szót emeltem a zsidók destruktív magatartása ellen, és azóta megfelelő intézkedéseket tettem befolyásuk visszaszorítására."

Horthy Miklós azokra a vádakra válaszolva, miszerint Magyarország nem lép fel elég erőteljesen a zsidók ellen

Szinai Miklós – Szűcs László: Horthy Miklós titkos iratai.Kossuth, Budapest, 1962, 392


"Ami a zsidókérdést illeti, én egész életemben antiszemita voltam, zsidókkal sohasem érintkeztem. Tűrhetetlennek tartottam, hogy itt Magyarországon minden-minden gyár, bank, vagyon, üzlet, színház, újság, kereskedelem stb. zsidókezekben legyen, és hogy a magyar tükörképe – kivált külföldön – a zsidó. Azonban, minthogy a kormányzat egyik legfontosabb feladatának az életstandard emelését tartom, tehát gazdagodnunk kell, lehetetlen a zsidókat, kiknek minden a kezükben volt, egy-két év leforgása alatt kikapcsolni, és hozzá nem értő, leginkább értéktelen, nagyszájú elemekkel helyettesíteni, mert tönkre megyünk. Ehhez legalább egy emberöltő kell. Én hirdettem talán először hangosan az antiszemitizmust, azonban nem nézhetek nyugodtan embertelenségeket, szadista, oktalan megaláztatásokat, mikor még szükségünk van rájuk."


Horthy Miklós levele gróf Teleki Pálhoz 1940. október 14-én


(forrás a Wikipédián túl a Magyar Nemzetből is: [link] )



2014. júl. 15. 17:30
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
46%
A Magyar Nemzetes forrásod meg (apróbetűsen) megjelölte a wikipediát forrásként. Így hát, természetesen dettó hiteltelen.
2014. júl. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
77%

Azért próbálják sokan tagadni Horthy antiszemitizmusát, hogy jobb színben tüntessék fel, mivel ez a holokauszt óta Európában már teljesen elfogadhatatlannak számít.

És azért bagatellizálják, mivel akkoriban a világ jelentős része nyíltan antiszemita volt, nem igazán számítottak politikailag szalonképtelennek az ilyen nézetek. Olyan volt ez, mint mostanában például a multiellenesség, globalizációellenesség.

2014. júl. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
41%

ma 18:41


Nincs mit tagadni, nem volt antiszemita. Csak kiszolgálta a kor antiszemitáit, mert mást nem tehetett.


A fenti források koholmányok, nincs sem forrás rájuk, sem bármiféle! alátámasztás az ismert történelmünkben.

2014. júl. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
87%
Képzeld: a fenti irat be van iktatva a történelemkönyvekbe, tehát többször is átnézhették. Mivel kéziratról van szó, ezért nyilván csak nincs fent a neten.
2014. júl. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
0%

"Képzeld: a fenti irat be van iktatva a történelemkönyvekbe,"


Mutasd!

2014. júl. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
Ha vissza ugornál az időbe, talán mindenkit érdekelne...
2014. júl. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
85%

ma 19:37


Néma csönd. Sejtettem.

2014. júl. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 Proletár kommunista válasza:
40%
Horthy Miklós antiszemita volt és aki ezt tagadja maga is az!
2014. júl. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
78%

# 11 ma 18:26 !


Segítenél nekem?

Csinálnál egy screen shotot, azon piros négyszöggel körülvennéd, ahol írva van a wikipedia forrásként, aztán feltennéd a képfeltöltésre és megadnád a linket?


Azért kérlek erre, mert akármilyen nagyítóval nézem, nem látok sehol acikkben, alatt, fölött semilyen btûvel wikipédiát. Sõt, kapaszkodj meg, a keresõ még annyit se talált, hogy wiki! Szimpla v-vel se.


Szal lécci, lécci segítsél má, tedd meg ezt, az egész, ha sokat mondok 5 perc, de annyi se. Elõre is köszi, mert nagyon röstelleném, ha azt kellene mondanom, hogy hazudtál.

2014. júl. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
50%

"Horthy időszakában MO-n nem voltak deportálások, nem volt háború. Magyarországon Szálasival kezdődött a terror, akkor Horthy pedig már nem volt kormányzó."


Kedves hozzászóló. Ha már ilyen szívesen ajánlotta szegény tudatlan internettörténészeknek, hogy nézzenek utána a "tényeknek", kérem árulja már el nekünk internettörténészeknek, hogy hol találjuk meg azt a forrást, amiben a mai elfogadott tudományos állásponttal ellentétben azt írják, hogy az Ellentengernagy Úr, ó bocsánat, Ő Főméltóságú Kormányzó Úrnak semmi köze 1. A fehérterrorhoz ( boldog boldogtalan meggyilkolásához, akire csak a szomszédja azt mondta, hogy bolsevik, történetesen ezek, hogyhogy nem a zsidók voltak leggyakrabban), 2. A hadüzenethez (mert ugye Magyarország nem állt hadban senkivel Horthy regnálása alatt) 3. a vidéki zsidók deportálásához (ami a mai tudományos - nettörténészek - álláspont szerint 44 késő tavaszán, nyarán elkezdődtek. Ezek olyan humánus módon zajlottak (hozzá kell tenni, hogy nem a német hadsereg, hanem a magyar csendőrség közreműködésével), hogy sokan már az elindulás előtt meghaltak. Minderről persze - mondják a magukat tájékozottnak gondolók - a Kormányzó úr semmit sem tudott. Ő két hónapig a palotájában azt se tudta, hogy Magyarországon nem szeretik a zsidókat. Ugye?

2014. júl. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!