A rezsicsökkentéssel mi a baj?
Itt sokan ellenzik, meg nem örülnek neki.
Pedig mindenki jól jár vele.
Több pénz marad az ember zsebében.
Az meg egyáltalán nem baj, hogyha a kormány kicsit sarokba szorítja ezeket a gátlástalan, kizsákmányoló külföldi multinacionális cégeket.
"Több pénz marad az ember zsebében."
Ha a kormány nem csökkenti a rezsit meg az árakat, akkor az a baj. Ha csökkenti akkor meg az, mert nem lesz az államnak megtakarítása. Mindig fognak valamire hivatkozni, amivel szidhatják és szapulhatják a másikat, valójában erre megy ki a játék.
A rezsicsökkentésnek azok nem örülnek, akiknek nem volt nagy a rezsijük. Sokan keveslik és annyira felháborodnak tartják hogy a kormány ezzel szúrja ki a szemüket, hogy még mérgesebbek lesznek mintha emelte volna a rezsit. Az én saját véleményem, hogy nekem bevált a rezsicsökkentés, mert csak a melegvizem 30 ezer forint volt havonta, tehát igen, volt értelme, még akkor is, ha mások 50 forintot spórolnak vele. És valóban, a rezsicsökkentés nem azoknak szólt, akik egyedül laknak és havi 15 ezret költenek rezsire, hanem akik nagycsaládosak, vagy van legalább 1-2 gyerekük + férj és feleség. Azoknak megérte.
Mert az állam bevallottan arra megy rá hogy a szolgáltatókat állami kézbe terelje.
Aminek az eszmei buktatói mellett megvan az a probléma, hogy a további rezsicsökkentés már nem a gonoszmulti hanem az adófizető zsebéből megy a dolog. Másrészt a szolgáltató eddig úgy próbálta fedezni, hogy egy részét benyelte és megnyeste a saját bérköltségét és beruházási készségét másrészt a többit beépítette a nagyfogyasztók (vállalkozók és intézmények) rezsiköltségébe. Akik a megnövekedett költségeik szintén egy részét a fogyasztókon verik le és ők is valamivel kevesebbet költenek a fejlesztésre és a dolgozókra.
Ha meg visszaemelik akkor meg ugyanazt a dolgot játszotta meg a kormány, mint amit a multik szoktak a dömpingárazással csak egy kicsit még gusztustalanabb módon, hisz nem tőkét áldozott be a cél érdekében, hanem törvényi kényszerítő erővel idézett elő dömpinget és monopoljogot.
Ami kommunikáció szempontból is kellemetlen és a visszacsinált rezsicsökkentés a zembereknek sem jó.
A kellemetlenebb dolog viszont az, hogy az össznépi ováció miatt a kormányzat, a többi szektornak is hasonló módszerrel állt áll és áll is majd neki, majd ha a karvalytőkések elfogynak majd utána a nép fiait fosztják ki hasonló módszerekkel. Azt pedig a nép már nem fogja annyira élvezni. Olyan húrokat már meg sem merem említeni hogy a csúnya külföldi nagytőkések pénzére és szolgáltatásaira esetleg szükség van.
A közgazdaságtan nem ismer olyan kifejezést, hogy extra profit. Ez egy populista kifejezés, mögöttes tartalom nélkül.
A multikról meg annyit, hogy adót rendesen szinte csak a multik fizetnek, a munkavállalóikat főként a multik jelentik be, a magyar kkv-k nem jeleskednek ebben. Ez betudható a magyar adórendszer hibáinak.
A multik nélkül az ország életképtelen maradna. Ez van, lehet őket utálni, meg üldözni, csak értelme nincs, ugyanis magasan a legnagyobb adófizetők és munkáltatók. (Ja, és összehasonlíthatatlanul munkavállaló-barátabb munkahelyek a magyar kkv-k nagy részéhez képest)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!