Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » USA fizet (ett) japánnak...

USA fizet (ett) japánnak kártérítést valaha is Hirosima és Nagaszakiért?

Figyelt kérdés
Tudom, vesztes oldalon harcoltak, de semmivel sem voltak jobbak így mint a németek a holokauszttal, hisz ha ők nem is faji megkülönböztetéssel tették amit tettek, hanem egy gombnyomással egy egész várost tettek egyenlővé a földdel férfiakat, nőket, gyerekeket.
2010. jan. 6. 21:04
1 2 3 4 5
 31/44 nyugtalan ***** válasza:
80%

A SZÖVETSÉGES HATALMAK ÉS MAGYARORSZÁG KÖZÖTTI FEGYVERSZÜNETI EGYEZMÉNY


Moszkva, 1945. január 20.


Fegyverszüneti egyezmény,

melyet egyrészről a Szövetséges Szocialista Szovjet Köztársaságok, az Egyesült Brit Királyság és Észak-Írország, az Amerikai Egyesült Államok, másrészről Magyarország kötöttek meg:


12. Azokat a károkat, melyeket Magyarország a Szovjetuniónak, Csehszlovákiának és Jugoszláviának okozott hadműveleteivel és ez országok területének megszállásával – Magyarország megtéríti a Szovjetuniónak, Csehszlovákiának és Jugoszláviának. Emellett tekintetbe véve, hogy Magyarország nemcsak megszüntette a háborút az Egyesült Nemzetek ellen, hanem hadat is üzent Németországnak – a felek abban állapodnak meg, hogy Magyarország az okozott károkat nem teljes egészében, hanem csak részben téríti meg. Ez a kártérítés 300 millió amerikai dollárban állapíttatik meg, melyet 6 év folyamán törleszt le áruban (gépekben, folyami hajókban, gabonában, jószágban stb.). A kártérítés összegéből 200 millió amerikai dollár a Szovjetuniót illeti meg, a Csehszlovákiának és Jugoszláviának járó kártérítés összege pedig 100 millió amerikai dollár.


Magyarország megtéríti a károkat és veszteségeket, melyeket a háború más szövetséges államoknak és azok polgárainak okozott. A kártérítés mértéke később nyer megállapítást. (Lásd a 12. pontra vonatkozó függeléket.)



– 1953-ban jelentette ki a Szovjetunió, hogy teljesítettük a jóvátételi kötelezettséget, de ez azért volt így, mert nem tudtunk olyan ütemben szállítani, ahogy a Szovjetunió ezt kérte, ezért húzódott el ez idõben. A szovjet jóvátételt nagyon nagymértékben megterhelte, hogy a potsdami konferencián, ami 1945. július 17. és augusztus 2. között volt, elhatározták azt, hogy a Magyarországon lévõ összes német tulajdon automatikusan átmegy szovjet tulajdonba. Több mint négyszáz ilyen gyár és vállalat volt, és ezeket a magyar kormánynak vissza kellett vásárolnia, ami egészen 1955-ig tartott. Ennek a pontos összegét a történettudomány nem igazán tudja, de olyan százhatvan és száznyolcvanmillió dollár közötti összegre teszi. Volt még egy probléma, hogy a fegyverszüneti szerzõdés elõírta, hogy a német tulajdont meg kell õrizni olyan állapotban, ami a fegyverszünet aláírásának a pillanatában volt, vagyis 1945. január 20-án. Igen ám, de ezután dúltak leginkább Magyarországon a harcok, tehát ha lebombáztak egy ilyen gyárat, akkor ezért is kárpótlást kellett Magyarországnak fizetni.


– Néhai Balogh Sándor professzorral önök közösen írtak egy könyvet A magyar jóvátétel és ami mögötte van címmel. Ebben hihetetlen mennyiségû jóvátétel címén követelt árut, terméket sorolnak fel, amit Csehszlovákiának szállítottunk.


– Megtaláltuk a csehszlovák–magyar jóvátételi egyezményt is, ahol tételesen fel van sorolva, hogy hány darab biciklit, 424-es mozdonyt, gördülõcsapágyat, hajót, kukoricát, búzát, almát voltunk kénytelenek leszállítani...


– Jugoszláviának is tartoztunk jóvátétellel, hetvenmillió dollár értékben kellett különbözõ árucikkeket szállítani, de bármilyen furcsa is, Jugoszláviával volt szinte a legfelhõtlenebb viszonyunk, ugyanis õk nemcsak árucikket fogadtak el, hanem Magyarország szellemi termékeit is. Például Eszéken megkértek, hogy építsünk fel egy textilgyárat, vagy ki kellett képeznünk Magyarországon mérnököket. 1947-ig huszonhatmillió dollárt fizettünk ki, utána pedig ködbe vész a jugoszláv jóvátétel.



("nyugtalan")

2010. jan. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 nyugtalan ***** válasza:
63%

A kötőjellel ellátott bekezdés már nem a fegyverszüneti egyezmény rész...bocsesz...az egy másik forrás.


("nyugtalan")

2010. jan. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
76%
bezzeg, a zsidók azóta is a háborúból élnek...
2010. jan. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
100%

Nos nem ártana tisztázni egy-két dolgot:


- az atomtámadások több célt szolgáltak, mint erődemonstráció:


Először is ki kellett próbálni az új fegyvert. Hirosima és Nagaszaki nem volt más, mint két gigászi petricsésze. Meg akarták tudni, mekkora pusztítást visz végbe valójában a bomba. Ehhez kellettek viszonylag ép városok. Az amerikaiak kitüntettek néhány várost, köztük ezt a kettőt, és ezeket kímélték a bombázásoktól, mert egy eleve cafatokra bombázott városon nehéz felmérni a pusztítást, ha rádobjuk az atomot.


A városok bombázását a Genfi Egyezmény tiltja. Csakhogy ezt a passzust a háború szinte minden résztvevője annyiszor megsértette már, hogy mindenki leszarta.


Truman valóban úgy jelentette be, hogy lebombáztak egy japán katonai bázist. Ez csúsztatás, mert ugyan valóban volt mindkét városban, csakhogy a bombát nem a bázisra dobták, és nem is a kikötőre, hanem a városok kellős közepére.

2010. jan. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
100%

továbbá az is igaz, hogy szórólapoztak, az amcsik, hogy bombázni fognak. ez szokás, de háborús helyzetben a lakosság ezért nem fog elmenekülni. és senki nem szólt, hogy ez egy atombomba lesz.


a csapás után az amcsik is küldtek egészségügyi csapatokat az érintett városokba, akiknek viszont egyik feladatuk éppen az volt, hogy figyeljék az élettani hatásokat a lakosságon.


a japánokat senki nem figyelmeztette a sugárzásveszélyre. akik életben maradtak, mit sem tudtak arról, hogy a helyszín tulajdonképp vegyi támadással egyenértékű.


Az atomcsapás nem csak a japánoknak szólt, hanem a Szovjetuniónak.


Viszont ezen támadások nélkül nem tudtuk volna, mire képes az atombomba. A fegyverkezési verseny valószínűleg ígyis-úgyis beindult volna, és könnyen lehet, hogy atomháborúba vezet, ha nem él az emberekben élénken Hirosima és Nagaszaki, és meggondolatlanul gombokat kezdenek nyomogatni.


Kegyetlen igazság, de ez van.

2010. jan. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 A kérdező kommentje:
ennyi erővel így leírhatjuk a holokausztot is, hogy mivel megtörtént, ezért erre emlékezni fogunk, hogy több ilyen ne forduljon elő, vagyis "jó", hogy megtörtént, ahogy te a 2 atomtámadásra mondod. hm?
2010. jan. 10. 13:34
 37/44 anonim ***** válasza:

A Japánok tervezték, hogy vegyi fegyvert dobnak Amerikára, a kapitulálás érdekében. Ezt sok tiszt megtagadta és végül nem lett belőle semmi. Erre rá pár hónapra rájuk basztak az amcsik 2 atombombát, aminek hatása még szerintem ma is érződik, hisz rengeteg rákos ember van, részben emiatt is. Egy Föld, szóval amerika magára dobta a bombát. Én azt mondom a vegyi fegyvert be kellett volna vetni, hisz az csak a jenkiket irtotta volna. Ilyen ha valaki könyörületes.


A holokamu meg vicc ááá nem is ragozom a kicsit intelligensebbek tudják miről van szó. És Japánnak nem fizettek egy fillért sem.

2010. jan. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
100%

"ennyi erővel így leírhatjuk a holokausztot is, hogy mivel megtörtént, ezért erre emlékezni fogunk, hogy több ilyen ne forduljon elő, vagyis "jó", hogy megtörtént, ahogy te a 2 atomtámadásra mondod. hm?"



neeem, dehogy, én elítélem az atomtámadásokat, mint minden hasonló cselekedetet (holokauszt, stb). Szerintem semmilyen indok nem igazol ilyen cselekedeteket, még ha volt is akármilyen nagy haszon belőle. Ezeknek nem szabadna megtörténnie.

2010. jan. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
100%

TUDTÁTOK AZ AMERIKAI JAPÁNOKAT (AKIK OTT ÉLTEK A HÁBORÚ ALATT)


EGY KICSIT ELKÜLDTÉL KONCENTRÁCIÓS TÁBOROKBA

CSAK ERRŐL NEM SZÓL A TÖRTÉNELEM MESE



USA


Az Egyesült Államokban a japán támadás, 1941 után állították fel főleg a nyugati parton fekvő koncentrációs táborokat, ahol sok esetben már másod-, illetve harmadik generációs japán-amerikaiakat tartottak fogságban. A letartóztatáskor nem nézték, hogy az illetőnek volt-e kapcsolata a Japán Birodalommal, a származás volt a döntő. A táborokat 1946-ra számolták fel.



[link]


ez az AMERIKAI álom

a zsidó cionista álom!!!

2010. jan. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
100%
Nagasaki helyett Kyoto lett volna a Fat Man célpontja, csakhát augusztus 9.-én túlságosan felhős volt felette az ég, és ezért esett a választás Nagasakira. Kyoton semmilyen katonai támaszpont vagy bármilyen katonai célpont nem volt, a cél egyértelműen a megfélemlítés volt.
2010. jan. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!