Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » USA fizet (ett) japánnak...

USA fizet (ett) japánnak kártérítést valaha is Hirosima és Nagaszakiért?

Figyelt kérdés
Tudom, vesztes oldalon harcoltak, de semmivel sem voltak jobbak így mint a németek a holokauszttal, hisz ha ők nem is faji megkülönböztetéssel tették amit tettek, hanem egy gombnyomással egy egész várost tettek egyenlővé a földdel férfiakat, nőket, gyerekeket.
2010. jan. 6. 21:04
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
90%
Az USA még soha nem fizetett a háborús bűneiért.Az a vesztesek "jutalma"
2010. jan. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
85%
A győztes soha nem fizetett kártérítést a vesztesnek.Mindig a vesztes fizet a győztesnek jóvátételi dijat.A háború után mi is fizettünk pl.a Szovjetúniónak,a németek is stb.
2010. jan. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
69%

21:21-es vagyok. Elkúrtam. A következő idézőjeles rész a japánok vesztesége Pearl Harbournél, az előbb véletlen ezt is odaírtam a jenkikhez. BOCS!!


"halott:

55 pilóta és 9 haditengerész

hadifogoly:

1 haditengerész

megsemmisült:

29 repülőgép

elsüllyedt:

4 törpe tengeralattjáró"

2010. jan. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
84%

Ha a kérdést önmagában vizsgálom, akkor azt kell mondanom, hogy nem fizetett az USA kártérítést.

Viszont hatalmas mennyiségű gazdasági segítséget kapott a háború után a megszállt Japán az USA-tól. Pénzt, technológiát, nyersanyagot, piacot. Ezek nélkül ma sehol sem lennének. Én ezt a segítséget kvázi kártérítésnek fogom fel.

A németek is kaptak segélyt az USA-tól a gazdaság talpra állításához.

2010. jan. 7. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
0%

"okoska, pearl harbor katonai célpont volt. nem civil."


Hirosima és Nagaszaki szintén katonai célpont volt.

2010. jan. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
37%

"A háború után mi is fizettünk pl.a Szovjetúniónak"


A békeszerződés szerint igen, de a SZU elengedte.

2010. jan. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 A kérdező kommentje:

"ma 08:13"


aha, kérlek meséld el nekem hány katona halt meg és hány civil ott? én is mondhatom, hogy debrecenben van egy 20 fős terrorista csoport és lebszok egy bombát rá, igaz ,mh megpusztul többtízezer ártatlan civil, de azé katonai célpont volt.

hülye..

2010. jan. 7. 09:43
 28/44 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt sem reklámozzák agyon, hogy a mai napig születnek Hirosimában és Nagaszakiban torz, csökött gyermekek.
2010. jan. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 nyugtalan ***** válasza:
74%

"Hirosima és Nagaszaki szintén katonai célpont volt."



Pearl Harbor:

halott: 2,335 haditengerész és 68 civil

sebesült: 1,143 haditengerész és 35 civil


Hirosima:

Az atomtámadás 242 ezer ember életét követelte, 140 ezer ember azonnal meghalt, a többiek pedig később, a sugárzás okozta betegségek következtében.


Nagaszakira ledobott atombomba csaknem 80 ezer halálos áldozatot követelt, és további 75 ezren szenvedtek sugársérülést.


(Ezek wikipédia adatok)


Ennyit a katonai célpont dumáról...a jenkik csak példát akartak statuálni... Egyik hozzászólásban már említették, "egérre ágyuval"...



Magyarországot 300 millió USD kártérítés megfizetésére is kötelezték az alábbiak szerint: Oroszország részére 200 millió USD, Jugoszláviának 50 millió USD, Csehszlovákiának 50 millió USD.


Arról nem olvastam, hogy a szovjetek elengedték az összeget, de majd utánajárok.


Magyarországnak kötelező volt fizetni még Csehszlovákiának is, röhej, annak ellenére, hogy óriási veszteségeket szenvedett amellett, hogy elvették területe 2/3-át és magyar nyelvű lakosságából 3,5-4 milliót:

- az ország összes arany-, ezüst- és sóbányája,

- a szénbányák 80 %-a,

- az erdők 90 %-a,

- vasútvonalak vasúti szerelvényekkel,

- a felbecsülhetetlen értékű műkincsek,

- Fiume, az egyetlen tengeri kikötő elvétele,

- az összes tengeri és folyami hajók.


Haditengerészetüket ért kár színaranyértékben:

- összesen 974.085 kg színarany-érték


Na, ez a durva igazságtalanság...


Nékünk senki nem segített sem az első, sem a második vh után talpraállni, pedig köztudott, hogy egyik háborút sem mi kezdtük és a legtovább távolmaradtunk a belépéstől...



("nyugtalan")

2010. jan. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
48%
addig orulj,amig az amcsik dobaltak.ha lett volna a japcsiknak vagy a nemeteknek atom,es ok hasznaltak volna elobb,itt most qrva vilag lenne(mar ami megmaradt volna belole)
2010. jan. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!