Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ennyire nevetséges és szánalma...

Ennyire nevetséges és szánalmas lenne a magyar politika és a külhoni magyarok iránti viszony?

Figyelt kérdés

Vajdasági vagyok. Magyar! Nap mint nap látom a legnagyobb közösségi oldalon,hogy olyan szerb ismerőseim (szerb, horvát, bosnyák egyre megy) akik egész életükben ha nem is utáltak bennünket, de folyamatosan lenézően viselkedtek velünk, magyarokkal, büszkén töltik fel képeiket az újjonan megszerzet útlevelükről vagy állampolgársági okiratukról! Hol van itt az igazság? Hol? Mi, délvidéki magyarok, kiknek szüleik, nagyszüleik itt éltek és gyarapítjuk a nemzetet egyáltalán nem békés évtizedek óta, szinte egy lapra kerülünk ilyen jött-mentekkel. Nem nézem le őket, sokukkal jóban vagyok ,de ami igaz az igaz. Ők egyáltalán nem magyarok. Valamelyik felmenőjük 100 éve itt élt. Nagy szó! Jobbik eset ha egyik nagyszülőjük, szülőjük magyar volt, de az esetek 90%-ban ő is beolvad és elszerbesedik.

Egyébként az is nyilvánvaló,hogy nem a nemzet iránti szeretet és az évezredes összetartozás vezette őket, hanem a haszon, a pénz. Ezzel az útlevéllel fognak letelepedni az EU területén és már a következő pillanatban jól elrejtik,hogy nehogy valaki is magyarnak képzelje őket. A kép alatti persze sorakoznak a kifigurázó hozzászólások arról,hogy "igazi magyarok lettek" persze nagy röhögő jelekkel.


2014. jún. 26. 20:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez van.

Nem értem a problémát.

2014. jún. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nincs kérdés. Csak közölni szerettem volna és véleményeket hallani. Ezt annyival nem lehet elintézni,hogy "ez van" !
2014. jún. 26. 20:29
 3/7 anonim válasza:
Az a probléma hogy most itt tombol a fasizmus aztán aki meg meri említeni hogy az állampolgárság áruba bocsájtása egyáltalán nem a külhoni magyarok érdekeit képviseli akkor le van magyarellenesezve. Pedig sokan csak azért váltják ki hogy mehessenek nyugatra meg részesüljenek a segélyekből jó részük egy szót nem beszél magyarul és közük nincs semmihez ami magyar. De a kormánynak mindegy mert aki rájuk szavaz az eléggé magyar hogy megkapja az állampolgárságot. A turbók meg turbók nem az eszükért szeretjük őket.
2014. jún. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Második!

Ezzel sem tudok teljes mértékben egyezni. Én is hazafinak tartom magamat és az un.nemzeti oldalt támogatom. A probléma nem az állampolgárság, mert minden magát igaz magyarnak kell,hogy legyen magyar állampolgársága! Főleg akkor, ha akaratán kívül került MO-on kivülre. A probléma maga az eljárás. Nincs korlátozva eléggé.

2014. jún. 26. 20:32
 5/7 anonim ***** válasza:

Azért írtam, hogy ez van, mert ez van.


Ha jól értem, akkor az a nagy problematikád, hogy van egy rakás szerb, akik megkapják a magyar állampolgárságot és azzal mennének Nyugat-Európába, hogy jó életük legyen.


Sok szerencsét nekik, váljék egészségükre. Ez a véleményem.

2014. jún. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ja értem, te igaz magyar vagy.

Én kérek elnézést...

2014. jún. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

#4

Én is ezt mondom kb. Sokan romániában is azért váltották ki am agyar állampolgárságot mert akkor ingyen tanulhatnak egyetemen kapnak ingyen koleszt meg ingyen utazást. Sokan úgy hogy echte románok. De mint írtam aki képes arra hogy nyomjon a fideszre egy x-et a szavazáson az nekik már eléggé magyar.

2014. jún. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!