Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az LMP-s szavazók még akkor...

Az LMP-s szavazók még akkor sem támogatták volna a teljes baloldali összefogást, ha csak a kétharmad megakadályozása lett volna a cél?

Figyelt kérdés

Ha az LMP is benne lett volna az MSZP-Együtt-DK-PM-MLP összefogásban áprilisban, akkor gyakorlatilag az összes budapesti választókerületet baloldaliak nyerték volna, így azonban 10-8 lett az arány a Fidesz javára.

Ha az előbbi eset megvalósult volna, a Fidesznek korántsem lenne ma kétharmada (ismét).

Az LMP még így se lett volna hajlandó támogatni a baloldalt? Neki is jobban megérte volna, ha a Fidesznek nem jön össze a kétharmad, s így az ellenzéki pártoknak valamelyest nagyobb a súlya.


2014. jún. 25. 08:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én csak a magmnevében beszélek. Én NEM. Olyan párt konglomerátumra amiben MSZP, Gyurcsány van soha nem adom a szavazatom. (Mondjuk 2010 után ez igaz a Fidesz-KDNPre is.)
2014. jún. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az LMP-re szavaztam, ha az LMP is beállt volna az összeborulásba, akkor valószínűleg nem megyek el szavazni.
2014. jún. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%
Ja.
2014. jún. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem hát.

Az LMP azért, LMP, mert lehet más a politika.

2014. jún. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én pont azért szavaztam az LMP-re, hogy megmaradjon az esély ara, hogy lesz valaha Gyurcsány-Bajnai-MSZP mentes baloldal. úgyhogy nem.Arról nem is beszélve, hogy több olyan jobboldali szavazót is ismerek, aki kifejezetten a Fidesz féken tartására szavazott legalább listán át az LMP-re, ők mégis hogy szavaztak volna át Gyurcsányra? A szavazók nem birkák
2014. jún. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Eleve az volt a cél, de olyanra én nem szavazok, ami akár csak köszönőviszonyban van egyszer már gyakorlatban leszerepelt politikusokkal.
2014. jún. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
89%

Nem, kérdező, a felvetés is értelmetlen.

Értem én a gondolatodat, de a tiéd matematika. Leülsz, végiggondolod, és ami a céljaidnak jobban megfelel, azt teszed. Ha mindenki így gondolkodna, a dolog működne. Sőt,akkor az egész okafogyott lenne, a Fidesznek semmiféle többsége nem is lett volna (ha mégis,az amiatt, mert sok vonatkozásban az MSZP se különb a Fidesznél, csak máshogy nem különb).

Nem, itt az emberek túlnyomó, sőt, elsöprő többsége érzelemből politizál. Ezért nem megy szavazni. "ezekre a hülyékre?...". Aki elmegy, kizárólag a kedvenc pártjára szavaz, érv nem érdekli, szempont nem számít, eredmény (már ami a választás utáni ténykedésben lesz) szintén lényegtelen. Csak az számít, ma van-e olyan hangulatom, hogy elballagjak a szavazófülkéig. Ha megteszem, a többi párt nevét nem is látom, csak a kedvencemét.

A fő baj itt nem a kétharmad, hanem az, hogy a politikából sportot csináltak. Kedvenc csapatomnak nyilván érzelemből drukkolok. No de a politikában az értelem vezérel, mert az számít, mitől élek jobban. Hát nálunk többre tartanak egy jó kis kifütyülést, mint egy jó töltött karajt. Hát ennyi.

2014. jún. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Inkább szavazzon minden régi baloldali az LMP-re. A régi pártoknak nem adhatunk még egy esélyt, a szavazóknak viszont jár.
2014. jún. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!