Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi van akkor, ha engem nem...

Mi van akkor, ha engem nem érdekel Trianon?

Figyelt kérdés
Nem vagyok igazmagyar vagy mi?
2014. jún. 4. 10:29
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
60%

nem vagy egyedül...

olyan dolgon siránkozni, amit már sehogysem lehet megváltoztatni... gyerekes...

pontozzatok le, nem érdekel, sztem nem ettől magyar valaki hogy díszbe öltözik és kirakatban sír ezen a napon.

egyáltalán, ki magyar? a magyar állampolgár a magyar.

azt tudtommal még nem lehet levezetni, kik Árpád leszármazottai és kik nem, addig meg csak önmagát égeti ezzel az igazmagyar dumával az, aki ezt állítja magáról..

szóval ne törődj velük :D

2014. jún. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
71%

"olyan dolgon siránkozni, amit már sehogysem lehet megváltoztatni... gyerekes..."


Kíváncsi vagyok, a holokausztról is ez a véleményed? ;)

2014. jún. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
52%

valóban meggondolatlanul fogalmaztam, de azért ne említsük már egy lapon emberek kiirtását azzal, hogy területeket választottak le az országról jogilag.

emlékezni kell, oké, aláírom, de a revizionista maszlaggal átitatott hazafi-rendezvényektől sztem nem keveseknek van elege.

tanultam történelmet, tudom h mik voltak a következményei, de nem emberek tömegeinek gyilkolásáról van szó, szóval ahhoz azért ne hasonlítsuk nagyságrendekben...

2014. jún. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
70%

Mindkettő borzasztó dolog.

Egyiket sem szabad ünnepelni, csak megemlékezni.

De a holokausztnak a jelenre még mindig sokkal kisebb a hatása mint a Trianoni Békediktátumnak.

2014. jún. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
63%
Engem se érdekel a Trianon. Nem sírok egy életen át Mohács miatt sem. Sőt, az ausburgi csata se tartozik a napi érdeklődési körmébe.
2014. jún. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
43%
Én sem sírok száz éve miatta, mindjárt megyek is a sarokba zacskóval a fejemen. Akármennyire fáj a nagymagyaroknak, te is, én is ugyanúgy magyarok vagyunk, mint ők, csak mi a jelennel foglalkozunk.
2014. jún. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
79%
Ugye azzal mindenki tisztában van, hogy az az állapot - területileg - nem lett volna fenntartható, ami Trianon előtt volt. Szinte kisebbségben voltunk a saját országunkban. A horvátok már akkor hápogtak önállóságért. Ahogy csendben Jugoszlávia, Szovjetunió felbomlott, vagy nem olyan régen ahogy kivált Szerbiától Montenegró úgy itt is bekövetkezett volna Trianon nélkül is. Ezt is figyelembe kellene venni. Egyébként pedig jogosan megbüntettek minket azért amiért kirobbantottuk az I. világháborút. Ennyi!
2014. jún. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 JulesM111 ***** válasza:
38%

Nyugi kérdező, nem vagy egyedül, aki magasról tesz a trianoni döntésre.

Én remekül érzem magam ebben a "pici" országban is.

2014. jún. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
16%
Trianon... Magyarország ekkor elindult a lejtőn. Lehet nem érdekel de szerintem igen szomorú hogy ükapáinkból sok lefeküdt Magyarországon és külföldön ébredt fel. És sajnos nem a vonaton aludtak el. De tényleg hunyj szemet a múlt felett. Nekünk magyaroknak nem sok maradt. De szerintem eléggé lelombozó hogy sok sok mai gyereket nem foglalkoztatja az ilyen. És csak sajnálni tudom az olyan magyart aki ezek mellet el tud tekinteni. 15/F
2014. jún. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
85%
#19 15/f Majd felnősz, és megérted, hogy igazából nem a múlt a fontos, hanem a jövő, hiszen azt még tudod alakítani, hogy milyen életed legyen. Emlékezni kell a múlt eseményeire, ez nem kérdés, de hogy az egész életed ezzel teljen, az abszurd.
2014. jún. 5. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!