Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Elítélendő, ha egyáltalán nem...

Elítélendő, ha egyáltalán nem érdekel a Trianon-téma, nem tudok sajnálkozni rajta?

Figyelt kérdés

Erdélyi származású vagyok, apám még ott nőtt fel. Van egy csomó Nagy-Magyarország térképünk, rengeteg ilyen témájú könyvünk, engem mégse érdekel ez a téma, sőt kicsit már kezd elegem lenni belőle, hogy egy csomó mindenki ezzel jön, úgy vagyok vele, hogy ami megtörtént, megtörtént, fölösleges szenvelegni miatta. Ettől még szeretem a hazámat természetesen, csak nem értem, miért kell ennyi év után is ezen a Trianon-dolgon rágódni. Lehet, hogy túl fiatal vagyok még, hogy megértsem? Elítélendő a hozzáállásom?

16/l


2010. jún. 30. 08:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
Neked van igazad. A multon nem lehet változtatni,és fölösleges keseregni rajta. Előre kell nézni,és mindent megtenni,hogy a jelen jobb legyen.
2010. jún. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%

Az igazat megvallva hasonló cipőben vagy velem. Én is Erdélyi vagyok, de már 20 éve Magyarországra költöztünk. Szerintem is kezd unalmassá válni a téma, és már agyon van rágva. Úgy gondolom, hogy elsőnek az országot kellene rendberakni, és utána gondolkodni azon, hogy mit lehetne kezdeni a trianoni határokkal. De...! Akarunk mi egy csomó románt, szlovákot....is a területekkel? Mert mint tudjuk elég sok románt telepítettek a határok mellé Ceauşescu idejében. Valamint...mi van, ha ők nem is akarnak Mo-hoz tartozni? Szerintem kár bolygatni már ezeket a dolgokat. Mondjuk jó lenne egy tuti tengerpart, de ha belegondolunk akkor se lenne olcsóbb odautazni. tehát mindegy. Így legalább elmondhatjuk, hogy külföldre megyünk :)

Szóval én úgy gondolom elsőnek mindenki a saját háza tájékán rakjon rendet, addig ne akarjon többet, míg ott nincs rend.

2010. jún. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%
Teljesen igazad van, az, hogy ez a kérdés napirenden van, csak azért történt, mert most valamiért "divatba jött". Jópár erdélyi ismerősöm van, akik nem akartak Romániában élni, fogták magukat és átköltöztek. Ez a lehetőség mindenki előtt nyitva áll, aki Magyarországhoz akar tartozni.
2010. jún. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%

Trianonon tényleg nem szabad rágódni, hanem inkább intő példaként kellene rá tekinteni, hogy ne romoljon tovább a helyzet.


Én nem azt sajnálom vele kapcsolatban, hogy nem telik el a magyarok között minden nap trianon-gyászolással, hanem azt, hogy senkit nem érdekel, hogy mi vezetett a trianoni katasztrófához és még inkább nem akar szinte senki végetvetni a bomló folyamatoknak, amik egy másik, hasonló színezetű tragédiához vezetnének.


És igen, tényleg nem kellene itt az elvesztett területek miatt rágódni egyelőre, amíg itthon nincs minden rendben. Ha már itthon megvagyunk, akkor mehet az elcsatolt területekre a reconquista, vagyis a magyarok visszatelepítése, hogy a szlovák, román, szerb lakosság fölé kerekedjünk számokban és akaraterőben.

2010. jún. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
53%

Én azt sajnálom, hogy holokausztozunk mindennap. Gyűlölöm az egészet, és már el sem hiszem, csukjanak le, de én tagadom a holokausztot.Azt tartom, hogy a zsidók sehol nem lennének, ha nem lett volna(?) holokamu, csak ezzel tudnak elérni bárhol bármit, jajj sajnáljuk már őket. Sok nemzet népeit hurcolták meg csúnyán, de az nem baj (Kistarcsa,Recsk,gulágok,Benes-dekrétum)...de erről ugye nem szabad megemlékezni.Jujj de antiszemita vagyok.


Trianon...nem megfelelően tanítják az iskolában, ez a rendszer hibája, ha most az aktuál politikával akarnék példálózni akkor a zsidesz csak azért fogja erőltetni a dolgot mert félti a népszerűségét a Jobbikkal szemben.


A válaszom a kérdésre: ez nem a Te hibád, hanem azé, hogy sosem lehet ezekről normálisan beszélni és nemzettudatot ébreszteni a magyar ifjúságban, mert akkor mindjárt szélsőjobbos vagy, náci, antiszemita...stb.

Én is ugyan ennyi idős lány vagyok, és én 0-24ben tudnék beszélgetni a magyar történelem bármelyik részéről.Imádom. Jogásznak készülök. A nyilas barbie a példa képem.<Morvai Krisztina^^>:)

2010. jún. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem nem.Én történelem tanár vagyok, és engem se foglalkoztak Trianon a mindennapokban. Mint tudomány természetesen igen.

Az a legnagyobb baj, hogy sok embernek szüksége van valmire, ami miatt gyűlölközhet, erre pedig Trianon a legjobb. Sokan végig sem gondolják az egészet. Aki ezzel foglakozik, figyeljétek meg, egyebet se mond csak ODA NAGY MAGYARORSZÁG és ELVETTÉK A SOK TERÜLETET.

2010. jún. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
92%

10.21... bocs, kinyomtam


szóval Trianon nem csak erről szólt, de senki nem említi az akkori hatását a társadalomra, vagy a gazdaságra, csak az elvett területekkel kardoskodnak.és sajnos sokan képtelenek ennél tovább látni, és felfogni hogy nem lesz újra Nagy Magyarország. (esetleg ha háborúval szeretnék viszakapni a területeket, de ahho meg mi kevesek vagyunk)

2010. jún. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
87%

Mikor megnéztem a kérdést, már előre sejtettem, hogy milyen válaszok jönnek majd, de kellemesen csalódtam.

Igen, Trianon nemzeti tragédia volt, ahogyan a 150 évnyi török megszállás és a tatárjárás is, de azokat mégsem cincálja már senki. Ha pedig egy ekkora ország problémáit sem képes megoldani egy kormány sem, akkor mi lenne velünk, ha visszakerülnének az elcsatolt területek? Szerintem egy idő után önként adnánk újra oda.

2010. jún. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Azokon akadok ki nagyon, akik azzal vannak, hogy háborúval kéne visszaszerezni a területeket. Szerintem nem ér meg annyit az az elvett terület, hogy emiatt egy csomó ember meghaljon egy háborúban... Beteg gondolat.
2010. jún. 30. 11:15
 10/16 anonim ***** válasza:
Sok emberrel az a gond, hogy számukra kissé mítoszízű ez az egész Trianon-téma. Beszélnek róla, emlegetik, követelik vissza a területeket mindenféle történelmi ismeretek nélkül. Szerintem is szemét dolog egy országot szétszedni, de, ha jobban belegondolunk, a népesség megoszlása valahogy úgy volt, mint ma. Délnyugaton már horvátok éltek, az Alföld és Erdély között pedig románok. Jó, Szlovákia a semmiből született, hisz azelőtt nem volt olyan. De ha jobban belegondolunk, nem Magyarországot osztották föl, hanem az Osztrák-Magyar Monarchiát, és az nem mindegy. Olyan, mint Magyarország nemzetállamként csak a Trianon óta létezik. Akkor az ország 90%-a magyar volt, a Monarchia idején csak a 46%-a. (arányok és méretek)
2010. jún. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!