Győztek a liberális inkvizítorok?
Nagyjából olyan ez, mint a spanyol katolicizmus idején a boszorkányüldözés.
"Odanézz mit csinál!Boszorkány!Boszorkány!Vigyük el, égessük meg!"
A bírónő csak kimondta az igazságot, ami a liberális hazugság és propaganda iparnak nem tetszett.
A magyar társadalom jelentős része azt gondolja, amit ez a nő most kimondott.
Ha még dolgozhat bíróként,(nagyon remélem, hogy fog), kívánom, hogy továbbra is igazságos ítélkezzen.
Az az érzésem, saját magadról állítasz ki a kérdéssel szegénységi bizonyítványt.
Liberálisozol, miközben semmit nem értesz meg a magad körül zajló dolgokból. Fröcsögsz, ahelyett, hogy tanultál olna.
Megvetésem.
így van, kettesnek igaza van.
azért disztingváljunk már! és az ilyet azonnal el kellene távolítani a bírói karból ... úgy mellesleg.
"hogy etikátlan, ha a bíró az ítéletében a saját véleményét, értékítéletét fejtegeti."
gondolja, úgyis azt gondolja, és aszerint is ítélkezik. na itt a nagy probléma!
Egyértelműen elmondta, hogy a cigányok és a bűnözők köre nem azonos, csupán a cigány etnikumú emberek között magasabb a bűnelkövetők aránya...
Maga a szó pedig, hogy cigánybűnözés az előző rendszerben senkit nem zavart. Létező kategória volt, amit az általában cigányok által elkövetett bűncselekményekre használtak, mint a kábellopás.
Attól mert pár álomvilágban élő ember nem képes látni azt, hogy problémák vannak a cigányokkal, még a többségi társadalomnak a bögyében lesznek. Én is remélem, hogy továbbra is dolgozni fog bíróként és nem csak akkor kell igazságosnak lenni, amikor a kisebbség jogait kell védeni.
Szerintem nem a modorával, és a kimondott szóval van a gond, hanem a mögötte lévő tartalommal (vagy annak hiányával), illetve a szakmai hozzáállásával.
Attól, hogy divatos, politikailag nem korrekt kifejezéseket használ, még nem lesz sem az eljárás hibátlan, sem pedig a szakmai hozzáállása követendő.
Nem az általa hozott döntés jogosságát firtatom ugyanakkor, hanem azt a szakmai megközelítést, amivel a döntést meghozta. Ettől még más okokból lehet jogszerű és ésszerű is a döntés.
"Az etikai tanács napokban meghozott állásfoglalása szerint a gyulai bírónő megsértette a bírák etikai kódexének előítélet-mentes, pártatlan és a pártatlanság látszatát is fenntartó eljárásra vonatozó követelményét."
A probléma nem azzal van, hogy ez a véleménye (az magánügy), hanem az, hogy ha normálisan működne a jogrendszer Magyarországon, akkor a döntéseit nem az idézetthez hasonló filozófiai, politikai eszmefuttatásokkal kellene indokolnia, mivel a bíró feladata nem az erkölcsi, filozófiai, politikai megközelítés véleményezése.
"Egyértelműen elmondta, hogy a cigányok és a bűnözők köre nem azonos, csupán a cigány etnikumú emberek között magasabb a bűnelkövetők aránya...
"
Igen, de minek mondta el azt, amit mindenki tud? Tudtommal semmilyen jogszabály nem rendelkezik olyan kivétellel vagy feltétellel, ami egy adott etnikumhoz tartozó bűnelkövetők arányára vonatkozna... Szerintem, ennek a megközelítésnek ebből kifolyólag nem illene az indoklás részét képeznie.
Ha a bírónak a jogszabályokkal vagy Magyarország társadalmi berendezkedésével, az etnikumok helyzetével problémája van, az a magánvéleménye, aminek hangot adhat bárhol máshol, illetve felsőbb politikai körökben is előadhatja. A bíróságon azonban ez nem feladata. Ennyi erővel ha az ügyet egy másik bíró kapja, aki teszem azt liberális, és gyengéd érzelmekkel viseltet a cigányok iránt, akkor Ő a feloszlatás indoklásában fogalmazhatna így: "Az egyesület tagjai között magasabb a számomra nem szimpatikus emberek számaránya". Rendben lenne ez? Nem. A bíróságon a bíró feladata nem a személyes véleményének kifejtése, hanem az adott eset megvizsgálása a releváns, hatályos jogszabályok és a bírósági folyamat alapján.
Ha a törvényi szabályozás rossz, és a bíró nem ért vele egyet, akkor nem a hatásköréből kell kilépnie, hanem a törvény megváltoztatásáért kell tennie.
A kettő nem ugyanaz!
"Az etikai tanács napokban meghozott állásfoglalása szerint a gyulai bírónő megsértette a bírák etikai kódexének előítélet-mentes, pártatlan és a pártatlanság látszatát is fenntartó eljárásra vonatozó követelményét. Kimondták azt is, hogy etikátlan, ha a bíró az ítéletében a saját véleményét, értékítéletét fejtegeti."
Amiben az etikai tanácsnak maximálisan igaza is van! Ez nem jelenti azt, automatikusan ugyanakkor, hogy a döntése rossz lenne. Csupán annyit, hogy azt etikus eljárás során kell megvizsgálni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!