Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mária Teréziának milyen a...

Mária Teréziának milyen a megítélése liberális, illetve jobb oldalon? Szóval, te hogy vélekedsz róla?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 25. 13:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%

de... szinonimája... elmondom mi a bal és a liberális:

bal: amikor mindenki szegény csak az elit gazdag így mindenki egyenlő

liberális: elhülyíti a társadalmat és mindent elfogad csak az elitnek nem szabad hogy baja essen. Minden mást el kell fogadni.

2014. ápr. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Me3gszoktam hogy sok itt az elmebeteg, nem gond.


Ha nem is vagyok szegény, de semmiképpen nem elit, de liberális. És jobboldali, mint nagyon sokan.

2014. ápr. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy a liberálisok nem vannak hozzászokva, de itt, ez a kérdés most nem a habzó szájú fröcsögésről, gyűlölködésről szól. Ehhez ismerni kell a magyar történelmet, amit viszont sokuk nem tart fontosnak, ezért nem is gondolom, hogy sokan fognak közülük válaszolni. Bár ki tudja.. meglátjuk.
2014. ápr. 25. 13:25
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan nem foglalkozom a politikával, de jobboldali beállítottságúnak tartom magam.


Számomra M.T. volt az, aki elkezdte igazán tönkretenni az országot és a magyar népet úgy, ahogy van. Azt hiszem neki volt egy mondása, hogy egy népet úgy lehet megtörni, igába hajtani, ha elvágjuk a gyökereit, elfelejtetjük vele a múltját, a hagyományait, a kultúráját elnyomjuk és ez mind az ő uralkodása alatt indult. Legtöbben a várrombolásairól ismerik, de ki tudja mi minden veszett még oda az uralkodása alatt, vagy az azt követő uralkodók évei alatt, hány kódex, irat, akármi, ami a történelmünk, kultúránk része volt, a magyar nyelv is kezdett háttérbe szorulni, erősödő germanizálás és még sorolhatnám.

Számomra egyértelműen negatív figura, holott egyáltalán nem így állítják be manapság, pedig szerintem megérdemelné.

2014. ápr. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
4: én is így vélekedem róla. Nem értem, hogy egyes körökben miért van szentként tisztelve, és erre lennék nagyon kíváncsi. Ő egy tömeggyilkos volt, aki népirtást rendezett a székelyek között. Semmi több.
2014. ápr. 25. 13:59
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem érdekel Terike, egy kicsit sem. Szóval sehogy nem vélekedek róla. Iskolában lefeleltem annó, azóta nem foglalkozok vele.
2014. ápr. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%
Én liberálisként úgy gondolom, hogy a maga korában nagyon előrehaladott gondolkodó volt, pl. az oktatás megszervezésével, a jobbágyság helyzetének könnyítésével, ezért alapvetően pozitív a megítélése.
2014. ápr. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
6: akkor mi a fenéért írsz ide? Hogy bizonyítványt adj az általános műveltséged teljes hiányáról?
2014. ápr. 25. 14:02
 9/11 A kérdező kommentje:
7: és tudatában vagy azoknak a tényeknek is, amiket mi ketten is írtunk az utóbb? Ezeknek a fényében is pozitív figura?
2014. ápr. 25. 14:03
 10/11 anonim ***** válasza:
91%
Mit vársz tőle? Magyarország része volt a Habsburg birodalomnak, ami német nyelvű volt. Nyilván egyszerűbb lett volna, ha itt is németül beszélnek. Nem jótékonyságból uralkodtak, ezért írtam, hogy korához képest. A németesítésnek meg nincs nagyon értelme, mert akkoriban magyar csak a nemes volt, a jobbágyok nem voltak a nemzet részei. Az meg, hogy az ország 2%-a elnémetesedik-e, vagy nem, szerintem részletkérdés, el is németesedtek, mégis megmaradt a magyar kultúra. A mádéfalvi veszedelem meg sajnos szükséges rossz volt, át kellett szervezni a határok védelmét reguláris formába, nem lehetett megtartani a régi rendszert, nem működött már. Közvetlenül nem ő tehet róla, hanem az adott parancsnok, hogy nem próbálta kevésbé erőszakosan, és a székelyek, hogy nem értették meg, hogy nem kéne erősködni. Csináltak ennél rosszabbakat a korban csak úgy szórakozásból is, pl. amikor Hadikék meglátogatták Berlint, ők sem nagyon kímélték a népet, aminek volt két lába és egy lyuka, azt megerőszakolták.
2014. ápr. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!