Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lesz Trianon-emlékmű és emléknap?

Progizo kérdése:

Lesz Trianon-emlékmű és emléknap?

Figyelt kérdés

Valamely napilapban olvastam nemrég, hogy a Fidesz ígéretei között van többek között egy budapesti központi Trianon-emlékmű megépítése.

No, akkor lesz ebből valami és mikor? Mert ugye az ígéret szép szó, ha megtartják úgy jó - még az álhazafi Fidesz részéről is, amely "összetartozás napjával" bohóckodja el a trianoni gyásznapot.

Jó lenne, ha ez a Trianon-emlékmű valóban grandiózus lenne, ahol pl. a külföldi delegációk leróhatnák kegyeletüket a magyarság legnagyobb tragédiájára emlékezve, mint mondjuk Izraelben a Holokauszt-emlékközpontban.



2014. ápr. 29. 20:03
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
23%

Dehogy lesz. Inkább a Trinaon-emlékű pénzből csinálnak mégegy szobrot/teret/parkot/emlékművet a II. Világháborúban elhurcolt és leölt zsidóknak...balfa*ok.

Értem én, hogy ez msot a divat, hogy mennyire sajnáljuk őket, de atta senki sem gondolt, hogy sokkal több magyar halt meg, mint zsidó (magyar zsidó).

Bár én azt sem értem miért kell őket zsidóknak hívni, mikor ők is magyarok. Akkor most mi is van ?!

Megkell különböztetni őket, mert felsőbbrendűnek tartják magukat, de nem szabad őket megkülönböztetni, mert az már rasszizmus meg diszkrimináció... ?

2014. ápr. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Én azért járok ide a GYIK-ra, mert itt minden nap trianon emléknap.
2014. ápr. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

#12.: "Én azért járok ide a GYIK-ra, mert itt minden nap trianon emléknap."


Akkor legalább van egy hely - bár nem túl feltűnő - , ahol őrzik az emlékezés lángját.

Erről jut eszembe: egy örökláng kellene a központi Trianon-emlékműhöz, ami az emlékezés és a harag tüzét jelképezné.

2014. ápr. 30. 13:44
 14/20 anonim ***** válasza:

Utálom azokat a 14 éves f_szokat, akik semmit sem tudva hangoztatják a"nagy hazaszeretetüket"(ez számukra a rasszizmus, antiszemitizmus).

Egyébként Június 4 az emléknap. Emlékmű van egy pár, de én is támogatnám egy központit Budapesten mondjuk, ha már ennyi holokausztemlékmű van.

2014. ápr. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

#16.: "Utálom azokat a 14 éves f_szokat, akik semmit sem tudva hangoztatják a"nagy hazaszeretetüket"(ez számukra a rasszizmus, antiszemitizmus)."


Miért? Csak bizonyos életkor felett lehet valaki hazafi? S mi van, ha önszorgalomból nézett utána Trianonnak, mert érdekli a téma? Vagy mert beszéltek neki erről a családban?


"Egyébként Június 4 az emléknap."


Ja. Csak nem Trianoné, hanem az "összetartozásé". És ez maximum annyit mond egy külföldinek, hogy a magyarok összetartoznak, tehát nincs itt semmi gond. Oszt jónapot.

2014. ápr. 30. 18:25
 16/20 anonim ***** válasza:
Kérdező te hány éves vagy?
2014. ápr. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Igazad van, nem mellesleg én is 14 éves vagyok, Kárpátiát hallgatok, elég sokszor beszélünk ilyen dolgokról, csak annyi különbséggel hogy utánanézek dolgoknak, történelem tanárommal beszélgetni szoktam.

De benne van az írásomba, hogy AZOKAT. Csak akik "divatból" csinálják.


"A nemzeti összetartozás napja - a 2010. évi XLV. törvénybe foglalt hivatalos nevén: Nemzeti Összetartozás Napja - az 1920-as trianoni békeszerződés aláírásának évfordulójára emlékező, június 4-ére eső nemzeti emléknap Magyarországon"


Így írja a Wikipédia, ezen a napon Trianonra emlékezünk.

2014. ápr. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

#16.: "Kérdező te hány éves vagy?"


35 éves vagyok.

2014. máj. 1. 09:31
 19/20 A kérdező kommentje:

#17.: ""A nemzeti összetartozás napja - a 2010. évi XLV. törvénybe foglalt hivatalos nevén: Nemzeti Összetartozás Napja - az 1920-as trianoni békeszerződés aláírásának évfordulójára emlékező, június 4-ére eső nemzeti emléknap Magyarországon"


Így írja a Wikipédia, ezen a napon Trianonra emlékezünk."


Viszont nem túl feltűnően. Annál azért többet érdemel az a nap. És máig nem értem, hogy mi benne az "összetartozás"?

2014. máj. 1. 09:35
 20/20 anonim ***** válasza:

"Viszont nem túl feltűnően. Annál azért többet érdemel az a nap. És máig nem értem, hogy mi benne az "összetartozás"?"


Szerintem is.

Én úgy gondolom, hogy az elcsatolt területeken élő Magyarok és a gúnyhatárokon belül élő Magyarok közötti összetartozást jelenti.

2014. máj. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!