Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lesz Trianon-emlékmű és emléknap?

Progizo kérdése:

Lesz Trianon-emlékmű és emléknap?

Figyelt kérdés

Valamely napilapban olvastam nemrég, hogy a Fidesz ígéretei között van többek között egy budapesti központi Trianon-emlékmű megépítése.

No, akkor lesz ebből valami és mikor? Mert ugye az ígéret szép szó, ha megtartják úgy jó - még az álhazafi Fidesz részéről is, amely "összetartozás napjával" bohóckodja el a trianoni gyásznapot.

Jó lenne, ha ez a Trianon-emlékmű valóban grandiózus lenne, ahol pl. a külföldi delegációk leróhatnák kegyeletüket a magyarság legnagyobb tragédiájára emlékezve, mint mondjuk Izraelben a Holokauszt-emlékközpontban.



2014. ápr. 29. 20:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
43%

Áh.Ezek atlantisták, nem fognak (mernek) ilyesmit építtetni.


Mellesleg, a Fidesz nagyok sok mindent ígért már....

2014. ápr. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

VAN Trianon-emléknap.

[link]


Az egyik első dolga volt a fidesznek, hogy az MSZP által oly sokáig vérre menően tiltott Trianon- illetve országszétesés-megemlékezést törvénybe foglalja pirosbetűs ünnepként. Talán az egyetlen hasznos cselekedetük, amióta kormányon vannak.

2014. ápr. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Találtam Trianon-emlékművet is, egész pofás lett. Ősszel, ha majd járok Békéscsabán, viszek rá koszorút.


[link]

2014. ápr. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

#2.: Érdekes, én nem tudok arról, hogy piros betűs ünnepnap lenne Trianon gyásznapja - akarom mondani ez az "összetartozás napja" nevű maszatolás - , mint ahogy valóban volt a két világháború között.

Az emlékművet meg nem valami eldugott helyre kéne építeni, hanem frekventált helyre, hogy mutassa a világnak és önmaguknak, hogy nem felejtünk és nem nyugszunk bele az országcsonkításba.

2014. ápr. 29. 20:19
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

ma 20:19

De, az, viszont természetesen nem munkaszüneti nap. A kettő nem ugyanazt jelenti, de ezt nyilván te is tudod.

Emlékmű: a nyakam rá, hogy nem csak Békéscsabán van, és most így utólag szégyellem is magam, hogy eddig erről se tudtam. A kérdésedből ítélve neked sem volt fogalmad róla. Mindjárt ránézek, hol van még emlékmű.... ha találok még, beírom ide válaszba.

2014. ápr. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem inkább öt holokauszt emlékmű lesz helyette.
2014. ápr. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

ma 20:25


Az, sajnos... XD

[link]

Látod, hogy ezen is hogy kiakadnak a zsidók. Amúgy szerintem a fele fizetett provokátor.

2014. ápr. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

#5.: van sok helyen az országban, de egyik sem olyan méretű, hogy pl. külföldi turistáknak is megakadjon rajta a szeme, és megkérdeznék, hogy mit is akar ez jelképezni, mit jelent "Trianon" nekünk, magyaroknak. Mert sajnos nem összetartozást, az biztos.

Szomorú, hogy még mindig nem kezeli a helyén ezt a kérdést a társadalmunk tekintélyes része.

2014. ápr. 29. 20:30
 9/20 anonim ***** válasza:

"de egyik sem olyan méretű, hogy pl. külföldi turistáknak is megakadjon rajta a szeme,"


Békés eléggé frekventált hely, az összes erdélyi meg szerbia területére elcsatolt magyar gyakran jön haza Békéscsabára. Szerintem jól esik nekik, hogy ott van.

Most már frankón leugrom oda a nyáron, és megnézem jobban is.

2014. ápr. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

"magyar gyakran jön haza Békéscsabára."


*mmint nyaralni, ezt elfelejtettem odaírni

2014. ápr. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!