Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért itélitek el az anarchist...

Miért itélitek el az anarchistákat?

Figyelt kérdés
(én az vagyok) Normális válaszokat légyszíves, nem vitatkozni akarok.!
2014. ápr. 23. 21:48
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%

"Na hát az anarchisták pont fordítva gondolják, ugyanis ez nem igaz hogy "olyan törvények vannak amit a többség akar." Az anarchisták szerint egy valóban szabad társadalomban nem létezik állam, az anarchizmus a másik feletti hatalom minden formáját elítéli. Nagyon nem élünk "demokráciában". Itt nem mi döntünk hanem a polik ;)"


Miért, az államot kik hozták létre? Kötelező volt? Nem! Egyszerűen praktikus.


Ha megszüntetnéd, pillanatok alatt feltalálnák újra, mert célszerű.


Ki építene utat? Ki világítana éjjel? Ki védene meg, ha 10-en összeállnak, hogy megöljenek? Ki segítene, ha a szerződő partnered nem teljesít? Ki ellenőrizné le, hogy a boltokban nem mérgező-e minden?


Lehet azt mondani, hogy túl nagy az állam, egyetértek. Lehet azt is mondani, hogy nem tökéletesen működik a demokráciánk, egyetértek. De az anarchizmus - ahogyan azt az anarchisták képzelik - csak diktatúrában valósítható meg, hiszen a többség szabad akaratából mindig államot szeretne, mert jó neki. Tehát korlátozni kell az emberek szabad akaratát ahhoz, hogy ne legyen állam.


Az pedig nem egy érv a demokratikus állam ellen, hogy jelenleg nincs szerinted demokrácia :)

2014. ápr. 24. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
50%

A szomáliai hasonlat nagyon találó.


Értem én az ideológiát, szépnek szép, csak nem megvalósítható anélkül, hogy Szomália-jelleget ne öltsön az ország. Békés, jól működő, önfenntartó anarchista társadalom esetében feltételezed, hogy gyárilag minden emberben - vagy legalább is az elsöprő többségben - megvan a megfelelő társadalmi felelősségvállalás, munkakedv, valami elképzelhetetlenül átlag feletti szervezőkészség és az alapvető normák tisztelete, valamint a civilizáltság. A gyakorlatban ez messze nincs így.

Dzsungeltörvény szerint élni törvényszerűen erőszakos, és anti-humanista.

2014. ápr. 24. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:
Annyi a probléma hogy kevesen vagyunk :) sajnos a többség racionálisan gondolkodik, mint ti, kedves válaszolók. Hogyha több anarchista lenne, mindent meglehetne valósítani.Még nem most, mert ehez még jelenleg kevesen vagyunk.:) de idővel létrejönnek majd anarchista pártok, és egy életre eltüntetjük az "állam" fogalmát is a világból.!!:))
2014. ápr. 24. 01:24
 24/39 anonim ***** válasza:
Hát tudod mit, én drukkolok neked. Hajjrá.
2014. ápr. 24. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:

Én nem ítélem el őket, csak álmodozónak tartom.

Ettől függetlenül vágom, hogy nem rossz emberek.

2014. ápr. 24. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
53%

"Ezt nem igy kell felfogni. Hogyha az anarchista rendszer létrjönne, nem kaszabolna senki senkit."


Hát persze, ez így szokott történni, ugye? :))

2014. ápr. 24. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:

Ez megint egy nagyon jó kérdés...-kötetekre rúgna a válasz...de inkább egy kukkot se"szólok"mert a társaság(a fórumozók)úgysincsenek azonos hullámhosszon. Olyan pedig még sosem történt hogy az egyik oldal meg tudta volna győzni a másikat.


De egy mondat mégis...


Különbség van anarchista és anarchista között és bizony előfordul olyan"anarchista-típus"akit nemcsak hogy nem ítélnék el de még kezet is ráznék vele!

2014. ápr. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:

" sajnos a többség racionálisan gondolkodik, mint ti,"

Racionális gondolkodás = ésszerű, értelmes, célszerű

...

Ezzel a mondatoddal éppen azt mondtad, hogy mégis MI vagyunk azok, akik értelmesen gondolkoznak, és nem te.

2014. ápr. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:
A többségetekkel csak annyi a gond hogy féltek a változástól:) De én ezzel is teljesen egyet értek, mert végülis miért akarna bárki is változtatni a "jól működő" de az anarchisták szerint mégis elnyomó és uralkodó államon.:) Minden nézőpont kérdése.
2014. ápr. 24. 15:24
 30/39 anonim ***** válasza:
57%

Kedves kérdező akkor fejtsd mar ki hogy HOGYAN működne az anarchista állam? Ki dolgozna,adózna,üzemeltetné az infrastruktúrat és miből? A biztonsagot és az igazságszolgáltatást a vérbosszú jelentené? Hogyan működne a diplomacia? Ki biztosítaná a tudomány fejlődését?


Mert eddig csak hangzatos szólamokra futotta tőled.

2014. ápr. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!