Akkor pontosan mi is a problémája az embereknek a rezsicsökkentéssel?
"Van pár dolog itt amit nem értek.
Szóval évi szinten 600 ezer ft-tal kevesebb van?
Akkor nincs cafeteria vagy ez más költségbeli hiány?"
Olvasni sem tudsz. Nincs cafetéria. A munkabér pedig inflálódik, még alacsony infláció mellett is. Bármilyen meglepő ez neked.
andizsuzsika
pont a munkabér a jelenlegi gazdaságpolitikai helyzetben nem inflálódik.
Erről beszéltek a gazdasági elemzők is.
Ezért akkora az infláció, amekkora.
a rezsicsökkenés miatt.
Így a bérek gazdasági vásárlóereje nem csökkent,hanem még nőtt is, mert kevesebb rezsiköltség mellett , többet tud belőle vásárolni.
24-es válaszoló.
Az ideírogató 14-20 éves gyerekeknek hiába magyarázod úgysem értik miközben a szüleik fizetik a rezsit.
még mielőtt valaki azt hinné én írtam, két 48 %os van, én nem boltos vagyok.
de jó látni hogy egy kereskedelemben dolgozó is leírta a véleményét.
mert itt mindenki a hasára üt, és csak szid mindenkit, de mint pl én,ha konkrét példát írok, hogy mennyivel csökkent a rezsim, az már nem tetszik, mert nem a rendszert szidom.
ide az emberek nagy része csak morgolódni, veszekedni jár.
Köszi a válaszokat!
Igazából azt veszem észre, hogy azért rossz sok embernek ez, mert Orbán csinálta, és olyan divatos őt most szidni bizonyos körökben. Nálunk is jelentékenyen csökkent a rezsi.
De akkor végülis mi fedezi azt a bevételhiányt, amit a rezsicsökkentés okozott? Csak egyszerűen törvénybe foglalták, hogy csökken a rezsi oszt' jól van? Sajnos ezt nem követtem nyomon.
Végülis abból mennyi igaz, hogy a rezsicsökkentés terhét áthárították a kisvállalkozásokra?
Na kérdező ez a része érdekelne engem is.Mert úgy képzelem,hogy az adómból kompenzálják az EON bevételkiesését.Én meg örüljek neki.Remélem tévedek.
Tényleg nem tudom,de lehet hogy tiszta a dolog.Nem hiszem,de ha valaki tudja biztosan,hogy zajlott én elhiszem neki.
Nagyon röviden:
Fenntarthatatlan.
Hosszabban:
például a gáz esetén úgy lehetett olcsón adni, hogy az állam megvette az EON-tól a gáztározókat majd az ott raktározott gázt adta a fogyasztóknak. Az így keletkezett milliárdos veszteség meg nem jelenik meg közvetlenül a gázárnál, így úgy tűnhet a felületes szemlélőnek, h lehetséges a gázár csökkentése.
Csakhogy a tározók kiürültek. És most? Hogyan tovább?
Egyébként arra megy ki az egész, hogy a külföldi tulajdonú cégek veszteségesek legyenek, és akkor az állam megpróbálja megvenni azokat. utána emelkedhet vissza az ár, sőt akármeddig, hiszen nem lesz piaci kontroll.
"Így a bérek gazdasági vásárlóereje nem csökkent,hanem még nőtt is, mert kevesebb rezsiköltség mellett , többet tud belőle vásárolni."
A fenti mondat változatlan bérek mellett igaz lehet. Viszont a közférában a bérek csökkentek (adójóváírás eltörlése), a béren kívüli juttatások pedig megszűntek. A kettő különbözetét pedig közel sem fedi be a reszicsökkentés. Ha kevesebb a családi kasszába befolyó bevétel, mint volt 4 éve, és a rezsicsökkentéssel "megsópórolt" összeg kisebb, mint a 4 évvel ezelőtti és a mostani bevétel különbözete, akkor bizony kevesebb jut másra. Ha ehhez hozzávesszük a 4 éves inflációt, akkor jóval kevesebb. És ez így lenne akkor is, ha ezt a lépést az MSZP lépi meg, nem a Fidesz.
A gazdasági elemzők az átalgbérről, és nem egyes csoportok béréről beszéltek. És tetszik, vagy nem, olyan kormány még nem volt, amelyik "szárnyaló gazdaság mellett" a saját munkavállalóinak a bérét évekig változatlanul hagyta volna.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!