Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy ilyen nagy...

Miért van az, hogy ilyen nagy többséggel nyert a fidesz én mégis mindenkitől csak azt hallom, hogy "mert a hülyék rájuk szavaztak"?

Figyelt kérdés
Kicsit ellentmondásos nekem, vagy vajon ennyire baloldali a környezetemben mindenki?
2014. ápr. 8. 14:37
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

Légyszi ne nézzetek hülyének,de valaki magyarázza már el mi ez a "választást befolyásoló manipuláció a mandátumokkal"?

Oké,hogy az összes ellenzéki pártra többen szavaztak, de ez ugye megoszlik.

2014. ápr. 8. 15:12
 12/31 anonim ***** válasza:
100%

"mi ez a "választást befolyásoló manipuláció a mandátumokkal"? "

Az, hogy az előző választási szabályok szerint közel sem kaptak volna ennyi mandátumot. Csakhát ha becsületesen nem megy, akkor csalni kell ugyaebár. Többen szavaztak összesen az ellenzékekre, mégis verik a mellüket az "elsöprő többségi győzelemre". Számolni tudni kell.

2014. ápr. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

Fidesz egyéniben erősebb, ezt tudták ők is, ezért a jelenlegi választási rendszer több mandátumot ad az egyéniben sikeres pártoknak. Emellett a szavazókörzeteket úgy módosították hogy a lehető legoptimálisabb legyen a fidesznek. Persze ezek nem nagy dolgok, ha lenne valós alternatíva akkor így is bukott volna a fidesz.

[link]


Az is nekik kedvezett hogy eltörölték a második fordulót, de apró trükkök hadát vetették be aminek köszöhetően megint meglett a kétharmad.


Választási csalás nincs, a választás demokratikus volt, de hogy fair-e ez így azt mindenki döntse el maga. Egy olyan párt dönt 2/3-al az ország sorsáról amelyik országos listán 45%-ot kapott, úgy hogy közben 700 ezer szavazót veszített 4 év alatt amit meg sem éreztek.

2014. ápr. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:

Én annyit tudok hozzáfűzni 10-es válaszához, hogy a mostani választási rendszerben az számít milyen pártra szavaztál elsősorban, hanem az, hogy milyen képviselőre, ahogy egyébként kellene, így az ember kerülelőtérbe nem az ideológia elsősorban éz ez arra sarkallja az emberekety hogy ne ész nélkül szavazzanak, egy névtelen képviselőre, hanem ismerjék meg azt.


Ugyanis, hiába jó az ideológia, ha a képviselők helyi szinten hulladékok. Persze a pártpreferencia itt is erősen számít, de a képviselő innentől kezdve sokkal többet nyom a latba.


Jó rendszer lesz ez, csak az embereknek bele kell még tanulniuk. Azaz, ne ész nélkül szavazzanak fidesz-fideszre, mszp-mszpre, hanem igenis ismerjék meg a jelöltjeiket. Mert hát őszintén tegye fel a kezét az, aki már találkozott személyesen a képviselőjével is, illetve ismeri is a tevékenységét.


Biztos vagyok, hogy nulla, azaz nulla jelentkező lesz. Az stadionos, nagyteres nagy gyűlések nem számítanak.

2014. ápr. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:

*nem az számít milyen pártra szavaztál.


Ezt akartam írni

2014. ápr. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

"Ugyanis, hiába jó az ideológia, ha a képviselők helyi szinten hulladékok."

Ez fordítva is igaz. Hiába jó az egyéni jelölt, ha kormányon hulladék munkát végeznek. Én fideszes városban élek, rendszerváltás óta fideszes győz mivel épül-szépül a város.

Most sem volt másként, 50% feletti eredménnyel győzött újra a képviselőnk. Meg is értem.

Viszont azzal hogy őket szavazógépnek használja a fidesz azzal már nem tudnak mit kezdeni, nem fog 1-1 képviselő szembemenni az egész párttal. Szegeden pl pont fordított a helyzet.


A 2/3-al az a gond hogy az ellenzéknek semmi ereje nem lesz megint, hiába akar a szavazók több mint fele változást.


Pártfüggetlen szakértő gárdát kellene felállítani a fontosabb helyekre, mint pl az oktatás, és akkor nem hajthatna végre egy párt sem olyan ámokfutást mint pl a fidesz tette a 2/3-al. Ezzel szemben a fidesz pont hogy megszünteti az ilyen demokratikus fékeket mert megtehetik.

2014. ápr. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kedves 14-es egyetértek!Tényleg fontos a helyi képviselők munkáját megismerni és nem "ész nélkül" szavazni.


Amúgy én azt nem értem, hogy tényleg elég sokan szidják a fideszt,de azért a koalíció programja sem volt valami fényes!

Rendre szidják a fidesz eddigi intézkedéseit,de ahogy most a választások előtt igyekezetem jobban tájékozódni, megmondom őszintén nem tudott meggyőzni egyik ellenzéki párt sem!Persze ez egyéni,csak tényleg azt furcsállom,hogy most megy a nagy szitkozódás...De sejtem,hogy ez lenne akkor is,ha győzött volna a koalíció...

2014. ápr. 8. 16:10
 18/31 A kérdező kommentje:
ja a 2/3-nak én sem örülök...de mondjuk én gondoltam volna,hogy ennyire "elhúznak"...azt gondoltam sokkal kiegyenlítettebb lesz. Talán pont azért mert a környezetemben annyian szidták a fideszt:)
2014. ápr. 8. 16:21
 19/31 anonim ***** válasza:

Természetesen egyetértek, fordítva is igaz, viszont az, hogy milyen képviselők jutnak pozícióhoz azért nagyban meghatározza a párt teljesítményét is.


Egyébként én 2010-ben az lmp-re szavaztam, most is egyéniben, de én őszintén szólva örülök a 2/3-nak, mert a magyar politikát mindig a kétpólusú acsarkodás és egymás gátolása határozta meg, ami a legnagyobb blokkja volt az országunk fejlődésének. Ez most nincsen és bár lehet nem ért az ember egyet az ideiológiával, de legalább haladunk előre, nem kóvájgunk bénultan össze vissza.

2014. ápr. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:

19-es ebben egyetértek!

Ha most a koalíció győzött volna,tuti arról szólt volna a 4 év,hogy visszaállítsák,amiket a fidesz bevezetett.Pl én ezért is szavaztam a fideszre...lehet azt mondjátok kiszúrták a szemem,de szerintem pl a családi adókedvezmény és a gyed extra jó intézkedések voltak.Na meg az is,hogy belevették az alkotmányba azt,hogy a család egy nőből,egy férfiból ill.gyerekekből áll...de ez is már egyéni vélemény.

2014. ápr. 8. 16:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!