Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy ilyen nagy...

Miért van az, hogy ilyen nagy többséggel nyert a fidesz én mégis mindenkitől csak azt hallom, hogy "mert a hülyék rájuk szavaztak"?

Figyelt kérdés
Kicsit ellentmondásos nekem, vagy vajon ennyire baloldali a környezetemben mindenki?
2014. ápr. 8. 14:37
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
30%

A Jobbikot - ráadásul a megújultat - nem lehet lenácizni. Mások még le is kommunistázzák.


Szerintem mindkettő az MSZP-re igaz.

2014. ápr. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
93%
Mert nem merik bevallani, hogy rá szavaztak ők is.
2014. ápr. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

én őszintén bevallom,rájuk szavaztam...nem kell nekem esni, mivel túl sok jó választás nem volt:)

Csak meglepő számomra,hogy ilyen nagy arányban nyertek és mégis mindenki jajveszékel körülöttem...

Meg jönnek a választási csalással...azért ez nekem kicsit meredek...

2014. ápr. 8. 14:54
 4/31 anonim ***** válasza:
97%
Minden negyedik ember szavazott a fideszre kb. Tehát ha három embertől azt hallod hogy rohadjanak meg, 1től pedig azt hogy a fidesz a legkisebb rossz akkor teljesen átlagos ismerőseid vannak.
2014. ápr. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
30%
Divat szidni a Fideszt bizonyos intelligenciaszint alatt.
2014. ápr. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
91%

Azért ez nem olyan nagy többség, mint hiszitek magatokról, ha logikusan belegondolsz.

Nem csak a baloldali, hanem a Jobbikos és egyéb ismerőseim is szídják. Én is. Nyílván nem ok nélkül.

2014. ápr. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat...valóban,nem csak MPSZ-s lehet aki szidja a fideszt...

Amúgy én nem tartom magam fideszesnek,csak úgy gondoltam talán ők a legkisebb rossz.Legalábbis személy szerint nem láttuk kárát az elmúlt 4 évnek.

2014. ápr. 8. 15:00
 8/31 anonim ***** válasza:
61%

"Divat szidni a Fideszt bizonyos intelligenciaszint alatt."

200 alatt és 100 felett. És nem divatból szídjuk, hanem mert képesek vagyunk gongolkodni is, nemcsak papagáj módjára szajkózni a Hírtv-s baromságot, ami köszönőviszonyban sincs a való világgal. Ti éljetek csak a tündérmesében tovább Matolcsy és társaival.

Nem mondom, hogy mind ilyen, csak kb. a 90 %.

2014. ápr. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
93%

Mert aki szerint az elmúlt 24 évben az ország jól teljesített az nem normális. Legyen akár mszp-s, akár fideszes szavazó. Mert nem képesek összességében átlátni a képet, mert inkább hatalmon tartják azokat akiknek köszönhetjük, hogy a régió legelmaradottabb számait hozzuk.

Aki ilyen országban szeretne élni (és mint látható a többség ilyenben szeretne) az meg is érdemli, hogy munka nélkül piti pénzért szenvedjen még 4 évet, vagy elvigye a házát a bank. Tényleg nem tudom ezután sajnálni az ilyen embereket.

2014. ápr. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
84%

Országos lista:

1. FIDESZ-KDNP (44,37 százalék, 2.132.996 szavazat)

2. MSZP-EGYÜTT-DK-PM-MLP (25,88 százalék, 1.244.261 szavazat)

3. JOBBIK (20,46 százalék, 983.476 szavazat)

4. LMP (5,24 százalék, 251.928 szavazat)


Láthatjuk hogy a 2 legnagyobb ellenzéki pártra összesen többen szavaztak mint a fideszre, mégis 2/3-al dönthet a fidesz minden fontos kérdésről.

Ez az amiért választási "csalás"-ról beszélnek egyesek, nem régimódi szavazólapos csalásra kell itt gondolni, inkább arra hogy a saját győzelmükre írták meg a törvényeket. Persze ez is kicsit túlzás, mivel demokrácia meg blabla, de ők is tudták hogy a baloldal teljesen életképtelen, egyéniben tarolni fognak, így erre helyezték a hangsúlyt a mandátumoknál. Be is jött nekik, vesztettek majd 700 ezer szavazót, de még így is maradtak 2/3-al az ország élén. Na ez a durva.


Közben pl a jobbik erősödött, 100E-többen szavaztak rájuk, és mégis arányaiban kevesebb mandátumot kaptak, és erre még a fidesz büszke is, kiállt OV a sajtósok elé és büszkén elmondta hogy szerinte okés ilyen módszerekkel elnyomni a csúnya szélsőjobbot.

2014. ápr. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!