Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van arról kimutatás, hogy a...

Van arról kimutatás, hogy a magas I. Q-jú egyének, szignifikánsabban melyik pártra voksólnak?

Figyelt kérdés
Azt halottam, hogy anno a MIÉP esetében kimutatták, miszerint a jó módú felsőfokú képzettségűek zömét alkotó budai elit kerületekben igen magas volt a támogatottsága a szélsőjobboldalnak. Azt ma sem tudom, hogy miért szavaztak rájuk, de magas intelligencia vagy magasan iskolázottság és a pártpreferenciák függvényét még nem láttam sehol sem. Tudnál erről bővebb információval szolgálni kedves barátom ?
2014. márc. 25. 16:45
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Utolsó a magasabb végzettségűek körében a Fidesz a legnépszerűbb. Amiről te beszélsz, az a saját szavazótáborra vetített képzettségi eloszlás. Abból tényleg leolvasható, hogy a saját szavazótáborán belül a Jobbikban a legmagasabb a magas végzettségűek aránya. Ugyanakkor ebből hibásan következtettél, hogy a magas végzettségűek többsége Jobbikos. Talán tudtál követni.
2014. márc. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
10-es vagyok. Nem azt írtam, h a magas végzettségűek körében a Jobbik a legnépszerűbb, hanem h a magasabb végzettségűek körében népszerűbb (mint az alacsonyabb végzettségűek között).
2014. márc. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

# 1 Én tudok helyesen írni, nem úgy mint te :-P. Azt pedig már egy átlagos politikai kultúrával rendelkező honpolgár is tudja, hogy a magasabban képzett budai régiók körében kiemelkedően magas volt a MIÉP támogatottsága.


# 2, # 9 és többen : Éppen azt vettem észre magas is, miszerint a magsabban képzettek és az ezzel összhangban levő magas I.Q-jú emberek a jobboldalt és annak radikálisabb részével értenek egyet (tehát nem az autistákról beszélek).



Még az általad végzett felmérésben is # 6 a FIDESZ messze leelőzi a baloldalt. Igaz, hogy a Jobbik már nem, bár ezt lehet azzal is indokolni, hogy túlontúl sikeresen húzták rá a pártra a fasiszta jelzőt. Ennél jóval alacsonyabb a faiszta ideológiával szimpatizáló értelmiségiek aránya, azaz maga a párt nem szélsőséges programjával többen értenek egyet most is. (feltéve, amennyiben hiteles a felmérés)


Magam azt vettem észre és ebben kérem ki a véleményeteket, hogy magam és a hozzám hasonló magasan képzett, kiemelkedő intellektusú egyének abban értenek egyet, hogy az állam eladósodása már oly súlyos mértékben húzza vissza az ország lépési lehetőségeit és az egyén szabadságát, hogy annak elengedése vagy részleges elengedése nélkül egyszerűen a nyomorúságon kívül nincsen más jövőképünk :/


Ez elég elszomorító. Noha mi is elengedtük pl a nagy Szovjetúnió államadósságát néhány értéktelen tragacsért, de a miénket senki sem engedte el és erről tárgyalni csak a Jobbik szándékozik, más párt hallani sem akar erről, pedig havonta rengeteg pénz csak a kamatokra elfolyik. Az adósságot régen visszafizettük, de a kamatokba belefúlladunk és elmondani sem tudom mennyi állást lehetne ebből teremteni.


Hogyan látjátok ezt ti ?

2014. márc. 25. 17:54
 14/25 anonim ***** válasza:
Én ezt úgy látom, hogy ha lenne reális alapja egy újratárgyalásnak, akkor Viktorék már rég megtették volna. Vona kivel akar leülni tárgyalni? Milyen alapon? "Tárgyaljuk újra az államadósságot". Ez így önmagában csak egy populista demagógia, amit te magad is megettél. Nincs valóságalapja. Tovább megyek. Ha Vonáék csak megpiszkálnák az államadósság kérdést, vagy az uniós kilépést, úgy elszállna a forint, hogy örülnénk, ha néha beszagolna 600 ft alá. Ha Matolcsy bal lábbal kel 5-10 forintokkal romlik az árfolyam, szerinted milyen hatással lenne egy ilyen próbálkozás? Jól hangzik, jól hangzik, de ha belegondolunk, nincs semmi realitása.
2014. márc. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Néhány éve a görögöknek is elengedték az adósságuk egy részét. Igaz, nem kerültek ki a szarból, de nem is kerültek még mélyebbre benne.
2014. márc. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Az államadósság eltörlésével elismernénk a kudarcot. Onnantól kezdve az országot leminősítenék, a befektetők számára bizonytalanná válik a helyzet. Persze a Jobbik megoldana mindent, mert mi megtermelnénk midnent. Persze...
2014. márc. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
55%-os, ha a görögöknek azért engedték el az adósságuk egy részét, mert olyan helyzetbe kerültek, akkor nekünk inkább ne engedjék el.
2014. márc. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Utolsó: mi már régóta olyan, vagy még olyanabb helyzetben vagyunk. A görögök pl. azért is tüntettek, mert a fizetésük lecsökkent a magyar szint kétszeresére. Ez azért sokat elmond.
2014. márc. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Mi meg sem közelítjük azt a szintet, ne aggódj. De ha ilyen kocsmai beböfögés szinten akarsz társalogni, akkor inkább hagyjuk.
2014. márc. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Magyar kutatás nincs erről, angol és amerikai pszichológusok csináltak ilyet, de nem pártokkal, hanem ideológiákkal (liberalások vs konzervatívok)


[link]


[link]


Ehhez azért hozzá kell tenni, hogy Amerikában ha azt állítod, hogy a Föld több, mint 6000 éves, akkor Te már nemzetellenes liberálisnak számítasz...

2014. márc. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!