Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van arról kimutatás, hogy a...

Van arról kimutatás, hogy a magas I. Q-jú egyének, szignifikánsabban melyik pártra voksólnak?

Figyelt kérdés
Azt halottam, hogy anno a MIÉP esetében kimutatták, miszerint a jó módú felsőfokú képzettségűek zömét alkotó budai elit kerületekben igen magas volt a támogatottsága a szélsőjobboldalnak. Azt ma sem tudom, hogy miért szavaztak rájuk, de magas intelligencia vagy magasan iskolázottság és a pártpreferenciák függvényét még nem láttam sehol sem. Tudnál erről bővebb információval szolgálni kedves barátom ?
2014. márc. 25. 16:45
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
21%

Nem is láthattál, mert az intelligencia és a szélségekhez húzás fordítottan arányos dolgok.

Majd megérted, ha megtanulsz helyesen írni, és megérted a fordított arányosság fogalmát...

2014. márc. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
12%
Természetesen van, mivel magasan kvalifikáltak ezért felismerik a társadalmi helyzetet és megtalálták a megoldást, tehát a Jobbikra.
2014. márc. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
8%
Az általad vázolt egyénekkel kizárólag a Jobbik szavazótáborába találkoztam.
2014. márc. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

Ha van is, aligha volna hiteles, hiszen az életükben alaha IQ-tesztet kitöltők száma viszonylag alacsony, eloszlásuk a társadalomban aránytalan (értelemszerűen az amúgy is jobb képességűek inkább foglalkoznak ezzel), már csak azért is, mert a megbízható teszt nincs ingyen. Szóval nem volna volna megbízható a minta.


Legfeljebb a végzettségből lehet kiindulni, de az meg nem azonos az IQ-val (inkább az anyagi helyzettel, származással, bár meggyőződésem, hogy az ilyenek egyébként is jobban telejsítenek az IQ-teszteken, ahogyan az már régebben kdierült).

2014. márc. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
A magas IQ nem feltétlenül függ össze a tájékozottsággal/értelemmel, az én testvérem autista, nagyon magas teszteredményekkel, matematikából országos versenyeket nyer, de nem nagyon érti, hogy mi folyik körülötte. Szerintem inkább informáltság szerint kéne rangsorolni a voksolókat. Bocsi, ha nem tudtam érdemi dolgot hozzáfűzni.
2014. márc. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
45%

IQ-ról nincs, azt bonyolult mérni. Képzettségről van egy csomó adat. Olvasgass: [link]

Minő meglepetés, a jobbikosok körében elég kicsi a diplomások aránya, míg a baloldaliak esetében nagyobb.

2014. márc. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Ilyesmiket elég diszkriminatív lenne csinálni.
2014. márc. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
92%
IQ-s felmérés nincs, de a magasabb képzettségűek túlnyomó része Fidesz szavazó.
2014. márc. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Saját körömből 3 emberről tudok, akinek bizonyítottan nagyobb az IQ-ja mint az átlag (mármint hivatalosan meg lett mérve valamilyen úton módon) és abból 2 jobbikos 1 pedig tartózkodik a politikától, persze ez csak 3 minta a sokból és kétlem, hogy ezt lehetne mérni, meg szerintem felesleges is.
2014. márc. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
A magasabb végzettségűek körében népszerűbb a Jobbik, de konkrétan IQ-ra irányuló felmérés sztem nincs. Abban viszont lehet igazság, h az alacsonyabb IQ-val rendelkezők fogékonyabbak a szélsőséges pártokra, elég csak ellátogatni egy MSZP- vagy DK-gyűlésre és végignézni az embereken.
2014. márc. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!