Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnál olyan programokat,...

Támogatnál olyan programokat, hogy az emberek pozitívabban tekintsenek a zsidóságra és Amerikára?

Figyelt kérdés

Pl. a hírekben időnként lennének izraeli hírek, meg nemcsak a karácsony lenne ünnepelve a városokban a dekorációkkal stb. hanem a hanuka is menórákkal. Amikor Amerikában Hálaadás van, vagy Halloween, akkor a Háladási felvonulásról lenne szó a híradóban, és a Halloween-t nálunk is népszerűsítenék.


Az lenne a dolog célja, hogy általános, hétköznapi dologként tekintsenek az országban a zsidók és a zsidó kultúra valamint az amerikai kultúra jelenlétére, nempedig valami idegen dologként.



2014. márc. 16. 16:23
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
62%
Nem. Egy ilyen program csak arra lenne jó, hogy még azok is megutálják a zsidókat, Izraelt és az USA-t, akik eddig megvoltak vele.
2014. márc. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Dick Esmen ***** válasza:
Nem.Az eredménye az lenne,hogy mindenki meggyűlölné őket.
2014. márc. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Gyerekek, ez a kérdés világos provokáció, ti meg komolyna válaszolgattok :)

Viszont az eszkimó kultúra népszerűsítését támogatom.

2014. márc. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Érdekes hogy egy komment sem érkezett még a kérdező részéről! Szerintem sima közvélemény kutatás ez is:(((
2014. márc. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
90%

De hát ez folyik idestova 25 éve.


"Halloween-t nálunk is népszerűsítenék."


De hát nekünk mi közünk a Halloween - hez? Most nekiállsz töklámpást faragni, meg ilyenek? Nagyon cool, ettől vélhetően mindjárt megugrik az életszínvonal is, tiszta Amerika. Szerintem meg inkább szánalmas volna, mondjuk Piripócson vagy Bivalybas.nádon Halloween - t tartani.


"hétköznapi dologként tekintsenek az országban a zsidók és a zsidó kultúra valamint az amerikai kultúra jelenlétére, nempedig valami idegen dologként."


A zsidó kultúrának még csak van köze hazánkhoz, bár nem hiszem, hogy néhány ezernél több vallását is gyakorló zsidó élne Magyarországon, de az amerikai kultúra bizony idegen tőlünk. Nincs vele semmi különösebb baj, de nem a mi kultúránk, nekünk nem jelent semmit a Hálaadás, nekik sem sokat mondjuk 1848, miért is kéne?


Mindkettő így is felülreprezentált. A Holokauszt folyik mindenhonnan, filmek tömegét forgatták róla, díjakat nyertek, évente megemlékeznek, idén emlékév stb. Amerikát pedig az amerikai filmipar eléggé népszerűsíti, nem tudom ezt még hova szeretnéd fokozni.

2014. márc. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
63%

Miért lenne ez jó?


Így is egyre inkább átvesszük a sok külföldi szokást, főleg a rosszakat, miért kellene még jobban rombolni a nemzeti értékeinket? Miért kellene nekünk általános dologként tekinteni a zsidó vagy az amerikai kultúrára? Miért ne gondoljunk idegenként olyan dolgokra, amik alapvetően idegenek számunkra?


Amúgy meg, vallásszabadság van, vannak mecsetek, vannak kulturális programok, kifejezetten zsidók számára, ezzel nincs is semmi gond, de a többi 90%-nak miért kellene ezeken részt venni, vagy az ő ünnepeiket megtartani?

2014. márc. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
89%

Amerikában, Izraelben lenne ugyan ilyen mértékű híradás a magyarokról? Szerintem sem.


Amit te te mondasz kérdező az egyenlő lenne egy kulturális megszállással, mint a kommunista ünnepek anno.

Csak a megszállók csinálnak ilyet, meg szorgalmaznának ilyen ötleteket.

Miért kéne ezeket az amúgy negatív megítélésű országokat még PR-ezni is? Így is sok emberből ellenszenvet vált ki azaz agresszív menórázás BP nagyobb közterein.

Egyszer mi vagyunk a legantiszemitábbak a világon ahol a legnagyobb náci párt lakik, másnap erővel kiraknak és rendőrökkel védenek menórákat. Mindezt elenyésző számú zsidó miatt. Önmaguk gerjesztik az utálatot. De te is kérdező evvel a provokatív kérdéssel.

2014. márc. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
9%
Az h elenyésző a létszám vitatkoznék mert Budapesten elég nagy számban élnek zsidó emberek. Zsidó vallású emberek már Magyarországon nagyon régen vannak, egyes feltételezések szerint már honfoglalás előtt, de legalább is honfoglaláskor már megjelentek. Ők is ugyan úgy adóznak mint bárki más és még a menórákat is saját költségükből rakták ki, tehát ez a jog megilleti őket h így ünnepeljenek. Engem nem zavart a menóra sőt még örültem is neki. Az meg h rendőröket kellet oda állítani, hát ha nem lenne pár hülye aki megrongálja nem kellet volna rendőr sem.
2014. márc. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
89%

magyar vagyok, és keresztény

- nem érdekelnek az amerikai ünnepek, sem a független segg napja, sem a halovén, de még a valentyin nap sem

- nem érdekelnek a zsidó ünnepek, elvagyok a karácsonnyal, meg a húsvéttal, meg a pünkösddel

- egyetlen esetben lennék engedékeny, ha a hamuka fizetett, piros betűs ünnep lenne, és aznap nem kéne dolgozni

2014. márc. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

1. Te tényleg azt hiszed, hogy az Egyesült Államokban van kultúra??

2. Ha a tévében azt adnák, hogy valójában mi folyik Izraelben akkor minden ember megutálná őket.

3. Mit érdekel engem, Anglia selejtjei kiutaztak Amerikába és találkoztak pár indiánnal. Már az is felesleges tudás amit fent leírtam

2014. márc. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!