Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet tenni valamit azért,...

Lehet tenni valamit azért, hogy képes legyek ennél pozitívabban hozzáállni a dolgokhoz?

Figyelt kérdés

Elég régóta rossz a hozzáállásom úgy nagyjából... mindenhez. Mostanában még annál is rosszabb. Volt pár dolog, amiről azt hittem, hogy kihevertem, túljutottam rajta, de mostanában kezdek rájönni, hogy ez távolról sem így van. A szüleim válása még régebben, a zaklatók, a rossz kapcsolatom az emberekkel és a többi. Olyan érzés, mintha csak elraktároztam volna őket egy időben, most pedig kezdenének bekúszni a tudatomba, fojtogatnak. Habár egy ideje járok pszichológushoz, nem lett jobb. Annak ellenére, hogy az illető nagyon kedves, megbízok benne és próbál segíteni. Fiatal vagyok, de volt egy célom, amit el szerettem volna érni, tudtam, hogy mivel szeretnék foglalkozni a jövőben, most pedig kiderült, hogy ez lehetetlen. Nem a pesszimizmusom miatt, egyszerűen csak lehetetlen bizonyos okok miatt. Így már nem érzek szükséget arra, hogy tanuljak és ez meg is látszik az eredményeimen. Nem vonz, hogy emberekkel beszéljek, akár csak rájuk nézzek, vagy halljam őket. Azt pedig végképp gyűlölöm, ha valaki hozzám ér, legyen szó bárkiről. Ha csak tehetem, bent gubbasztok a szobámban. Arra is rájöttem, hogy azért vagyok rengetegszer dühös, azért veszekszek annyit, mert az könnyebb, mintha a problémákon kéne gondolkodni, vagy épp meg kellene oldani őket. Márpedig ezt most meg AKAROM oldani, a baj az, hogy nehezebb, mint gondoltam. Nem tudom, mivel, hogyan kéne kezdenem. Tulajdonképp jobban éreztem magam attól, hogy leírtam ezt ide, tehát ennyivel is előrébb vagyok, ennek ellenére örülnék egy-két válasznak arra vonatkozóan, hogy hogyan fogjak hozzá a "megoldáshoz".

Mellesleg 16 éves lány vagyok, nem tudom, ez számít-e valamit. Tudom, hogy serdülőkor, satöbbi, de ha az idegesség, gyomorgörcs rosszabbodása egyenesen arányos azzal, hogy mikor leszek túl rajta (mert eddig ezt tapasztaltam), akkor nem értem, hogy mások hogy élték túl ezt az időszakot.


2013. nov. 10. 23:24
 1/2 anonim ***** válasza:
El kéne menned egy homeopata szakorvoshoz.És a kineziológia is sokat segít.
2013. nov. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, utána fogok nézni azoknak, amiket írtál.
2013. nov. 11. 15:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!