Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hol kell aláírni a cannabis...

Hol kell aláírni a cannabis legalizáláshoz?

Figyelt kérdés
Internetes címet vagy linket ha valaki tudna.

2014. márc. 13. 19:20
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
32%

31: Nem olvastam el a válaszodat akkor, amikor azt írtam, mert olyan intelligensen és viccesen nyitottál, hogy a sírvaröhögéstől nem tudtam tovább olvasni a kommentedet.


Én meg egy komolytalan kis suhancnak tartalak, aki nem gondol bele a dolgoknak a következményébe, csak ugrál mint hülyegyerek a cukros boltban.

Nem gondolod, hogy rengeteg ember függővé válna pl? Ok, először a fű, ami ugye nincs olyan erős drognak tartva, de az egy idő után nem lesz elég, jöjjön valami erősebb. Aztán függők lesztek, és lecsúsztok a béka segge alá. Aztán a végén még azért is óbégatni fogtok, hogy a heroint is legalizáljuk. Kíváncsi vagyok, melyik lesz az a korcs ország, ahol valami keményebb cuccot is legalizálnak.

2014. márc. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
83%

Az a baj hogy úgy érvelsz a fű ellen hogy a jelenlegi helyzetet nem méred fel. Ezt nagyon sok embernél megfigyeltem már, pl Zacher Gáborral jönnek fel hogy szerinte is butaság a legalizáció, mert kapudrog és a többi megszokott érv. De van itt egy dolog amit bele kellene venni a képletbe: a fű bizony elérhető, te is be tudnád szerezni kb 1 órán belül hogyha körbekérdeznéd az intelligens barátaidat, mint ahogy az egyik meg is tette pl. Na innentől fogja a kapudrog elmélet pl pont a legalizáció mellett szól. Ha van egy kis suhanc aki kipróbálná a füvet az ma is megteheti, mivel országunkban szárnyal a korrupció, a rendörség túl van terhelve, és minden környező országban hozzáférhető a fű, a schengeni övezetnek köszönhetően pedig megszűntek a határmenti ellenőrzések ami megkönnyíti a drogcsempészést. Így az az érv, hogy legyen illegális mert úgy esélytelen hogy hozzáférjenek butaság. Ha erre a felismerésre rájöttél, akkor azon kellene elgondolkozni hogy hogyan tudnád veszélytelenebbé tenni a drogot. Itt jönnek a kutatások, mennyire is veszélyes, okoz-e függőséget. Ezeknek olvastam én utána. Tudtad hogy a nikotin olyan TESTI függőséget vált ki az emberből mint a heroin? Ehhez képest a fű csak lelki függőséget okoz, mint pl a csokoládé. Alkoholnál is van testi függőség. A remegő kezű alkoholista ilyen eset pl, mégis az alkohol legális, a fű pedig illegális. Nem furcsa? Zacher Gábor ha tehetné szerintem a földről is eltörölné az alkoholt, mert nagyon druva drog. Mégis, a legtöbb ember a helyén tudja kezelni. A fűre ugyan ez igaz, csak az nem okoz testi függőséget, így kevesebb veszélyt jelent a legális fű mint a legális alkohol.


Az alkohol is egy drog. Szédülsz, euforikus érzeted van, kellemesen érzed magad, elfelejtkezel minden problémárol. Az miért nem kapudrog? Na miért? Ugyan olyan drog mint a fű, mégsem tartod te sem kapudrognak mint a füvet. Elmondom miért: mert az alkohol legális. Hogyha az alkohol illegális lenne akkor dealertől vennéd meg, és minden alkalommal megkérdezné a dealer hogy kipróbálod-e mondjuk a heroint is az alkohol mellett. De nem, te a boltban veszed meg, rengeteg adót fizetsz be, elfogyasztod, és jobb esetben nem válsz tőle függővé. Fűnél ugyan ez lenne, és akkor nem kellene tőle félned hogy kapudrog legyen a fű. Mert jelenleg tényleg az, minden ami a dealerhez vezet az egy kapudrog. Ezért nem érv a mellett hogy tiltsuk.

Ehelyett azt vizsgáljuk meg hogy a fű, maga a THC mennyire veszélyes, hogyan reagálna rá a társadalom hogyha legális lenne. Én azon az állásponton vagyok hogy annál ami most van jobb lenne, és így ez hasznosabb lenne a "drog elleni harcban" mint pl a jelenlegi, abszurd, logikátlan rendszer, ami adópénz kiszórás az ablakon csak azért hogy elmondhassuk: minket nem fertőzött meg a nyugat szennye.


Svájcban heroint is az állam állja, na nem azért hogy függő legyél, hanem azért hogy leszokjon róla a fogyasztó. Elsőre furcsán hangzik, de ha belegondolsz logikus. Ha elolvastad ezt a hozzászólásom, és van egy kis időd, tényleg nézd meg a Lackáék heroinoznak c. filmet, te is láthatnád hogy mennyire működik a jelenlegi rendszer. Ennél jobb a svájci, mivel segít a függőkön, kb ugyan annyi pénzbe kerül. A heroinistát a börtönben te tartod el, a te pénzeden veszi meg a heroint(amire a dealer iszonyat nagy nyereséget tesz, pedig kb nulla pénzből előálíltható a heroin-svájc igy duplán jobban jár, visszakap a társadalom egy drogfüggőt, és a drogfüggő nem az emberek meglopásából él többé hanem beáll dolgozni jóesetben-). Ezeket gondold végig. Pont a jelenlegi rendszer az ami kedvez a maffiának, és annak hogy az emberek örökké függők maradjanak. Ennek tapsolsz most. Értem a logikádat, de nagyon naív vagy hogyha azthiszed hogy működik. Annyira működik mint anni az alkohol tilalom, csak a füvesek nem annyira feltünőek, heroinistából meg kevesebb van mint alkoholistából.

2014. márc. 14. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
17%
Én azt nem értem hogy ez miféle indoklás hogy így tisztább cuccot szívnának az emberek?Most sincs senki rákényszerítve hogy vegyszerezett sz*r minőségű füvet szívjon.Ne szívj és kész, ha meg szívsz akkor vállald ezt a kockázatot (is) hogy kitudja miféle moslék fűnek nevezett anyagot szívsz.
2014. márc. 14. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
88%

"Én azt nem értem hogy ez miféle indoklás hogy így tisztább cuccot szívnának az emberek?Most sincs senki rákényszerítve hogy vegyszerezett sz*r minőségű füvet szívjon.Ne szívj és kész, ha meg szívsz akkor vállald ezt a kockázatot (is) hogy kitudja miféle moslék fűnek nevezett anyagot szívsz."


Lol.

Figyelj, pont ez adja a veszélyét a dolognak. A fű alapból nem igazán veszélyes, a kb annyira káros mint a cigi ha szívva fogyasztod, függőséget viszont nem okoz. Ezzel elég sok fiatal tisztába van. Viszont a fiatal naív, és nem gondol arra hogy a dealer egy sz*rarc, ezért megveszi a vegyszerezett füvet, és mondjuk belebetegszik a vegyszerbe, amibe legalizált fűnél nem betegedbe bele. Ígyis úgyis fogyasztja, csak illegegális fűn ezért sokkal veszélyesebb. Na most legális fűnél ez a veszély megszűnne, csak annyira lenne veszélyes a fű amennyire normális esetben az. Ezért érv. A drogpolitikának ez a lényege, az hogy a drog veszélyeit a lehető legjobban lecsökkentsd. Ezt akarják elérni a tiltással is, de nem működik mint láthatjuk, sőt, kész káosz ami most van, maffia nyer rajta a legnagyobbat, és a drogfogyasztó még betegebb lesz miatta. Nem ez a lényege a drogpolitikának.


Az meg hogy nem muszáj szívni az oké, értem hogy nem muszáj, de elég sokan használják még így is hogy illegális.


Régen az alkoholt elég durván pancsolták mikor illegális volt amerikában, ezért sokan megvakultak stb. Amellett hogy volt egy veszélyes alapszer(alkohol) még rájött a pancsolás veszélyei is. Ugyan ez van fűnél. Teljesen szembe megy a a józan ésszel és a logikával a jelenlegi rendszer, semmi értelme az egésznek, és ez az ami engem bosszant. Én nem fogyasztó vagyok, csak nem értem miért középkori szinten gondolkozik rengeteg ember.

2014. márc. 14. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
31%
Srácok leszavazhattok, de az érveitek amellett hogy miért legyen illegális iszonyat gyenge. Kapudrog, és a "me nehogy má legális legyen"-en kívül van normális érvetek? Vagy csak maradjon minden így ahogy most van, me jó van ez így?
2014. márc. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 A kérdező kommentje:
Azért csak kényelmesebb úgy elszívni egy szálat,hogy tod nem büntetik.Nem kell tartani ,hogy megtalálják nálad.Hát ha ez nem elég jó ok,akkor semmi.
2014. márc. 14. 00:37
 37/50 anonim ***** válasza:
25%

Tényleg ennyi drogos lebeg az ORSZÁG felett!!?

Jesszus!

Hát ez Amerika!

Gratula!

2014. márc. 14. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 A kérdező kommentje:

Nekem mindegy hányan szívják,mert én nem próbáltam eddig ,és nem is akarom.Viszont én amellett érvelek,hogy a abból befolyó pénz jobb lenne ha az államnak menne.Ez nem kis összegről lenne itt szó nem véletlen,hogy több országban legalizálják.A befolyó pénzt költhetnék az egészségügyre vagy valami hasonlóra ami közös érdek.Abból amit a bandák árulna,csak annyit látsz ,hogy vannak emberek akik 10 milliós kocsikkal mászkálnak és semmit nem csinálnak.

Írtátok,hogy a politikusok csalók hazugok meg ilyenek ,de akkor is inkább az államnak menjen pénz ,mert "talán" abból láthatnánk valamit de a mostani verzióból semmit.

2014. márc. 14. 01:20
 39/50 anonim ***** válasza:

Komolyabb helyeken ma már igencsak égő a kapudrogos marhasággal előrukkolni.


[link]

2014. márc. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
Hát persze, akinek az iq-ja súrolja a 90-et az hamar rájön magától is hogy a kapudrog elmélet a legalizálás mellett szól.
2014. márc. 17. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!