Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarok (jó része) miért...

Progizo kérdése:

A magyarok (jó része) miért becsüli le ennyire hazáját és népét?

Figyelt kérdés
Olvasgatva az itteni válaszokat a különféle kérdésekre, feltűnő, hogy mennyire alábecsüljük, lenézzük magunkat. Ennek persze van némi alapja, mert tényleg nem vagyunk nagyok, erősek, jelentősek és gazdagok, de akkor mit teszünk annak érdekében, hogy olyanok legyünk? Úgy érzem, inkább azokat is lenézik, próbálják elhallgattatni, akik változtatni akarnának etéren. Pedig vannak nálunk szegényebb országok is (Kína, India, stb.) ahol mégis áldoznak a hadseregre, űrkutatásra, nemzeti érdekek határozott védelmére, és ott mégsincs emiatt nyavalygás meg finnyáskodás, fintorgás. Miért vagyunk mi ilyenek? Jó ez nekünk? Ha nem, akkor mit teszünk, mit kéne tennünk a változás érdekében?

2014. márc. 5. 18:05
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
45%
Nem néz le senki semmit, csak sokaknak többet számít az, hogy saját maguk boldoguljanak az életben, és nem érdekli őket ez a nagymagyar kérdés.
2014. márc. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
90%

Ez az egyik mellékterméke a 40 év kommunizmusnak, meg hát most ez folyik a csapból, és akinek ez nem fekszik az egyből "náci" és "nagymagyar", lásd feljebb.


Pedig akinek visszatetsző ez az egész az nem is biztos, hogy nagyon "magyarkodik", satöbbi.

2014. márc. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
18%

2/2

Miért gondolod hogy sértésnek szántam? Csak megkülönböztettem azokat, akik túlzásba viszik ezt a dolgot azoktól, akik olyanok, mint én.

Sőt, azt is írtam, hogy nem becsüljük le a hazánkat.

Csak arra akarom felhívni a figyelmet, hogy egyeseknek más problémáinak nagyobb a prioritása, minthogy török vagy finnugor eredetűek vagyunk-e.

Pedig eléggé hagyományközpontú családban élek. Apám néptánctanár volt saját iskolával, sőt, ez egy családi vállalkozás gyakorlatilag.

2014. márc. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 Dick Esmen ***** válasza:
12%
A realitás nem lenézés.
2014. márc. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:

"Ez az egyik mellékterméke a 40 év kommunizmusnak"


Honnan tudod, hogy azelott milyen volt a közgondolkodas? Es ne Tiszakbol vagy Bathorykbol indulj ki, hanem a közemberbol! A kerdezo meg szerintem tevedesben van azzal kapcsolatban, hogy a kinaiak mennyire büszkek arra, hogy a vilag bermunkasai havi egy tal rizsert.

2014. márc. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

#1.: "sokaknak többet számít az, hogy saját maguk boldoguljanak az életben, és nem érdekli őket ez a nagymagyar kérdés."


De miért kell, hogy az én boldogulása és az ország sorsának kérdései kizárják egymást? Miért nem lehet a boldogulás mellett ezzel is foglalkozni, legalábbis annyira, hogy ne lenézzék, lenácizzák, stb. a hazafias gondolkodásúakat?

Ez az önös magatartás nem csap át már szélsőségbe, túlzásba?

2014. márc. 5. 18:51
 7/29 anonim ***** válasza:

Jó,azért van ellenpélda is,hiszen a kormányzatunk a magyar "IDOLL"megtestesítőjeként azért sokat tesz ez ellen mostanság.Az egyénre fordítva azért igaz is egy kicsit a felvetett probléma,bár mondjuk a sportban azért nem éreztük ezt soha,hiszen nem lehet úgy odaállni...hogy mi csak veszthetünk,mert magyarok vagyunk. Szóval igaz is,meg nem is

a probléma.

2014. márc. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
95%
Kína és India szegényebb nálunk? Hol olvastad ezt a hülyeséget?
2014. márc. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

De miért kell, hogy az én boldogulása és az ország sorsának kérdései kizárják egymást? Miért nem lehet a boldogulás mellett ezzel is foglalkozni, legalábbis annyira, hogy ne lenézzék, lenácizzák, stb. a hazafias gondolkodásúakat?

Ez az önös magatartás nem csap át már szélsőségbe, túlzásba?


Senki nem mondta, hogy ezzel baj van. Azzal van baj, ha valaki túlzásba viszi, és félreérti a magyar hagyományokat.

Itt, meg sok más oldalon képesek erre.

2014. márc. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
62%

A szocializmusnak biztos, hogy nem mellékterméke ez.

Abban a szocializmusban, ahol szegregálták a cigányokat, meg jól megverték őket, ha nem úgy viselkedtek?


A 80-as években sokkal inkább tündökölt a magyar kultúra, sokkal jobban volt támogatva állami szinten, mint ma.


Mellesleg nem vagyok kommunista.


Ez tudjátok minek a mellékterméke?A liberalizmusé.

A liberalizmus nem sokban különbözik 1 diktatúrától, csak szebben van becsomagolva.


Például a múltkor volt egy alkotmánybíró jelölt, aki politikailag nem korrekt dolgokat emlegetett, etnikai szegregációt javasolt.Erre az egyik liberális szervezet elkezdett fröcsögni, hogy nehogy már megválasszák alkotmánybírónak mert rasszistanácifasiszta.Pár liberális hívő szerint egy "igazi" demokráciában még egyetemi tanár sem lehetne egy ilyen rasszistanácifasiszta, mellesleg az úr az ELTE-n egyetemi tanár.


Szóval, ez a liberalizmus mellékterméke.

2014. márc. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!