Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hány ponttal tudsz egyetérteni...

Hány ponttal tudsz egyetérteni felsorolt 12-ből? Egyet értesz-e a leírtakkal?

Figyelt kérdés

civilosszefogas.com/

Ha az elmúlt húsz évben értékesített nemzeti vagyon ellenértéke valóban befolyt volna az utolsó fillérig az államkasszába – és ha felelős kormányzat gazdálkodott volna vele –, akkor semmiféle gazdasági világválság sem tudott volna bennünket olyan helyzetbe sodorni, mint amilyenben ma vagyunk" – jelentette ki a Magyar Hírlapnak Bencze Izabella jogász, a Kincstári Vagyoni Igazgatóság volt vezérigazgató-helyettese.

A szakember számításai szerint mai értéken 10-12 ezer milliárd forintra tehető az a vagyon, amely a spontán privatizáció korától kezdve 2008-ig eltűnt vagy magánzsebekbe vándorolt. Egy másik tanulmányban, amelyet Mándoki Andor közgazdász készített, harmincezermilliárd forintnyi vagyonvesztés szerepel. Bencze Izabella szerint ez a két értékhatár is mutatja, hogy milyen irtózatos mértékű volt az állami vagyon felszívódása. És ha a mai kormány marad hatalmon, akkor ez a folyamat aligha áll meg.

"A vagyontörvénnyel a Gyurcsány-kormány üzleti vagyonná minősítette és így szabad prédává tette a termőföldet is. Egy jogszabály félreértelmezésével úgy értékesítenek állami tulajdonú termőföldeket, hogy kizárják belőle az elővásárlásra jogosultakat – mondta Bencze Izabella. – A tulajdonosi joggyakorló ugyanis úgy rendelkezett, hogy a Nemzeti Földalapba tartozó földek értékesítése esetén nem kell közzétenni a hirdetményt."

Bencze Izabella szerint a stratégiailag fontos ágazatok nemzeti tulajdonban tartásához politikai szándék és új vagyontörvény szükséges. Ám ezt mindenképpen meg kell előznie a nemzetstratégia kidolgozásának és elfogadásának, feketén-fehéren rögzíteni kell, mi az állam feladata és célja. A nemzetstratégia megléte azért is fontos, mert meg kell határozni az állam szolgáltató szerepét. Ezután lehet deklarálni, melyek azok a nemzetstratégiai szempontból fontos vagyontárgyak, amelyek állami tulajdonban tartása mindenképpen indokolt. Mert az állam igenis lehet jó gazda, ha megfelelő politikai szándék és stratégia van mögötte, illetve olyan állami vezetők, akik nem lopnak.

Emlékeztetett rá, hogy 2001-ben, az Orbán-kormány idején született egy kormányhatározat, amely elrendelte az állami feladatok tételes meghatározását, és a KVI el is készítette a kapcsolódó vagyonleltárt. De jött a kormányváltás, és a Medgyessy-kabinet az első intézkedései egyikével nyomban hatályon kívül helyezte ezt a határozatot.

Ma a magyarországi összes magánvagyon 48 százalékát mintegy háromszázezer ember, azaz a lakosság három százaléka birtokolja, a maradék 52 százalékon osztozik a nagy többség. Sokakban csak most kezd tudatosulni, hogy ez a vagyonmegoszlás jórészt a nemzeti vagyon privatizációjából vagy másfajta korrupciós "lenyúlásából" ered.

Bencze Izabella a közelmúltban megszaporodott demonstrációkról és tüntetésekről azt mondta, a kiváltó ok az, hogy a pártokrácia az utóbbi húsz évben teljes mértékben eluralkodott az országban. A többség ma úgy látja, a pártoknak csak a négyévenkénti voksoláskor van szükségük az állampolgárokra. Mindemellett a társadalmi szerződés oly mértékben sérült, hogy a nemzet kiszorult a közéletből. A kormányátalakítás módja is azt mutatja, hogy a hatalmi arrogancia nem átallja diktatórikus eszközökkel a társadalom tudomására hozni, hogy semmi keresnivalója sincs a közéletben.

"A konstruktív bizalmatlansági indítvány – bár a közjogban nincs ilyen fogalom – egyértelműen a joggal való visszaélésnek egy olyan magas foka, amire talán a világon sehol nem volt példa" – mutatott rá a szakember. – Az alkotmány harmadik paragrafusának harmadik bekezdése szerint párt közvetlenül nem irányíthat állami szervet. Ezzel szemben Gyurcsány Ferenc pártelnöki minőségében szólította fel a frakció tagjait, hogy nyújtsák be ellene a bizalmatlansági indítványt. Ezt a felszólítást kormányfői minőségében Gyurcsány nem tehette meg, mert nincs a parlament fölé rendelve." Bencze Izabella szerint Gyurcsány eljárása az alkotmány lehető legdurvább megcsúfolása, ami egy demokratikus jogállamban nem lehetséges. Ez is azt mutatja, hogy a hatalmi arrogancia oly módon szorította ki a népet – akié az alkotmány szerint minden hatalom – a saját országából, s olyan mértékben fordult szembe az állam a saját nemzetével, mint talán még soha. S ez a tény április 14-én a Parlament előtt manifesztálódott is, hiszen a hatalom és a nép farkasszemet nézett egymással. "Tudni való volt, hogy a csatát ki nyeri meg – mondta Bencze Izabella –, de nem csatát, hanem háborút kell nyerni. Persze nem erőszakkal és vérrel, hanem kitartással. A civilekre vár ez a feladat, mert egyetlen olyan állami szervezet, közintézmény sincs ma, amely a nemzet pártján állna. Ezért, ha a civil társadalom nem tudja elérni, hogy elismerjék és a jogaiba visszahelyezzék, akkor a magyar társadalom végképp elveszett. Ezért is van szükség mielőbb egy, a nép pártján álló nemzeti kormányra


2009. dec. 12. 21:19
 1/8 anonim ***** válasza:
60%

"A konstruktív bizalmatlansági indítvány – bár a közjogban nincs ilyen fogalom – egyértelműen a joggal való visszaélésnek egy olyan magas foka, amire talán a világon sehol nem volt példa"

aki ilyen hülyeséget le tud írni, az meg az írásbeliséggel való visszaélés különösen súlyos esetének minősül...

2009. dec. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Aki ilyen ostobaságot írt nem én voltam hanem, Bencze Izabella jogász, a Kincstári Vagyoni Igazgatóság volt vezérigazgató-helyettese.


De még nem válaszoltál hogy hány ponttal értenél egyet!



Vagy kellemetlen lenne a számodra?

2009. dec. 12. 21:50
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

nem azt mondtam, hogy te írtad.

jogászéknál úgy látszik a hülyeség alapkövetelmény - ld. morva krisztinát - ő is tud olyan marhaságokat mondani, hogy a fal adja a másikat :)

hogy mit szólok a 12 ponthoz?

miután látszik, hogy annak, aki ezt az irományt elkövette lövése sincs a közgazdasághoz - elég nehéz róla érdemben mondani valamit is valamit.

2009. dec. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%

Ez az egész iromány hülyeség.Esetleg a hiány összege lehet igaz,de még ebben sem vagyok bizonyos.

Azt állítani,hogy Gyurcsány az elmúlt 20 év privatizációjáért felelős,és az Orbán kormány ártatlan bárány,hazugság.A hölgy nyilván nem itt élt az országban,vagy pedig a Fidesz fizette meg ezért a nyilatkozatért.

Az elmúlt 20 évben már az Antal-kormány adott le vastagon állami javakat,és az őt követő kormányok mindegyike ezt tette.Ha jól meggondolom,Gyurcsánynak már nem sok maradt.A hasznot pedig a mindenkori kormány és a holdudvara tette zsebre.Orbán sem a képviselői meg pártelnöki illetményéből szerezte a vagyonát,ahogyan a többi politikus sem.

2009. dec. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Te is tudsz hülyeségeket írni. Bencze Ilona állítását a konetextusban kell értelmezni.


Lehet hogy mindenki privatizált, de úgy ahogy a balíbek, úgy senki.

Még gazdaságtudományos magyarázattal is felcímkézték a dolgokat, miszerint az állam nem jó tulajdonos és mi hamarabb el kell mindent adni. KB a 60% a Gyurcsány, Kóka Bajnai, művek bűne és a többiek beleértve Hornt is a maradék 40% on osztoztak. A lényeg hogy le kellene vágni a kezüket!


De miről is nehéz beszélni kedves? A 12 pontnak semmi köze a gazdasághoz!

2009. dec. 12. 22:22
 6/8 anonim ***** válasza:
74%
Te viszont mindent elhiszel,amit olvasol.NEM CSAK AZ utolsó 8 évben privatizáltak,és loptak.Ezt csak a Fidesz állítja.Nem vagyok MSZP-és,és nem védem Gyurcsányt,de nem szeretem,amikor fanatikusan állítanak valamit,ami nem igaz.Az irományban pedig nincs egyetlen pont sem,amiről érdemes lenne véleményt nyilvánítani.Ha te nem látsz benne gazdasági témát,akkor az a te bajod.
2009. dec. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

1. (Új alkotmány.) Jöhet, bár abban nem biztos hogy egyetértenénk, hogy milyen legyen.

2. (Elszámoltatás.) Jöhet, de alkotmányos keretek között, független bíróságok által, de nem lincshangulat közepette.

3. (Állami vagyon megőrzése.) Oké.

4. (Termőföld megtartása.) Oké.

5. (Közbiztonság.) Oké.

6. (Emberközpontú egészségpolitika) Jöhet, bár ilyen formában nem értem kristálytisztán. Lehet egy egészségpolitika nem emberközpontú? Bár jobb az lehet, az biztos.

7. (Családok kiemelt támogatása.) Oké.

8. (Kistelepülések megmentése.) Oké.

9. (Magyar vállalkozások védelme.) Jöhet, bizonyos keretek között. Súlyos hiba lenne ezt olyan radikálisan véghezvinni, hogy a külföldi tőke kivonuljon.

10. (Erkölcs és nemzettudat.) Ezzel nem értek egyet. Minden szabad magyar állampolgárnak saját szuverén joga eldönteni, hogy milyen nemzettudattal bír, és hogy mennyire erkölcsös. Ezt nem lehet felülről átírni, ezt nem döntheti el egy szervezet az emberek helyett, ezt az embereknek kell eldönteni. Ha valakinek a nemzet nem jelent semmit, az az ő dolga. Joga van hozzá. Nem határozhatja más meg, hogy mihez hogy viszonyuljak, miről mit gondoljak!

11. (Kettős állampolgárság.) Én inkább a területi autonómia kivívása mellett kardoznék. A többségi társadalom (többnyire gazdasági megfontolásból) ezt nem fogja megszavazni. Lehet kezdeményezni, de csak újra és újra be fogjuk magunkat égetni. Inkább az önrendelkezést, az autonómiát, és a kultúra (valamint a nyelv) életben tartását segítő intézkedésekre lenne szükség.

12. (Új médiatörvény.) Nem értek egyet. A nép azt fogja nézni, amire igénye van. Ha ez a Mónika és a Joshi Barat, akkor nem a médiával van a hiba, hanem a néppel. És azt sem akarom, hogy a sokak által baloldalinak tartott média most meg Echo TV jellegűvé válljon, mert az csak átesés a ló túlsó oldalára. Szabad a verseny, ha több lesz a jobboldali, több lesz a nekik szóló tájékoztatás (úgy, ahogy a HírTV és az ECHOTV is létrejött). Nem kell új médiatörvény.


Ez a véleményem a 12 pontról.

2009. dec. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

„Te viszont mindent elhiszel,amit olvasol.NEM CSAK AZ utolsó 8 évben privatizáltak,és loptak”


Én sem azt állítottam, és ne mond hogy a % ok sem tűntek fel!

Persze szinte minden közművet ők adtak el, és még többet eladtak volna ha hagyjuk.

Persze nem vagy MSZP s ááááá! Csak nem vagy képes gondolkodni.

Nap mint nap ez a téma minden médiában, ennek valami oka csak akad?

De mi a gazdasági oka:

Új alkotmány, elszámoltathatóság, nemzetstratégiai vagyon megőrzése, termőföld, közbiztonság, egészség politika, családok támogatás, kistelepülések megmentése, KKv k védelme, erkölcs és nemzet tudat, határon túli magyarok, média törvény!

Hol van itt a részrehajló politika vagy gazdaság?

Egyszerűen MSZP fan vagy és akkor is az leszel ha maga Gyurex vágja a torkod!

2009. dec. 12. 22:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!