Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Külföldi magyarok, ti miért...

Külföldi magyarok, ti miért szavaztok?

Figyelt kérdés
Akik nem itt éltek, miért szóltok bele az életünkbe?

2014. febr. 28. 22:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%
Nem azért mondom mert nem jó az érvelésed, de az ország nagyobb része beleszól abba az egy-két millió adófizető adóinak a sorsába...
2014. febr. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

A legtöbb országban szavaznak a külhoniak.


Németország is könnyített állampolgárság szerzési lehetőséget kínál a külföldre szakadt németeknek, például a Lengyelországban élőknek vagy akiket a szovjetek még elhurcoltak, azok leszármazottainak.

2014. febr. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Nos én nem vagyok az, de egyik ismerősöm részben igen munka miatt.

Ő mondta hogy csak ezért nem fog különösebb erőfeszítéseket tenni, de ha úgy alakul és itthon lesz, odatesz a Jobbiknak egy X-et.


Véleményem szerint a születésüktől fogva külhonra szakadtaknak azért van joguk listára szavazni, hogy ne hogy a baloldal visszakerüljön hatalomra. Mert ha visszakerül egy maszop akkor nekik megint el lesz havazva, mondjuk nem mintha most annyira nem lenne.

És az őket is érinti hogy milyen kormány van itt, egy olyan aki lerománozta és megtagadta őket, vagy egy olyan aki azért foglalkozik velük.

Persze értem hogy mire gondolsz,

Aki meg dolgozni ment ki, annak még inkább van joga szavazni, tekintve hogy ők a kormányok talán szándékos tettei miatt kényszerültek ki külföldre dolgozni, ha jobb világ lenne, vissza jönnének.

2014. febr. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
23%
Sok magyar lesz*rja az egesz szavazast, mert sokkal nagyobb problemaja van... Nyugodj meg a külföldi magyarok nem fognak bele szolni az eletedbe :)
2014. febr. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
68%
4.-edik vagyok megint. Es hidd el nekem, sok magyar akar haza menni, de nem tud... Remelem, hogy vegre a Jobbik fog nyerni es akkor haza mehetünk.
2014. febr. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Nem azokra gondolok, akik kimentek dolgozni (és talán egyszer hazajönnek), hanem akik sosem éltek itt. Az egy dolog, hogy állampolgárságot kapnak, oké. Ezáltal könnyebben van lehetőségük ideköltözni, ha szeretnének.

De aki nem itt él nem a mi terheinket viseli, az miért szeretne beleszólni?


És (állítólag) már 180.000.- külföldi magyar regisztrált. Az azért nem kevés.

Aki meg magyar, és nem megy szavazni, az meg utána ne reklamáljon.

2014. febr. 28. 22:52
 7/20 anonim ***** válasza:
90%
Nekünk kéne valójában könnyíteni az ő terheiken... Mit szóltál volna, ha egy reggel felkelsz és más ország állampolgára lettél egy gúnyhatár miatt... ? Azért tart itt az ország mert ez senkit nem érdekel!
2014. febr. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Gondolom te balos vagy, nekik nem jók ők, mert nem rájuk fognak szavazni.

Nekik csak a hatalom számít, az ember, a nemzet nem.

Egy jobbos meg örülni fog nekik, többek között azért is mert rájuk fognak szavazni.

Ez lenne a természetes.


Politikai oldalról úgy is arról szól hogy több szavazatot kapjon a jobb oldal, ezen belül is inkább a Jobbik.

2014. febr. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 viktorvarga ***** válasza:
89%
Nem jókedvéből hagyta el az országot senki barátom!Ha itt jobb lenne a szitu hazajönnének rengetegen..azon nem hisztizel h miért szavaznak a 6 osztályos emberek,3 millió 100 as IQ-s cigány?
2014. febr. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Nem vagyok balos.


Ha arra ébrednék, hogy másik ország állampolgára vagyok (ami nem most volt ugye, talán már nem is sokan élnek, akik szó szerint erre ébredtek, a többség már más országban született), akkor vagy cuccolnék, és mennék "vissza" az országomba, vagy megpróbálnék alkalmazkodni, és az új országomban élni.


És valóban nem jó az sem, hogy a 6 osztályos cigányok is szavaznak, mert ők sem tesznek semmit a közösbe, de sajna nem lehet őket eltiltani (pedig nem rossz ötlet).

2014. febr. 28. 23:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!