Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem elég a melegeknek...

Miért nem elég a melegeknek az élettársi kapcsolat? A házasságot miért akarják?

Figyelt kérdés
2014. febr. 28. 13:30
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
Én nem nagyon hiszem,hogy valaha benyújtottak volna ilyen kérvényt. Szóval szerintem ezt valamelyik párt találta ki, hogy mi lenne, ha engedélyeznék, meg pl kampányolni is talán valamennyire lehet vele, én ezeket nem tudom.
2014. márc. 1. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 Alex Fly ***** válasza:
38%

Szerintem a homik nem ezt tartják a legfontosabb kérdésnek az életükben. Inkább társadalmi/politikai körök erőltetik ezt; és meg van neki az oka, hogy miért.


De inkább mondok egy példát: sárvédőt szereltem a kerékpáromra. Van rajta egy fül, ami segítségével csavarkötéssel lehet rögzíteni a fékhídhoz. A kérdés: veszek egy csavart és egy anyát. Majd két csavart. Vagy két anyát. A három esetben melyikben tudok tartós kötést létrehozni? És mindhárom variáció egyenrangú a rögzítés tekintetében? Sapienti sat...

2014. márc. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
66%

A fentiek már megírták, de kicsit összerendezem a választ:


A melegek ugyanazért akarják a házasságot, mint amiért a heteroszexuális emberek: mert ezzel kifejezik az összetartozásukat, mert ennek jogi következményei is vannak, mert ők is át akarnak ezen a rítuson esni úgy, mint bármely más pár.


Ők is ugyanúgy akarnak gyereket, mint más párok. Természetesen itt egyikük nem tud egyikük a másiknak gyermeket nemzeni és a gyereküknek nem lesz 1 apja és 1 anyja, de ezek a feltételek ezer másik párnál sem teljesülnek.

Ezek a párok sem átlagosak és ők is ki lehetnek téve a gyerekeikkel együtt atrocitásoknak, de egy normális társadalomban a szülők, a tanárok stb. tesznek azért, hogy a gyerekek ne bélyegezzenek meg semmilyen gyereket.


A csonka családok, az örökbefogadó családok ugyanúgy teljes jogú családok, mint bármelyik másik. Nyilván szomorú, ha egy párnak nem lehet saját gyereke, ha egy családból hiányzik az egyik szülő, vagy akár mind a kettő. De ettől még a családtagok valódi, családi szeretettel viszonyulnak a másikhoz.


A vallási téma egészen más, hiszen az egyházaknak van lehetőségük a jogon felüli feltételeket támasztani. Pl. a kereszténységben a gyermeket meg kell keresztelni, házasságkor meg kell ígérni, hogy a gyermeket keresztény szellemben nevelik majd és egyelőre a keresztény egyház nagyobb részben elutasító a homoszexualitással szemben.

Mindemellett én ismerek keresztény meleg embert, Ferenc pápa is tett több olyan kijelentést, ami a melegek elfogadása mellett szól és valóban a keresztény tanításban is vannak ilyen téren ellentmondások.


Antikvitás: szerintem felesleges és röhejes azon vitázni, hogy az ókorban a homoszexuális viszont mennyire volt elfogadott, mennyire házasodhattak stb. Nem azért van joga a melegeknek a házassághoz, mert néhány tógás fazon 2000 éve lefeküdt egymással, hanem azért, mert ez így helyes, ez következik a társadalom által elfogadott alapelvekből.

(amúgy meg senki ne mondja nekem, hogy az ókorban csak 1férfi-1nő házasság volt elfogadott, a poligámia átível az emberi történelmen. És akkor nem beszéltünk a többnejűség mellett sok helyen élő többférjűség intézményéről és egyéb társaikkal. Na meg persze arról, hogy a házasság az egészen modern időkig kifejezetten gazdasági megfontolás tárgya volt: a szerelem betetőzésénél az örömszülők sokkal inkább az örökség továbbélését tartották szem előtt)


Politika:

Nem a pártok találták ki. Aki ezt állítja, az terel, még hozzá azért, mert így el lehet terelni az indulatok irányában a témát.

Van meleg ismerősöm, nagyon is akarja a házasságot, saját maga miatt, az okokat lásd fentebb.

Ja és amúgy azoknak, akik szerint a "liberálisok miatt, mert nem ismerik a házasság szentségét":

a házasság szentsége egyházi kérdés, de a házasság nem az egyháztól lesz házasság, az egyházak előtt jóval már létezett a házasság intézménye és ma is létezik, függetlenül az egyháztól is.

Nem egészen mellesleg pedig vannak liberális keresztények is, ők a házasságot nem vallási és vallási értelemben is értelmezik és ha úgy tetszik, "ismerik a házasság szentségét".


Csavarkötés:

Majd ha minden szex alkalmával franciakulccsal csavarod be a péniszedet a szerencsétlen lányba, akkor gyere ilyen szöveggel. Csak remélni merem, hogy lánynak nem okozol majd sérülést és a WD40-től sem lesz maradandó egészségkárosodása.

2014. márc. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim válasza:
Az előttem író remekül összesített mindent, csak a nagyon biblikusokat emlékeztetném arra, hogy nem az Egyház szolgáltatja ki a szentséget, hanem a házasodó felek egymásnak, a pap meg az egyházi tanú. Csupán egy apró, ámde gyakori hiba ennek elfeledése.
2014. márc. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

Én csak ennyit fűznék hozzá:

[link]

2014. márc. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!