Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem elég a melegeknek...

Miért nem elég a melegeknek az élettársi kapcsolat? A házasságot miért akarják?

Figyelt kérdés
2014. febr. 28. 13:30
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
24%
Mert liberalizmus van, a liberálisok meg a házasság szentségét mint olyat nem ismerik.
2014. febr. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
75%

Nekem az élettársi kapcsolat is elég, szerintem a házasodásnak amúgy sincs igazából túl sok jelentősége, én amúgyis örökre szeretni fogom a barátomat ha házasok vagyunk ha nem. De az élettársi kapcsolatot mindenképp szükségesnek találom.

20f

2014. febr. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 Andizsuzsi ***** válasza:
83%
A heteroszexuálisoknak miért nem elég? A motiváció nemi identitástól függetlenül azonos.
2014. febr. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Az élettársi kapcsolat a házassághoz hasonlóan állami szerv előtti akaratnyilvánítással, illetve ezt követő nyilvántartásba vétellel jön létre, így nem értem a házasság követelésének okát.
2014. febr. 28. 13:41
 5/35 anonim ***** válasza:
91%
A heteroszexuálisoknak sem elég, az okok ugyanazok.
2014. febr. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
50%
nekik mint törvényileg elismert tény ami miatt szükségük van rá mivel az egyház nem fogja soha elismerni a melegházasságot(legalábbis a katolikus). szerintem is egy kicsit tulspirázott dolog. kb mind1 hogy élettársi kapcsolatot jegyeztetnek be vagy házasságot. (bár nemismerem a törvényi különbségét) szerintem inkább csak preztizsharc. de felőlem akár házasodhatnának is
2014. febr. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
38%

Mert ha a kisujjad nyujtod valakinek, akkor rogton az egesz karod kell.

Egy agressziv kisebbseg ujra akarja ertelmezni az evezredes fogalmakat.

Ket azonos nemu ember az nem hazassag. Az a szo nem ezt jelenti.


Felolem torvenyt hozhatnak rola, hogy lehessen este hatkor is reggelizni, az akkor is vacsora lesz es nem reggeli.

2014. febr. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
56%

Azért, mert nem szeretnék másodrendű, megtűrt állampolgároknak érezni magukat. Nem a másokénál több, hanem azonos jogokat akarnak.


Tudod, olyanokat, amikért hősiesen kardoskodtok, ha a határon túli magyarokról van szó.


A házasság szentségével meg ne röhögtessetek már, nincs istenke a felhők között és az olyan felnőttek, akiknek képzeletbeli barátaik vannak kezeltessék magukat, ne büszkén verjék a mellüket. Egy meleget se az egyházi szentség vicce érdekel, hanem az azonos törvénybe foglalt jogok, amik egyáltalán nem azonosak a bejegyzett élettársak és a házastársak esetén.


Amúgy te kizárólagosan provokáló kérdéseket írsz ki, ennyire boldogtalan az életed?

2014. febr. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 MrPifta ***** válasza:
61%

Azért, mert nem szeretnénk, ha a mi kapcsolatunk másodrendű lenne. Ugyanannyit ér a mi kapcsolatunk, mint a tiétek. Jogi előnyei is vannak a házasságnak az élettársi kapcsolathoz képest.

A házasság is fontos lenne, de szerintem fontosabb, hogy társadalmi egyenlőség legyen végre, vagyis ne nézzenek rám ferde szemmel, ha elmondom valakinek, hogy barátom/élettársam/férjem van, hanem ugyanolyan természetesnek vegyék, mintha barátnőm/feleségem lenne. Egy heteró kapcsolat nem jobb, és nem is rosszabb egy meleg kapcsolatnál.

2014. febr. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
31%

"Ugyanannyit ér a mi kapcsolatunk"


Örömmel hallom, hogy már gyereket is tudtok szülni. Oh wait!

2014. febr. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!