Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok a rabságban lévő...

Támogatnátok a rabságban lévő területeink visszacsatolását?

Figyelt kérdés
Remélem igen mert akinek nem fáj Trianon az ne beszéljen hogy mekkora hazafi.
2009. dec. 8. 19:10
1 2 3 4 5 6 7
 31/69 anonim ***** válasza:
00:28 Én is autonómia párti vagyok. Az viszont miért esik rosszul az erdélyi magyaroknak, ha az anyaországiak a realitás talaján állnak? kicsit több, mint 7 millió román él Erdélyben, és kb 1,5 millió magyar. Én megértem, hogy nem jó nekik, de ők is értsék már meg, hogy az sem megoldás, ha helyettük 7 millió románnal szúrunk ki. Plusz persze az összes magyarral is, mert mégis milyen ország lenne az, ahol lakik 11 millió magyar, és 7 millió román? Szlovákiában 10%-nyi magyarból állandó feszültségek vannak, itt meg lenne kb 40% román egy nagy tömbben, ez mégis mihez vezetne? Semmi jóhoz az biztos. Nem tudom, hogy mi lenne a tökéletes megoldás, mert olyan valószínűleg nincs, de talán van valami, ami majdnem tökéletes, csak sajnos pont ezért megvalósíthatatlan. Érett módon kéne gondolkodnia itt az embereknek a Kárpát-medencében. Magyarnak, románnak, szlováknak és szerbnek egyaránt. Kanadában a lakosság kicsit több mint 20%-a francia, mégis az egész ország kétnyelvű, és Vancouverben sem vesznek fel dolgozni pl a vasúthoz, ha nem beszélsz franciául, hiába vannak a többségi francia területek több ezer kilométerre onnan, és hiába beszél ott szinte mindenki angolul. Hasonló mentalitással, itt is lehetne normális körülményeket teremteni a magyaroknak úgy Erdélyben, mint a Felvidéken.
2009. dec. 9. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/69 anonim ***** válasza:
És persze Szerbiában és Ukrajnában is.
2009. dec. 9. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/69 anonim ***** válasza:
69%

"A gondolkozás viszi előbbre a világot, az hősiességet meghagyom Dumas-nak."


Ha oseink is igy gondolkodtak volna mar nem is lennenk. Az elmult 25 ev meg olyanokkal van tele mint te....ezert allunk itt ahol vagyunk.

Meg mielott v.mi hulyeseget irnal...., engem meghurcolt a securitate a magyarsagomert, es azok utan sem valtoztattam a nevem romanra es ugyanolyan "nagypofaju" magyar maradtam mint azelott. A gyerekeim anyanyelve magyar, es az egesz csaladom megtartotta a magyarsagat evszazadok ota. Nem laktam soha MO-n, es nem kell felni...ha esetleg kettos allampolgarsag lessz, felveszem es meg konnyezni is fogok...de akkor sem koltozunk sehova. (pl. MO). Nem azert mert nagyon gazdagok vagyunk es gondtlalan eletunk van, de ITT SZULETTEM es itt is fogok meghalni.

2009. dec. 9. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/69 anonim ***** válasza:
52%

Kanada, egy tisztességesen szocializálódott állam, míg Magyarország, Románia, Szlovákai stb. észkérdésben még valahol lemaradt.

Itt nem lehet hasonló példákra számítani, bár ezt te is látod. Kérdezz meg majd egy "Vesszen Trianon"-t skandáló embert, mit kezdenénk 7 millió románnal, halvány gőze nem lenne. (Maximum takarodjanak haza, amit mondani tudna)

2009. dec. 9. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/69 anonim ***** válasza:

00:48: :)

Amit leírtál, az tükrözi, hogy hirtelen, talán az érzelmei által vezérelt ember vagy. Ezért sem tudod elfogadni azt a mondatot.

Ha a gondolkodók lettek volna többen, biztos nem lenne ennyire rossz a helyzet bármilyen téren.

2009. dec. 9. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/69 anonim ***** válasza:

elozo.

Ahogy mondod, ugy igaz!:)

2009. dec. 9. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/69 anonim ***** válasza:

"biztos nem lenne ennyire rossz a helyzet bármilyen téren."


Rossz VOLT, mostmar ossze sem lehet hasonlitani. A nehezen tul vagyunk, Hargitanak uj zaszlaja van:)

[link]

2009. dec. 9. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/69 anonim ***** válasza:
100%
Én még fiatal vagyok, megérhetem, egy Erdélyi autonóm köztársaság létrejöttét. Reménykedjünk.
2009. dec. 9. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/69 anonim ***** válasza:
66%

"Ha oseink is igy gondolkodtak volna" ez a legrosszabb duma amit szajkoznak. Oseink igy meg ugy es 2009 vege van. Nem, nem fogunk bevonulni romaniaba es a tobbi orszagba mert azok a teruletek mar AZ OVEK.


Az allampolgarsagrol pedig mar szavaztunk.

2009. dec. 9. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/69 anonim ***** válasza:

"Nem, nem fogunk bevonulni romaniaba es a tobbi orszagba mert azok a teruletek mar AZ OVEK. "


Ha ellopjak a kocsidat akkor ne hoborogj. Az mar az OVEK!

2009. dec. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!