Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg hasznos nekünk ez a...

Tényleg hasznos nekünk ez a 3-4000milliardos Paksi erőmű építés?

Figyelt kérdés
Egy demokratikus országban nem kéne ennél jobban tájékoztatni az embereket és népszavazáson dönteni? Egy 4000 milliárdos beruhazas azért már kissé túl megy azon a nagysagrenden, hogy pl szükséges e egy stadion epitese vagy sem..

2014. jan. 21. 14:18
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

# 9

Akkor nézz utánna a bolgárok hogy jártak. A 4 milliós projektből 8 milliós lett aztán még mindig egy szalmaszálat nem tettek keresztbe. A bolsiknál már csak így megy ez.

2014. jan. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

#10

Milyen részleteket. A részleteket akkor osztanák meg ha meg akarnák győzni az ellenzéket hogy ez milyen jó deal, de erre nincs szükség mert enélkül is elfogadják. Ez az üzlet senkinek nem jó csak a bolsiknak meg akik kapták a csúszópénzt.

2014. jan. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

""miközben a szélerőművek által megtermelt energia ára csökken.""


Szélerőművekkel nem lehet Magyarország energia ellátását megoldani. A szélerőművek jóval kevesebb energiát termelnek az atomerőműnél. Azokban az országokban ahol szélerőművek is vannak, atomerőművekkel pótólják a "kiesést" amikor például nem fúj a szél.

2014. jan. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Érdemes már most minél hamarabb az új blokok építését és a régik leváltását. 2017 és 2030- után a jelenlegi blokkoknak le kell állniuk.


.wikipedia.org/wiki/MVM_Paksi_Atomerőmű_Zrt

2014. jan. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anti paladin ***** válasza:
100%

A Westinghouse se adná olcsóbban. Nagyságrendileg elvileg ugyanennyibe kerülne. A francia árakat nem ismerem.


Atomerőművet nem lehet szélerőművel kiváltani mert nem tervezhető a teljesítménye.

Lehet, hogy olcsóbban állít elő áramot a szélerőmű de ugyanúgy piszok drága a telepítésük.

Korábban számoltam egy sort, ekkora kapacitás kiépítése, fenntartása, újraépítése minimum annyiba kerül mint a paksi erőmű de inkább drágább (persze csak ha varázslatos módon nem nő meg a beruházás ára de ez a veszély megvan szélerőmű telepítésénél is).


Szénnel, gázzal kiváltani ekkora áramtermelő kapacitást meg aztán tényleg iszonyatosan drága lenne, hosszútávon borsos árak jönnének ki, plusz még erősebb függőségi viszony.


Nem mondom, hogy mindenképp az oroszok ajánlatával járunk a legjobban ez csak később derül ki a tényleges számok fényében. De atomot költséghatékonyan nem nagyon lehet itthon mással kiváltani.

2014. jan. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

A megújulókkal való üzérkedés elég problémás lenne. Nincsenek meg a kellő természeti adottságok hozzá (síkság, messze bármely tengerpartról, szélcsendes és különösebben nem is napsütéses hely hazánk), hogy nagy hatékonysággal üzelmeljenek, nincs hozzá a változó és gigawattos ingadozásokat kibíró országos energiaközvetítő rendszerünk rendszerünk, jóval rövidebb az élettartalmuk mint, nagyságrendekkel több földterületet (akár termőföldet is) foglal el, amit az államnak kéne megvásárolnia hozzá.

Valamint kell egy tartalék energiaforrás, ami télen, vagy éppen bármilyen okból elégtelen helyzetből kiment minket, illetve egy másik ami akkorra kéne amikor nagytételben kiöregednek a mostani turbinák. Tehát egy másik Paksot akkor is kéne építenünk, csak elég lenne egy kisebb harmadik generációs reaktorblokk is a mostani kettő nagyobb helyett.


Drága lenne a járulékos költségekkel a megújuló biznisz jóval drágább, mintha most húznánk fel egy Paksot. A jelenlegi keretfeltételekkel és a sejthető orosz részről támasztott igényekkel az ennél jobb helyzetben lévő atombiznisz is kecsegtetőbb, pedig a jelenlegi tendenciák alapján durván lutri.


Arról meg is feledkeztem, hogy van egy paradox deflációs hatás is mindkét esetben, minden nap amikor várunk mindkét technológiában olcsóbbat és/vagy jobbat tud nyújtani mindkettő. A megújulók energiatárolási készségén is dolgoznak, ahogy a negyedik generációs erőművek is beléphetnek akár. a piacra az évtized végére.

Nem is beszélve,arról ha ne adj isten a fúziós erőműveknél sikerül áttörést átélnünk.


Tudja a fene, egy hosszas tanulmányírogatás, kockázatelemzés és a lehető legjobb ajánlat megtalálása lenne szükséges, amit az Orbán-kormány hosszútávú stratégia címen művel az botrányos.

2014. jan. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
60%

A 3000 milliárd egy kiinduló összeg, és mint tudjuk ez sosem forintra pontosan ugyanannyi lesz az építés végén.


Úgyhogy lehet görcsölni..mert ha elfogy a hitel a többit valahonnan el kell venni és belepótolni.

2014. jan. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

""Szénnel, gázzal kiváltani ekkora áramtermelő kapacitást meg aztán tényleg iszonyatosan drága lenne""


Arról nem is beszélve, hogy ezek az energiahordozók (gáz-szén) készletei pár 20-30-év múlva jelentősen megdrágúlnak a földben lévő készletek csökkenése miatt. A gáz , szén kitermelése egyre nehezebb és drágább lesz. Az atomerőmű évtizedekig biztosítani fogja az ország energiaellátását.

2014. jan. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!