Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg hasznos nekünk ez a...

Tényleg hasznos nekünk ez a 3-4000milliardos Paksi erőmű építés?

Figyelt kérdés
Egy demokratikus országban nem kéne ennél jobban tájékoztatni az embereket és népszavazáson dönteni? Egy 4000 milliárdos beruhazas azért már kissé túl megy azon a nagysagrenden, hogy pl szükséges e egy stadion epitese vagy sem..

2014. jan. 21. 14:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%
Tájékoztatni kéne az embereket. Népszavazás nem szükséges, mert nagyon hasznos az erőmű bővítése szerintem.
2014. jan. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Hár héten belül fog a parlamentnek el kell fogadni a megállapodást és vitázni fognak a megállapodásról, nyilván akkor mindent megtudhatunk mi is!
2014. jan. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
A kérdés az, hogy valóban ennyibe kerül-e az a plusz pár blokk építése?, mert nekem ez nagyon soknak tűnik. Magával a bővítéssel nincs különösebb bajom.
2014. jan. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Ami azt illeti én is kíváncsi lennék egy kimutatásra hogy miből fogjuk fizetni a részleteket és mennyi nyereség marad még pluszban!
2014. jan. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
#4folyt ja és hogy mennyibe kerülne mindez egy francia vagy egy amerikai cégnél
2014. jan. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Valakinek biztosan hasznos, de egy nemzeti konzultáció a minimum lett volna amit én elvárnék. Azért ez az erőmű még akkor is működni fog amikor a gyerekeink felnőnek annak minden pozitívumával és hátrányával. A hitelt is fizetni fogják a gyerekeink mindenképp.


Én eleve azzal nem értek egyet, hogy mért az ország veszi fel a hitelt, mért nem az erőmű.


Ugyanis az utóbbi az áramdíjakban érvényesíthetné a beruházás költségeit és ha olyan hihetetlen olcsó áram ahogy most gondolják akkor majdan egykoron az alacsony előállítási költségeket is.


Így viszont egy horribilis kölcsönt veszünk a nyakunkba amit fizetni fog mindenki függetlenül attól mennyiben részesül az erőmű áldásos működéséből, magyarán megmondva hogy mennyi áramot fogyaszt és aki többet az jár jobban. Aki pl. feketén dolgozik és nem adózik, de a közösen finanszírozott áramból fogyaszt az még jobban jár.


Másik kérdés, hogy így háttérbe fog szorulni minden energiatakarékossági és megújuló energiákat célzó törekvés, mivel a költség az államé (ami miatt az adók magasak lesznek és maradnak), a bevétel az erőműé (ami miatt az áram ára olcsó lesz). Így aztán a legtöbbet az nyer aki nem foglalkozik az energia fogyasztással, nem fektet takarékosabb eszközökbe.


Részben egy visszalépés is ez.

2014. jan. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Emlékeim szerint (fixme!) az atomerőművek által megtermelt energia ára az utóbbi években folyamatosan növekszik, miközben a szélerőművek által megtermelt energia ára csökken. Ha jól tudom 2015 környékére a szélerőművekkel megtermelt energia támogatás nélkül versenyképes lesz a fosszilis tüzelőanyagot használó erőművekkel. A támogatott -megtérülési- időszak után a szabadpiaci árakat jelentősen csökkenteni fogják.

Hogyan is lesz ez a rezsicsökkentés, ha egyre drágábban fogunk áramot termelni? Hogyan fog megtérülni az új atomerőmű, ha olyan drágán fogja termelni az áramot, hogy senki nem fogja megvenni tőlünk a felesleget?

2014. jan. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
60%

#2

De kis naiv vagy. 2/3-al elfogadja a fidi aztán annyi. Nem lesz ott semmiféle vita meg a részletek is titokban maradnak.

2014. jan. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Finnek elsőnek franciákra bízták... hatalmasat buktak rajta.

[link]

2014. jan. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
nem vagyok naiv tudom, hogy elfogják fogadni, de akkor megtudjuk a részleteket!!! Erről ment a diskurzus elő hozzászólásokban.
2014. jan. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!