Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fürdőbe szellőző beépítése...

Fürdőbe szellőző beépítése hatóságilag engedélyköteles?

Figyelt kérdés

Szeretnék a szomszéd felé a fürdőmből egy ventillátoros szellőzőt a falba beépíteni. Kb egy méterre van a kerítés, és azon az oldalon nincs ablak. Az ő háza kb 10 méterre van a kerítéstől. Amikor a házat építettük mondta, hogy nem tudja engedély köteles-e, de ha lehet arra az oldalra ne tegyek ablakot, és ebben megegyeztünk. Szellőzőre viszont szükségem lenne minimum. Azóta összevesztünk, tehát vele megbeszélni nem tudom. Nem akarok olyan dolgot tenni, amibe beleköthet, hogy nehogy felnyomjon. Viszont nem találom az önkormányzat oldalán erre vonatkozó rendeletet, hogy a szellőzőre vonatkozik-e bármi megkötés. Csövekkel elvezethetném a másik falra, de egyszerűbb lenne arra a falra vágni egy lyukat.


Ha nem tudjátok hogy engedély köteles, akkor hol találhatnám meg, hol tudok esetleg utána nézni?


Most kell megcsinálnom hétvégén, nem tudom már az önkorit felhívni.



2013. szept. 7. 12:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A szellőzőt felfelé vidd ki a tetőre mint egy kéményt és meg van oldva.
2013. szept. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
nem engedélyköteles, csak hogyha ablakrol van szó, szellőzöt nyugodtan csinálhatsz
2013. szept. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 EagleHUN ***** válasza:

Én úgy tudom hogy a Fidesz újraszabályozta és sokat enyhítettek az ilyen dolgokon. Így pl már a tetőre szerelt dolgok(napelem, napkollektor...) sem engedélykötelesek. Tehát bizonyos módosításokat mindenféle engedély nélkül lehet végezni. De azt nem tudom hogy ennek "határát" hol húzták meg. Nyilván az épület statikai stabilitását nem veszélyeztetheted vagy valami ilyesmi lehet a "határvonal".

Másrészt ahogy leírtad a telekhatárod még a faladtól messze van (1m-re), szóval a saját telkedre vezetnéd ki, azt nehéz lenne támadnia a szomszédnak!

Mindenesetre a jószomszédi (v)iszony megőrzése érdekében én a helyedben egy olyan megoldást gondolnék elfogadhatónak, hogy kivezeted ugyan, de a faladon kívül fölkanyarodna egy rozsdamentes cső jó magasba a tető szintjéig legalább. így legalább nem feléjük szellőztetsz hanem fölfelé.

2013. szept. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ mindenkinek.


"A szellőzőt felfelé vidd ki a tetőre mint egy kéményt és meg van oldva."

Ez elég bonyolult lenne, a kémény sajnos elég messze van onnan, és egy 110es csövet végigvezetni odáig.. hát nem mondom, hogy lehetetlen, de rengeteg belső bontással járna, így ezt szeretném elkerülni.


Esetleg ötlet, hogy hol tudnék ennek utánanézni? Helyi építési rendeleteket végignyálaztam, ott semmi ilyesmi nem szerepel, viszont a nem helyi, tehát országos szinten érvényes törvényeket és rendeleteket nem találtam meg sehol.

2013. szept. 7. 14:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!